Udreli by ste cudzie dieťa?

gabika_83
28. jún 2012

Ahojte maminky, chcem sa trosku poradit a vykecat, lebo som smutna z jednej veci...Na uvod asi tolko, ze moj maly ma 2 a pol roka a je teraz vo faze, ked sem tam nejake dieta postrci, buchne, poskriepi sa o hracku. Som z toho nestastna, snazim sa mu vzdy pekne vysvetlit co a ako a dufam ze casom a pomocou laskaveho rpistupu to prejde. Dnes sme boli v materskom centre, stala som od krpca asi na dva metre. Chcel ist na trampolinu, no nevedel sa na nu dostat, asi mu tam stal v ceste druhy chlapcek, tak ho buchol do brucha, co samozrejme neschvalujem, no skor ako som stihla zareagovat, chlapcova matka sa na toho mojho s krikom oborila a tresla ho po rucke. Neviem, ci je normalne taketo spravanie...aj nas maly bol uz par krat buchnuty, otlceny, uhryznuty inym dietatom atd ale v zivote by som nezdvihla ruku na cudzie dieta, razne by som mu povedala: Nie, toto sa nerobi, to boli! ale urcite by som ho necapla. A co vy? S tou mamickou som sa pohadala, ona mi vykrikovala, ze si nedavam na decko pozor a ze asi potrebuje lepsiu vychovu, ze JEJ dieta ine deti nebije.Je mi z toho smutno, odkedy sme dosli domov, uz tu hodinu revem ☹ Som nestastna aj zo spravania nasho krpca, ale ako mu vysvetlit aby nebil druhe deti? Fakt sa snazim, ale ako by som to hovorila zbytocne. Z domu to nema, lebo my ho nebijeme, ale chodime medzi deti, a tam to videl, ked bol mensi, otlkali jeho, teraz to robi on. Este nie je bohvieaky komunikator, nevie si povedat svoje, tak si to presadzuje silou ☹

cat
28. jún 2012

@gabika_83 gabi nemáš byť prečo smutná, tvoj krpec z toho vyrastie no a v pripade tej "matky", bohužial, narazila si na exemplárnu kravu 😒 čo už, aj takí chodia po svete. Cudzie dieťa by som neudrela nikdy, ani keby si fakt zaslúžilo. Vlastné, tie občas po riti dostali, keď zlyhali všetky mierové prostriedky 😀

lucula73
28. jún 2012

ahojte
ani ja nechápem takéto správanie matky čo má malé dieťa............aj my chodíme do centra,detičky sa tiež zvyknú pochytiť,aj moj mlaý pár krát capol iné dieťa,aj on schytal od druhých a doteraz sme sa nikdy nepochytili s maminami...........tie detičky z toho vyrastú,netreba robiť vedu z toho,ale tá reakcia chlapčekovej matky bola fakt prehnaná,toto neschvalujem......je to smutné,že to nevedela riešiť inak a hlavne neverím,že jej dieťa nikdy nesiahlo na druhé....v školke sa bežne deti "bijú " a hašteria ,to by sa tam kaýdý deň museli mamičky vadiť a udobrovať 😉

renatka100
28. jún 2012

Je to dost otazne ci zbit cudzie dieta, urcite to zalezi na okolnostiach. Vcera na cviceni moju malu tri krat surovo udrel asi dvojrocny chlapcek. Bolotonaschval vedel co robi. Po tretom silnom buchnate na hlavu mojej malej (mala ma 9 kg) a chlapcek mal asi 15 kg som povedalal matke ze ak ju udrie este raz dostane odo mna taku facku az sa nespamata. Mtka si ho zobrala a odisla prec ihned potom ako zbil dalsie dieta. Aj moja trpezlivost ma hranice a ak sa clovek dostane do takej situacie tak kona uplne inak ako tu vy rozvazne mamicky pisete.

