Trojmesačný synček si ručičkami vyberá cumlík

erige
6. okt 2020

Ahojte maminky, prosím vás o radu, ak náhodou niekto mal ten istý problem. Môj trojmesačný synček si objavil ručičky, čo je super, lebo to tak aj má byt. Problém ale nastal v tom, že ručičkami si vyberie cumlík a začne si ich cmúľať a tak sa rozruší, že nevie zaspinkat. Na cumel je naučený od začiatku a zvyčajne aj pri každom zaspávaní dudlal. Je na umelom mliecku a zvyčajne mi prespal aj 6-7hodin v kuse s tým, že keď som počula že sa mrvi v spánku, tak som mu dala cumlík a spinkal ďalej. Teraz keď mu ho dám, zase si ho vyberie a potom nevie zaspinkat. Mal niekto takýto problém, čo Vám pomohlo, čo by mohlo pomôcť? Zmeniť cumlík? dúfam že je to iba dočasne...

engynka
6. okt 2020

@erige pozri si stranku lepsi spanok babatiek tam sa docitas vela toho o detskom spanku ako funguje a preco maju niektore deticky problem so spankom.
Kazdopadne aj my sme si s tym presli a zial museli sme dudel zobrat lebo sa budil na kzde jeho vypadnutie a nakoniec mu uz dudel nestacil a chcel sa kojit rozumej kludne aj 10 x za noc. Do 3 mesiaca mi tiez spaval 6-7 hodin. Zmena dudla ti urcite nepomoze, este je velmi velmi malicky na to aby si ho dokazal dat naspat. Ale teda ta stranka co spominam ti vela objasni.

deti95060810
6. okt 2020

no dočasne to vôbec nemusí byť...bábo je väčšie, tak sa môže budiť častejšie... čochvíľa pôjdu zúbky, potom bude separačná úzkosť....
syn sa budil na vypľutie cumlíka....postieľku mal vedľa mňa - tak som mu zakaždým dala do pusy cumlík a spalo sa ďálej... 😉

danielahamar
6. okt 2020

Nejdu mu zuby?

kittykat22
6. okt 2020

a nebude problem, ze si ho tam jednoducho nevie vratit, a mrnci preto, aby si mu pomohla? 🙂 Inak najlepsi ohlas mal cumlik kvietok z lekarne. Neskusala si ho kupit?

erige
autor
6. okt 2020

@deti95060810 aj u nás to tak bolo, lenže teraz je problém v tom, že ja mu ho vrátim a on si ho hneď ručičkami vyberie a začne si ich cmúľať a tak sa rozruší, že nemôže spat z toho.. 😕

tatiana321123
6. okt 2020

Nám pomohla látková plienka chytí si ju a už sa jej horšie vyberá cumel. Ako nahle ju dám spinkať dám na ňu tu látkovú plienku. Ale ináč akoby si písala o mojej malej 🙂

lenka3008
16. okt 2020

Môj robí to isté.Jednoducho mu vyberiem rúčku a dám cumeľ.Niekedy to musím zopakovať aj 20 krát ale napokon zaspí .