Trhanie a nepokojný spánok 2 mesačného babatka

mariah0307
24. júl 2018

Potrebujem radu alebo aspon upokojit... zazili sme strasnu noc. Malinka nasa ma najnovšie velmi nepokojny spanok.. aj cez den... najprv som to pripisovala prdikom lebo aj ked je v kocari sa puci do "luku" zaklana hlavicku a mrvi sa je nekludna.. ale ked poprdka je to lepssie... no a v noci nevedela a nevedela zaspat.. len sa trapila strhavla, metala nozickami rucickami.. ptm mi to uz prišlo ako tiky... no hroza... 5 sekund kludna ptm netanie ruckami.. nepomahalo nosenie nic.. nakoniec kdesi cosi sa na rukach sa ukludnila... a to sme narabali spolu od 20tej do nejakej 1nej rano.. ani na prsi uklidnit... to cucckala ako blazon aj dudel dudlovala.. a hladna byt nemohla.. lebo vsak priebežne pila... ptm mam pocit ako keby ju cez den trapime alebo tyrame ze sa jej taketo nieco sniva alebo neviem co...

saska.t
24. júl 2018

@mariah0307 moze to byt len faza, v obdobi do 6 mes. dozrieva nervova sustava dietata a preto dieta hlavne v noci preziva "zazitky" z celeho dna a preto sa moze trhat a byt nervozna. Pre tvoje ukludnenie mozes zavolat pediatricke a ta urci dalsi postup

lindusss2016
24. júl 2018

@mariah0307 nepises, ako spi... skusila by som ulitku alebo dat na brusko, ak to nezaberie, tak k dr.

mariah0307
autor
24. júl 2018

@saska.t dr som to spominala... ze je to len faza spanku.. len vcera to bola hruza.. a ptm som bola uz ja nervozna a tym padom aj ona...

mariah0307
autor
24. júl 2018

@lindusss2016 no zabalena byt nechce... od narodenia.. a spavala pekne v postielke a teraz je s nami v posteli aby som ju mohla drzat za rucku... na brusko ju moc nedavam lebo grcka

pehavynostek
24. júl 2018

Ani náš zo začiatku nechcel byť zabalený, ale keď prišlo toto obdobie, že metal ručičkami, veru balenie na nočný spánok veľmi pomohlo. Len bolo iné ročné obdobie, neviem, ako by to bolo teraz v lete...

deedol
24. júl 2018

tiez ako dvojmesacny zacal toto robit,tak ho zavnujeme. teraz ma 3m a ja rozmyslam, ze dokedy este

lindusss2016
24. júl 2018

@mariah0307 sak o to lepsie jej bude na brusku, ked grcka

lindusss2016
24. júl 2018

@mariah0307 mozno ju len zaha pali teda

mariah0307
autor
24. júl 2018

@lindusss2016 ako aj to moze byt som si toho vedoma... vyskusame asi aj ti

deedol
24. júl 2018

inak na zahu malemu zabral gastrotuss, ma tichy reflux. ale rukami meta aj tak 🙂

mariah0307
autor
24. júl 2018

@deedol gastrotuss mame aj nutriton ... no nedavame stale...

deedol
24. júl 2018

@mariah0307 z nutritonu ho zapieklo, tak radsej nedavame. a gastrotuss len cez den, ked sa viac hybe, v noci nezvykne grcat. ale mam pocit, ze aspon sa mu nevracia kyselina. takze asi to mame tak podobne 🙂

mari_en
11. aug 2018

@mariah0307 ja mam tiez take iste babatko a od minulej nedele ten isty problem. Metanie rukami, budi sa, nespokojny. Nastastie sme mali dohodnute plavanie na pondelok a to nas zachranilo pretoze tam mi poradila dve veci. Dat babatko spat na pérový vankus alebo perinu ktore dycha a je prijemne pre babo a vziat latkovu plienku, v tychto dnoch tu najtensiu a dat pod neho a rucky zviazat pred nim alebo si pozri ako sa da babatko zabalit do takeho klbka, ale nozky nechaj volne. Prvu noc to bol des. Maly plakal lebo nechcel byt poputany, zvyknuty na volnost, ale ked som ho ukludnila a ucicikala tak spal ako dudek takmer bez pohnutia. Od vtedy ho na spanok balim stale len pozir v horucavach na potnicky. Najdi si svoju techniku aby dobre bolo aj tebe a hlavne babatku. Velmi rychlo sa teraz vyvija nervova sustava a preto tieto trhania. Este mi poradili davat mojkacika na hlavu a zakryt čielko, ze to ukludnuje a navodzuje pocit ako v maternici. Fakt odporucam plavanie. Maly je z neho tak dobre unaveny ze krasne spinka a je to super na rozvoj nervovej sustavy a spravne spajanie synaps

deedol
12. aug 2018

Moj krpec uz menej meta rukami (uz nema Moro reflex), takze ho uz nemusim viazat, ale pomaha, ked mu dam do ruk tenku (bambusovu) plienku a cast aj na hlavu. V teplach sa mu pacilo mat na hlave vlhku plienku (mali sme v byte 30 stupnov).

nikusiak9
16. aug 2018

Predam gastrotuss baby