rosienka
28. jún 2012

rozhodne na to ta matka namala pravo a bolo treba vynadat a usmernit ju a az potom tvojho maleho syna, pre ktoreho je taketo spravanie vyvojova faza. V tom momente by to aj mna zaskocilo a nevedela by som hned zareagovat, pretoze by ma nikdy nanapadlo bit cudzie dieta, ale chybu spravila ta matka a jej treba spytovat svedomie.

kvetka_
28. jún 2012

@gabika_83 asi ma ukamenujete , ale na svoju obahojabu pisem, ze zatial nie som mamina, len tehotna. ale chcem prispiet aj ja svojim nazorom. mozno teraz tvoj maly pochopi, ze ine deti sa nebiju a zlakol sa tej mamy. mozno to bude mat na neho v tomto smere dobry ucinok.
mam neterku, kazdy si robi srandu, ze som ako jej mama, starzim ju minimalne 2 vikendy v mesiaci plus vsetky prazdniny.(ma 5 rokov) Bola som s nou v parku a tiez ju jedno dieta udrelo, mala zacala plakat, take som mala nervy, lebo ako sa mozem len tak pozerat na to ako sa ublizuje "mojmu" dietatu? ale neurobila som nic. ked to ta mala drzana urobila druhy krat tak som jej tiez dala po ruke a povedala jej ze toto sa nerobi. odvtedy sa k nam ani nepriblizila. a matka tej drzane na mna vysielala nastastie len skarede pohlady.
ja rozumiem tomu, ze je to zle vidiet ako niekto dospely da po ruckach tvojmu milovanemu dietatku, ale musis sa na to pozriet aj z druhej strany. ako si sa citila ty ked tvoje dieta bili ine deti? kazdemu raz pretecie pohar trpezlivosti a potom si to odsakce posledny, co bol v tvojom pripade tvoje maly ☹ nerob z toho tragediu, stava sa to. bohuzial mu to asi kazda mamina toerovat nebude, niektore maminy su obzvlast citilive a potom takto zareaguju. hlavne kvoli tomu neplac, to ti za to nestoji

rosienka
28. jún 2012

@renatka100 rozvazne mamicky? chces tym povedat, ze by si tomu 2-rocnemu chlapcovi vylepila? tak pockaj coho sa dozijes, ked bude mat tvoje 2 roky a bude bit mladsie deti. Potom tiez budes schvalovat, aby ich ine matky otlkali? Ved sa zamysli. Jasne, ze mas este len malicke dieta, ktore este len prichadza do prvych konfliktov a stykov s inymi detmi a nevies ako to chodi medzi 2-3-rocnymi. Je uplne normalne, ze sa biju, strkaju, hryzu, ale je na nas dospelych aby sme ich usmernovali a sli pozitivnym prikladom a nie aby sme riesili ich vyvoj bitkou. Co si myslis, co by z nich asi tak vyrastlo? Vrazis potom aj tej tvojej ked ta bude vylozene schvalne bit, bolestivo stipat, hryzt a hadzat po tebe kadeco??? Uprimne si odpovedz...

xenicka13
28. jún 2012

@gabika_83 nikdy som neudrela cudzie dieta, ani moje deti nikto nikdy neudrel a to pri hre povyvadzali vselico

dejnas
28. jún 2012

preboha, NIE... v živote by ma to nenapadlo, ani v situácii, ktorú si opísala... nanajvýš, by som tomu dieťatku povedala, že to sa nesmie a pod., ak by sa to opakovalo, riešila by som to s osobou, ktorá sa s ním na ihrisku nachádza, ktorá za neho zodpovedá...
malý (27 mesiacov) tiež, občas niekoho "sotí", našťastie veľmi zriedka... ihneď spozorniem a sledujem, ako sa situácia vyvíja... pokiaľ vyslovenie iným deťom neubližuje (slabé postrčenie, pri ktorom sa dieťa neudrie ani nespadne - za ublíženie nepovažujem a iným spôsobom zatiaľ nekonal) a takisto v opačnom prípade - ak niekto "strčí" do neho, tak ho nechám, nech sa učí aj sám "riešiť " takéto drobné konflikty... samozrejme, len v prípade, že sa jedná o neškodné "strety" a ak to ani druhému rodičovi neprekáža... ak by to preprástlo do nejakej "bitky", určite by som zasiahla, no krpci sa väčšinou 2-3 krát strčia a potom sa ďalej spolu hrajú 😅
v prípade, že by malý niekomu ublížil, okamžite by som to s ním riešila, ale tiež by sa mi nepáčilo, keby cudzia osoba zdvihla ruku na moje dieťa, čo i len "symbolicky" 😝

