Trojročné dievčatko nerozpráva

alexandra1995
2. máj 2021

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či má/mal niekto podobný problém s dieťatkom. Dcérka bude mať 3 roky a stále nám súvislé nerozpráva. Slová ako mama, starká, starký, havo atď vedela keď mala 1.5 roka. Teraz sa jej sem tam podarí niečo zopakovať. My ako rodina sa s ňou vieme dorozumieť, lebo vie všetko ukázať alebo naznačiť. Venujeme sa jej neustále, veľa s ňou rozprávame, čítame, ukazujeme. Keď ju skúšam farby všetky vie ukázať len nevie povedať. Môže to byť aj tým, že ešte nechodí do škôlky ? Pani doktorka nám povedala, že to bude riešiť až keď mala nastúpi do škôlky a keď nebude vidno žiadny pokrok k lepšiemu. Ďakujem

elizabet173
2. máj 2021

@alexandra1995 objednaj sa k logopédovi, sú tam dosť dlhé čakacie doby, názor lekárky sa mi vôbec nepáči, dieťa sa môže rozrozprávať, aj nemusí.

ankare
2. máj 2021

Ja z vlastnej skúsenosti odporúčam navštevovať logopediu. Nemáte čo stratiť, len získať. Čím skôr sa bude s dieťatkom robiť, tým lepšie. Držím palce!

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makova333
2. máj 2021

@alexandra1995 smer psycholog a logoped. V tomto veku treba minimalne odborne posudenie detskej reci a psychologickeho vyvinu dietata a naslednej intervencie ak to bude potrebne. Urcite netreba cakat kym nastupi do skolky, cim skor sa s dietatom zacne pracovat, tym lepsie.

dzina007
2. máj 2021

Nas v troch rokoch vedel ukazovat komujikovat len nevedel rozpravat. Aoze rozpraval ale svojim jazykom ze dedo bol endo autobus tonono. Spravne pouzival hlavne slova Neni Nejde.
V troch rokoch nastupil do skolky a zacal nasavat. Do dvoch rokov bol so slovmou zasobou na urovni svojich spoluziakov. Teraz rozprava krajsie ako jeho mladsi brat ktory zacal mliet ako 1 rocny...

rosabel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzina007
2. máj 2021

Ale to jol nas pripaf. On bol celkovo tak nejako pol roka spomaleny. Preto mal nasledne ako 6 rocny odklad.

sasitimi17
2. máj 2021

Áno moja ide mat v lete 3 a je na tom tak isto ako tvoja. Ukázať vie, rozumie všetkému ale nepovie nič. My ideme zajtra k doktorke tak som zvedavá čo povie.

alexandra1995
autor
2. máj 2021

@sasitimi17 presne tak sme na Tom aj my. Rozumie všetko, ak povie tak len začiatočné dve písmená alebo zopakuje slovo ale len na cca 40%. Dajte mi prosím vedieť ako zajtra dopadnete. Kľudne napíšte SS.

sasitimi17
2. máj 2021

@alexandra1995 no ale úplne sú rovnaké 😄 moja tiež len začiatočné písmená povie napr. Biela povie bie, bicykel povie bicy atď.

simona1998
2. máj 2021

@alexandra1995 naša mala vie už aj základy angličtiny , rozpráva krásne všetci jej rozumejú aj tí čo s nou nebývajú takze by som to určite riesila

luccija
2. máj 2021

@alexandra1995 pre istotu ju daj vyšetriť, ale poznám veľa detí, ktoré v 3r ešte nerozprávajú, alebo len slabo

canerko
2. máj 2021

Moj syn ma tri roky a styri mesiace.Do teoch rokoch nerozpraval nicabsilutne nic.Ked nastupil do skolky a po troch mesiacoch zacal rozpravat,cisto a pekne.Pismeno R hovori uplne cisto.Ne tlacila som na neho len obmedzila rozpravky v ktorych sa nehovori

dnes_rozpravam
6. máj 2021

Dobrý deň žienky, je určite super keď sa reč dieťaťa rozbehne aj neskôr a verím vám, že poznáte aj takéto detičky, ale ak dieťa v troch rokoch NEROZPRÁVA a rodičia majú OBAVY tak sú to jednoznačné dva znaky, ktoré značia, že je potrebná návšteva odborníka. Za logopedické vyšetrenie nič nedáte a prípadné problémy je najlepšie zachytiť ČO NAJSKÔR. Existujú aj Testy komunikačného správania, ktoré sú vhodné aj pre menšie deti a vedia poukázať na možné riziká (takýto test vám viem aj ja vyhodnotiť a odkonzultovať).
Prikladám aj moju ponuku:
Dobrý deň, som študentkou logopédie a mám za sebou všetky predmety týkajúce sa raného vývinu reči, narušení raného vývinu rečí a porúch súvisiacich s rečou, ktoré sa objavujú už v predškolskom či školskom veku. V momentálnej situácii ponúkam online hodiny (cez teams/skype/zoom/messenger) s deťmi. Či už máte logopéda a iba by ste chceli zintenzívniť terapie, ste na čakacej listine k logopédovi, alebo máte pocit, že s rečou vášho dieťaťa nie je všetko v poriadku, môžeme sa dohodnúť na spolupráci. Mám skúsenosti s prácou s deťmi predškolského i školského veku a verím, že aj v online priestore budeme vedieť zapracovať a zlepšiť komunikačné schopnosti vášho dieťaťa. Ak by ste mali záujem, kľudne sa mi ozvite a poskytnem vám bližšie informácie 🙂

noemi125
23. aug 2022

@rosabel ahoj mozem sa spytat ako je na tom dnes mala? Dakujem

rosabel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz