Tipy na odplienkovanie môjho dieťaťa

majuska4401
14. aug 2021

Viem ze je to tu mnoho ale chcela by som svoju diskusiu origos na moje dieťa, maminky prosim dajte nejake rady tipy napady co pomohlo vam lebo som zufala, nocnik nula body, vsetko ho zaujima viac ako posediet 10 sekúnd na nocniku, najradsej vykonava potrebu po čupiačky, takze poloha nocnik a sedenie nevyhovuje. Par krat mi posedi chvilu na nocniku, samozrejme nic nespravi postavi sa ide dalej a vycika sa niekde inde, led ho davam castejsie na nocnik prestane ho to bavit a potom sa uz zacne jedovat a ani mi uz na nocnik nechce sadnut. Kakanie to iste. Mame 2 roky 2 mesiace, skusam odplienkovat uz asi polroka ale neviem furt mam pocit ze neni pripraveni alebo co, uz som z toho na nervy, leto ochvilu fuc a my nic, plienka nevadi, pocikane gate nevadia, nevadi mu ze mu tecie dole nohou naholo, kako mu nevadi, postojacky tiez cikat iba on prirodzene ked je holy ze stoji sam a pozera ako cika,ale mne pride ze ani nevie co to robi, mne neda chytit pipik ze mu ukazem jak sa drzi pretoze je citlivy velmi na pipik a proste neda mi ho ani chytit, mali ste nieco podobne? Porposim tie co ano aby napisali alo to zvladli a co robili co pomohlo

090255
14. aug 2021

@majuska4401 a načo sa ponahlas? Keď nie je pripravený tak nie je ved počkaj napr 2 mesiace a skus zas... Ako chápem je leto bolo by to ľahšie ale tak co už...

ludkka0407
14. aug 2021

Toto asi vobec nechces pocut,ale pokial mu nevadi,ze je mokry,tak sa zbytocne nervujes a jeho trapis. Moja dcera sa odplienkovala v zime,ked nemala este dva roky, syn tento rok, ked mal 2 roky a 4 mesiace,ale uz predtym mi daval najavo,ze mu vadi mokra plienka a tiez,ze mu vadi,ze je pokakany. Cikal najprv iba pri sprchovani vecer, nasledne mi prvy den ocikal vsetky nohavice aj slipy, dalsi den menej a dalsi uz bol bez nehody🙂do 2 tyzdnov aj na spanie.a skusala som aj na dva roky, dva aj dva mesiace, prosto sa nechytila mne to za tie nervy nestalo😀takze rada moja, daj mu cas

amarilka26
14. aug 2021

Ja som z toho tiez bola zufala, hlavne vsetci stale hovorili ze uz by mal byt bez plienky, ved uz je velky a maly ani za svet nechcel na nocnik chodit. No a svete cuduj sa, zacal uplne sam, 2 mesiace pred skolkou. Aj s kakanim zacal z nicoho nic. Sestra maleho vzdy nechavala sediet hodiny na nocniku a maju z toho doteraz rituale hodinove. Nas maly pride, sadne a za 10 sekund po vsetkom.

katzed
14. aug 2021

@majuska4401 netráp ho,daj mu čas , plienky mu nechaj a keď sa budete prebaľovať skús ho na chvíľu vždy posadiť na nočník aby videl, že nehryzie a keď sa mu podarí pochváľ. Naš bude mať dva v septembri,vie cikať -kakať do nočníka aj na wc,ale sám sa nevypýta, plienka mu nevadí, tak ho ešte nechávam,musi chcieť sam. Držím palce 😉

megyi1711
14. aug 2021

@majuska4401 presne si opisala mojho syna..do bodky..akurat stym ze jemu vadi ked sa pokaka do plienky..aj ked sa pocika ze nema plienku len gate mokre vadi mu to,ale to sa stalo par x..ale ani za svet cikat do nocnika ani na wc..ma 2r7m a uz by bol najvyssi cas..trápime sa cele leto..on je cely den bez plienky len ked ide na obed spať mu dam plienku a na nocny spánok..zo zaciatku sa mi aj par x vycikal do nocnika a teraz ani za svet..proste vydrží necikat co je super ale ked ho posadim ze najvyssi cas cikat tak nic ihned sa postavi..a pocka az kym mu dam tu plienku na spanok az vtedy sa do nej vycika..neviem ako ho mam prinutit necikat do plienky ale do nočníka alebo wc..ma na salame úplne darmo ho aj 100x posadim..cize som zvedava co tu baby poradia..

evula18
18. aug 2021

Ahoj.Tiez sa trapime cele leto s odplienkovanim.Asi by som to neriesila ale syn ma 2 roky a 3 mesiace a v januari by mal ist do skolky.Uz som tiez vyskusala vsetko mokre nohavice mu nevadia,ked sa pokaka tak to ukaze.Teraz je stale bez nohavic ale same nehody-nepyta sa....Na nocniku obsedi.

majuska4401
autor
19. aug 2021

No ja som skusila zasa natvrdo od pondelka a môžem povedať ze zatiaľ super cika do nočníka sem tam sa mu stane ze nevydrží možno raz dva krát do dňa ešte, ale kako sme do nočníka ešte nezachytili 😀😀 no už sa nevzdávam lebo mame pokroky, tak som zvedavá ako to pôjde dnes

evula18
19. aug 2021

@majuska4401 Ahoj.Tak mi napis ako sa vam dari.Ja mam chut prestat lebo syn asi 2 krat do nocnika sa vycika inak vsetko same nehody.A po pravde uz som unavena a vycerpana....

majuska4401
autor
19. aug 2021

@evula18 ahoj no každým dňom je to lepšie, dnes sa už aj vykakal do nočníka a len jedna nehoda, aj to vonku, lebo von nejako ešte nechce cikat, proste musíš vidieť zlepšenie každým dňom inak je to zbytočné a asi nieje ešte pripravený, tak mi bolo povedané a aj som stým do toho išla, že skúsim a keď zajtra nebude lepšie tak to nechám ešte tak, je to fakt náročné tie prve dva dni, potom je to lepšie už keď pochopí co ma robiť, pondelok a utorok vkuse cikal všade kde sa dalo, potom pochopil