renatka100
28. jún 2012

@rosienka tak kazda mame na danu vec iny nazor skus hovorit dvojrocnemu dietatu ze sa tonesmie, just urobi to, co sa mu zakazuje. Myslim ze vsetky deti bez vynimky su take

gaga1
28. jún 2012

@anjelicek26 citala som iba po tvoj 1. prispevok a som si ista, ze v nom autorka tu najspravnejsiu radu uz dostala a to v tom, ze ked dietatko ublizujem druhym (akymkolvek sposobom), trebu jej/mu byt VZDY za ritou a predchadzat. To, ako si to riesila ty - klobuk dole, kiezby bolo viac takych supermamin... paci sa mi tvoj pristup.

rosienka
28. jún 2012

@renatka100 no ved prave! samozrejme, ze hned neposluchaju, to bude este trvat roky ak vôbec pride k tomu, ze nas posluchnu na slovo, ale to neznamena, ze ich dovtedy budeme bit. Treba vysvetlovat a vysvetlovat a ked je zle, tak zadrzat ruku a nedovolit udriet. To je moj nazor.

libertine
28. jún 2012

cudziemu dietatu by ma nikdy nenapadlo capnut. teda ani vlastnej dcere ma to nenapada. my sme casto prave v situacii, ze do dcery niekto stucha na ihrisku, lebo ona je este malicka a vacsie deti si dovoluju. ale za prve ocakavam, ze chovanie svojich deti budu riesit ich rodicia, ale ak vidim, ze nic sa nedeje, tak sa postavim medzi ne a jemu poviem, nech ju necha.

lenka3007
28. jún 2012

tak ja nie som zastancom zaidneho bitia, ale tej mamicke by som tresla. V zivote som si nedovolila uderit cudzie dieta, v zivote ma to ani nenapadlo... Moj maly uz ma skoro 7 rokov a bol na spoluziakovej oslave, bola tam cela trieda. Ked som prisla po neho, tak plakal, mamicka toho chlapca co mal oslavu mi povedala, ze jeden chlapcek (ich spoluziak) robil vsetkym zle, kazdeho bil a mojho maleho chvilu pred mojim prichodom odsotil z tranpoliny a on zletel z asi metrovej vysky na chrbat. Tak ta mamicka toho chlapca zobrala dnu, posadila ho do obyvacky volala jeho rodicom. A tiez som nesla za tym chlapcom, tiez som nerobila ani krik, a uz vobec som mu nestruhla, aj ked sa mi to nepacilo. Druhy den v skole som stretla jeho rodicov a hovorila som im, ze sa mi to nepaci, lebo to nie je prvy krat, co sa moj syn stazoval, ze ich syn ho bije, ze nech si to s nim doma laskavo vysvetlia (predsa len su to uz vacsie deti a mali by to pochopit)... Takze taka reakcia, aku mala ta mamicka na tvojho maleho je podla mna velmi neprimerana... Vsetky deti sa pochytia, podrgaju do seba, buchaju sa, ale to nie je dovod, aby na ne niekto takto reagoval...
Takze nebud nestastna, na maleho sa nehnevaj, ta mama to mala riesit inak...

bosoriak
28. jún 2012

@gabika_83 Nie, nie si neschopna matka 🙂 Ak mas dieta, ktore je agresivne k ostatnym, tak tu padla velmi mudra rada - pokial sa bude bit, jednoducho ho vezmi domov, bez krirku. Staci povedat, ze je ti luto, ze sa dnes neciti byt medzi detmi a ze musite ist domov a dosledne to aj dodrzat (nie ze vyhrazat sa a potom nic z toho). Spravis to tak zoparkrat, uvidis, ze sa vysledok dostavi.

