Trojročné dievčatko nerozpráva

pupetko263
24. apr 2022
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

Ahojte vedeli by ste mi poradiť mám dcérku má 3 roky a 3 mesiace a zatiaľ nerozpráva súvislé vety len tu svoju reč ako Mama,Táto,Havo,Ham atď.ja jej rozumiem len sa bojím či to nie je neskoro či už nemala súvislé rozprávať v jej veku jej brat v jej veku rozprával.

nelca0510
24. apr 2022

@pupetko263 keďže má 3 roky,mala pred nimi poradnu. Čo na to dr.? Zvážila logopeda?

kajulqa47
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
24. apr 2022

@pupetko263 vôbec by nebolo na škodu aby ju videla Logopedicka.
Je v kolektíve deti? Aspoň na ihrisku? Aby mala kontakt aj s inými a počula inú slovnú zásobu

kacena4
24. apr 2022

3r a rozprava takze ok, hoci hatlaninou ale rozumies. je to ok ak by sa po 4r. nelepsila neposunula treba riesit logo skor netreba

obleckozaecko
24. apr 2022

@pupetko263 vsade pisu, ze je to individualne. U nas to bolo skor. Tie zakladne vety pred 2 r. a dnes take suvetia vymysla, ze niekedy nechapeme, v lete ma 3. V kolektive nebol - takze neviem to ani porovnat. Ale ja dost rozpravam tiez a teda hovorila som na neho od narodenia stale.

sasa1310
24. apr 2022

veď navštív logopéda. On ti povie čo a ako.

joannita
24. apr 2022

@pupetko263 nemusis sa bat. Moj nerozoraval fo 3 a pol roka, dovtedy mal asi tak 30 slov samostatnych, ziadne vety. Teraz ma 4 a je ukecany riadne.
Teraz je vela deti co zacinaju rozpravat po 3,5 roku, potvrdila mi to aj logopedicka.

nwnw
24. apr 2022

@pupetko263 každý deň podobný príspevok. Ženy čítajte aj staršie fóra.
Keď si myslíš, že si prd to aby hovorila normálne spravila všetko (žiadne cumle a fľašky do 3r, čítalw veľa anie pozerala TV, rozprávala jej, spievala), tak choď k logopédovi anedaj sa odbiť rečami, že v školke a časom dobehne. Nedobehne! Bude to ťažšie preúčať dieťa, čo má zle naučené slová. Keď to nestihne do školy,bude mať problém.

len_nig
24. apr 2022

Úprimne by som sa asi spýtala pediatra na to, možno je to normálne ale takéto veci rozpráva už moja neter a to má rok aj mesiac 🤷🏻‍♀️

sendyle
24. apr 2022

@pupetko263 synovec doaz od vyše 4 začal rozprávať dovtedy ani, len mama nechcel povedať a vsetko v poriadku 🙂

yvkay
24. apr 2022

@pupetko263 moja dcérka na tom bola podobne, v 4 rokoch sme to začali riešiť, keďže nerozprávala ako ostatné deti na svoj vek, objednali sme sa k logopedicke.Reč sa vyvíjala veľmi pomaly, ako začala chodiť do školy, učila sa písmenká, čítať a písať, tak sa to v škole zlepšovalo, aj keď stále to nie je na 100percent, ale verím, že aj to bude. Chce to čas.

sasitimi17
24. apr 2022

Ja mám o pár mesiacov staršiu a máme to podobné. Už máme aj termín u logopedičky, no nechcela nás najprv zobrať, že mame ešte počkať. Ale nenechala som sa odbiť, nech ju aspoň raz uvidí a posúdi… podľa mňa ma oneskorený vývin reči, my sme v kolektíve od veľmi malého veku, bola a aj je v dennodenom kontakte s deťmi, veľa jej čítam, má rada knihy, recitujem rôzne básničky a nič… ako chodí do škôlky , vidím pokroky ale veľmi slabé

yvkay
25. apr 2022

@sasitimi17 dcerka ma oneskoreny vyvoj reci, chce to vela casu a trpezlivosti. tiez sme boli v podobnom veku, detska lekarka, ze to je este skoro riesit, v 4 rokoch sme boli 1x u logopeda.

minutka
25. apr 2022

@yvkay vobec nie je skoro. Mne logopedicka povedala ze od 2 rokov

yvkay
25. apr 2022

@minutka nie nieje skoro, ja som vedela, že reč nieje ok, logopedicka iba potvrdila, že reč je pozadu, aj keby sme šli v 2 och rokoch, nemyslím, že by sme na tom boli lepšie, je to vývojová chýba reči....keď sa dcérka naučila čítať a písať, začala čisto rozprávat , tie ťažšie nové slová sa stále učí. Píšem z vlastnej skúsenosti.

yvkay
25. apr 2022

@nwnw súhlasím s tebou, presne to isté nám povedala logopedicka, psychologická, že sa musi odznova učiť rozprávať, keďže mala svoju reč- hatlaninu a nikto okrem mňa jej nerozumel.