Učenie na nočník

monuska1111
9. okt 2018

ahoj,začala som učiť svojho 1a pol ročného syna na nočník.Už je to štvrtý deň a do nočníka to spravil len pár krát aj to ak som ho tam posadila ja,keď som si všimla,že sa drží za pinďúra,alebo keď si trochu cvrkol a premiestnila som ho naň.Sám sa nepýta,ale keď sa velmi pociká povie kakaaa a plače,že je mokrý a keď si cvrkne je ticho akoby nič.Myslíte,že mám pokračovať v učení,alebo to vzdať,mám z toho dosť nervy,všetko ocikaneeee

zuzik307
9. okt 2018

@monuska1111 zjavne nie je na to pripraveny, daj mu cas a skus neskor...

seagul
9. okt 2018

@monuska1111 môj syn má 1.5 roka a jediné čo vie "oznámiť" je, keď ma naloženú plienku :D takže unho to na niaku pripravenosť v tomto veku naozaj nevidím.

scales
9. okt 2018

@monuska1111 mame tiez rok a pol a davam ho 2x za den na nocnik, rano a po obede... posedi si pol hodinku, zatial pozerame tv alebo citame knizky a on sa vycika... bez plienky aby mi behal po byte a ocuraval si neviem predstavit... dolezite je v tomto veku aby si len zvykali nan par krat do dna... oni sa sami potom vypytaju ked budi starsi

siska53
9. okt 2018

@monuska1111 skusaj,ale ak do.mesiaca bez pokroku,odlozila by som.to.

yanni
9. okt 2018

Booooooooze, ma 1,5 roka. Kde sa ponahlas? CNS musis najskor dozriet tak, ze to sam citi a vie si "prepojit", co sa s nim deje. Toto nenaucis tym, ze dieta posadis na serbel a budes cakat pol hodinu, ze sa vycura. Ja ked sa posadim na zachod a mi netreba, za pol hodky urcite nieco pustim. Aj same to vyjde. Zbytocne stresujes seba aj dieta.

scales
11. okt 2018

@yanni preco by ho stresovala, ved to je o tom, ze dieta si v tomto veku spaja suvislosti, napr. moj uz vie povedat, ked sa vykaka do plienky ze si ju chyti a krici kaka a tym, ze ho davam na noc tak vie nan ukazat a povedat kaka, vie, ze sa to tam robi... a ked sa don vycika, pochvalim ho a ideme to spolu vyliat do zachoda... a vzdy ked ho prebalim, tak chyti zabalenu plienku a sam ju ide vyhodit do kosa a ked kos zavrie tak zakrici beeek... cize vie, ze to co robi do plienky sa vyhadzuje... tak neviem co je na tom zle prepajat to s nocnikom, aby vedel, ze ked to urobi tam tak ho pochvalim... jasne, ze nemozem teraz od neho chciet, aby sa nan sam pytal, ale raz ked pride ten cas, tak verim, ze mi sam nocinik donesie, ze chce kakat, lebo bude vediet, ze kaka sa do neho robi...