Na druhej strane, montovat sa do detskych konfliktov neschvalujem vobec, kym nejde o zivot alebo o vazny uraz, nech sa aj pobiju. Ako inak sa naucia spolu existovat? Ked budu v skolke, ver mi, ze ziadna ucitelka nezvladne pozerat na 20 deti naraz.

Neschvalujem konanie druhej mamicky, vobec. Viem ju pochopit, kazda mama ma chut to urobit, ked jej biju dieta, ale zas zopar buchnatov este ziadnemu dietatu neublizilo (teraz myslim bitka medzi detmi).
Moja dcera je dodnes otloukanek, v jednom kuse do nej niekto strka a bucha ju, a po tri a pol rokoch sa konecne zacina prejavovat aj ona. A to az vtedy, ked som pred rokom zvazila, ze uz sa musi branit sama.

A odpoved na tvoju otazku - nie, cudzie dieta by som neudrela (jedinykrat, to bolo ale po dohode s matkou daneho dietata a malo to sluzit ako odstrasujuci priklad, ale prd to pomohlo 😀 )

hajajanka
28. jún 2012

Neudrela by som cudzie dieta, pretoze aj ja by som bola poriadne nahnevana, keby niekto udrel to moje. Nastastie sa takato situacia este nestala, ale urcite by som dohovorila mamicke bitkara. Lebo je normalne, ze deti na ihrisku sa sacaju, obcas buchnu. Mama si ma na dieta dozerat a akonahle vidi, ze nieco nie je v poriadku, tak ma zakrocit. Zakrocit vsak k vlastnemu dietatu, nie k cudziemu. Ak sa nam nieco nepaci, tak si to treba vybavit s rodicmi inych deti.

zuzanocka11
28. jún 2012

Samozrejme,ze nie. a tej mamicke by som asi povedala svoje. a inak len tolko,ze nestresuj,neprestávaj s malým chodit do kolektívu,jeho to casom prejde.viem,o com hovorím,moj 😲 (bude mat 3 roky) pred rokom bol doslova postrachom ihriska.nepomáhalo nic,ked si chcel svoje dosiahnut,isiel hlava-nehlava.bola som zúfalá,hambila som sa ako pes za jeho vycínanie,stále som mu vysvetlovala dookola,ze nesmie sa takto správat.dokonca ked urobil nieco zlé,zobrala som ho ze sa ide domov....tiez to z domu nemá,ale predtým mu pár x nalozili v centre a moj syn nie je z tých,co len tak sa nechajú...ale nastastie je to minulost,teraz sa vie pohrat,podelit o hracky a vypýtat si cudzie,úplne sa zmenil.no sem-tam sa stane ze "zaútocí" na niekoho,ale to ho vacsinou dakto vyprovokuje,vtedy okamzite zakrocím,odvediem mu pozornost este predtým,nez stíhe nieco vyviest a je to 😉 takze hore hlavu,plakat budes az ti fajcit pod balkonom bude v dvanástich 😀

bonaquaba
28. jún 2012

ja mam niekedy chut vyfliaskat 😝 vsetky mamicky na ihrisku, ktore trkotaju a ich deti si robia co chcu a vobec ich netrapi, ze sa tam deti tlcu, alebo obhadzuju kamenmi, niekedy by sme potrebovali prevychovu my mamicky, aby sme vedeli ako naucit dieta sa spravne chovat
a nic si z tej mamicky nerob, bol to jej skrat aj ked si myslim, ze to ze dala dietatu po ruke nie je nic hrozne,ale samozrejme cudziemu dietatu sa to nepatri robit, akurat malemu mala vysvetlit, ze sa to nerobi,

effkaa
28. jún 2012

@gabika_83 tak ako mamicka mala chapat tvoje dieta, mala si aj ty chapat tu druhu mamicku. Mozno jej dieta ine deti nebije, ale celu noc nespi alebo ma zdravotne problemy, bola vycerpana a reagovala takto prehnane. Pokus sa jej odpustit, ulavi sa ti. Moze sa stat aj tebe ze takto vybuchnes. Vsetci sme ludia... Vobec by som ju nenazyvala kravou, ani jej nedala facku ako tu niektore pisu. Urcite ta hneva aj to, ze sa to skoncilo hadkou. Nemala na to pravo, ale myslim si, ze ked tvoj maly niekoho udrel a vies, ze ma take obdobie, mala si si ho hned vziat stranou a porozpravat sa s nim, vysvetlit mu to. Ako pisala anjelicek, stat mu za zadkom. Matka druheho dietata by nemala mat cas vobec zareagovat.
No akoze keby sa tam este mamicky zacali mlatit... to by bol ten spravny priklad...

alice107
28. jún 2012

@gabika_83 samozrejme ze ta matka nemala za ziadnych okolnosti udriet tvoje dieta.bit deti by nemal nikto .ani vlastna matka.co sa tyka tvojho maleho kedze vies,ze ma tendenciu byt agresivny voci inym detom musis dbat vo zvysenej miere na to, aby to nerobil.pises,ze este nema dobry slovny prejav.a videl nasilie robit inymi detmi,tak to robi aj on.musis proste davat pozor aby neublizoval inym detom.
pokial nevie dobre komunikovat a nerozumie tvojim vysvetleniam,tak je este nezrely .treba odstranit pricinu,preco to robi.
a ak tomu nevies zabranit,zial lepsie bude ked nebude mat kontakt na deti aby im nemohol ublizovat.
tej mame sa to samozrejme napacilo.ale konala aj ona agresivne.mala si sa jej ospravedlnit ze si neskoro zareagovala.ale mala si jej dorazne povedat,ze prave ona robi to,co vycita tvojmu synovi.a ako dospela osoba to nesmie robit ani v navale hnevu.

bubinko83
28. jún 2012

@gabika_83 toto keby vidi moj muž že našho maleho nejaka nervozna mater udrie tak ta by asi z domu nevyšla pol roka jaky krik by ten na nu spustil. 😀
U nas sa stalo niečo podobne ,boli tiež deti ale pre zmenu boli snimi ockovia vonku.Tiež sa niečo zomlelo a nakoniec ten otec udrel toho jedneho chlapčeka. Bohužial ten druhy otec tam nabehol a rozbil tomu chlapovi čo bije cudzie deti nos 😖 a odišiel .Chlapi su haklivy na taketo veci.

sissmiss
28. jún 2012

@gabika_83 to prejde, predychas, neboj. Ja by som neudrela v tejto situacii cudzie dieta, nemozem povedat ze nikdy, lebo moja fantazia dokaze vymodelovat taku situaciu ze by som dokazala zabit holymi rukami, takze nikdy nehovor nikdy 😉 Ale na zamyslenie, tvoje male dieta ktore este poridne nerozlisuje co je spravne a co nie nemoze udriet ine dieta, ale dospela zena, matka, moze udriet dieta ktore nerozlisuje???? Ak jej dieta nikoho nebije, je to asi stastie a asi bit zacne kedze to vidi u mamicky 🙄
Ja som bola par dni nestastna zo situacie na detskom ihrisku, kedy sa moj maly hral na ploche kde boli len atrakcie pre vacsie deti, boli tam len tri deti aj s nim...jeden chlapec sa spustal z briezka na nejakom traktore...moj maly chcel tiez, ale musel cakat na toho a este jedneho kym uvolnia ten voz...tak behal okolo nich, stale to od nich drankal, nakoniec sa dostal na rad, vytiahol ten vozik hore a chcel sa spustit, ale medzitym dosli nejake tri cool mamicky, ktore mali jedno batola, jedno asi 3 rocne a jedno cca dvoj rocne. Domcek a preliezky boli podla tabuliek od 5 rokov....jedna polozila batola na zem....takze sa tam plazilo, a druhe nechali svoje deti pod domcekom chytat rebrik a tie vacsie deti ktorych uz medzitym pribudlo sa tam nemali ako dostat. Mamicky sa ale bavili medzi sebou o nejakych strasne cool veciach a cele sa tvarili ze im to tam patri... moj maly sa prave spustal dole a nevedel ubrzdit tak nohami, klasika a presiel tesne okolo kocika jednej z tych mamiciek. Ta ma hned sprdla, ze moj syn ohrozuje jej dieta a ze si to neuvedomujem ze mu moze ublizit. Nie som hadava a tiez som sa bala aby si moj maly neublizil, tak sme sa pomaly pobrali prec. Ale blby pocit zostal. Dat na zem batola a rozpravat sa vedla s inymi, nechat deti ktore na preliezky nepatria aby ostatnym hatali a tie ich potom odstrkovali a zase sa na ne hnevat...nechapem system ich myslenia...kusok dalej bola vacsia plocha s hrackami a priestorom prave pre mensie deti...ale tam mamicky asi nemali klud...Dost som sa tym trapila, lebo som nevedela ci som naozaj ja spravila chybu ze som chcela nechat maleho nech si vyskusa aj nieco nebezpecnejsie, a nech sam vidi ze to neni sranda, ked mu nieco nechcem dovolit aby si neublizil a tiez inym...proste nech sa trosku uci na svojich chybach, ma uz 6 rokov, tak myslim ze to uz je nacase...Ale potom na napadlo jedno, za tak male dieta ako boli tie tri, su tie matky zodpovedne aj pred inymi detmi, take decko este nema vlastny rozum a prave mamy su tam na to, aby dohliadli aby sa ich dietatu nic nestalo. Ale vo veku od tych piatich by malo poznat akcia reakcia a malo by si skusat co to je byt zodpovedne za svoje spravanie...takze tie tri male deti tam rozhodne nepatrili, ale cool mamicky sa tam postavajuch rozhorcovali nad dalsim dietatom (a jeho rodicmi) ktore hned po mojom malom zobralo traktor a rutilo sa dole brehom...

miska1917
28. jún 2012

Mame v rodine jedneho chlapca ma 3r,byvame vedla nich tak moje deti su s nim casto,ale ja by ho tak vytrepala po zadku az.Ako nie som za bitie deti a podobne,ale pri nom rodicia troska viac povolili.Ma dvoch starsich surodencov,ale vsetko musi mat on,nerozdeli sa,ked pride k nam vsetky hracky musi mat on,aj nase aj svoje.Do inych deti ani tak neskace ako do mojho syna.Ma sice 5r,ale nevie dobre rozpravat (ma poruchu reci)no a ten chlapec to patricne vyuziva.Poviem vam ze ma to uz nebavi sa s nimi stretavat a stale to riesit.
On ho zacne hryzt,bije ho,zacne vrieskat a moj syn musi ustupit.Ona ma teraz mesacne babätko a ze sa jej nechce to riesit ze nema sil,a obhajuje ho tym ze je v takom veku ze ma take obdobie.
Moje deti tiez presli tym vekom a mame za sebou vseliake obdobia ale nespravali sa takto.
Co mam robit?

nicky182
28. jún 2012

@gabika_83 ziadna osoba nema pravo trestat bitkou Tvoje dieta !!! to co bolo za kravu ? netrap sa, tvoj syncek sa sprava uplne normalne, neplac pre to ....je ako ine deti ... moje dieta tiez nie je prave najposednejsie, hracku druhemu dietatu vytrhne z ruky ani neviem ako... ale presne ako si napsiala vysvetlovanim a laskavym pristupom sa to zmeni ...naozaj ...drzim palce 🙂

effkaa
28. jún 2012

ked bude tvoje dieta otlkat druhe deti, tie budu mat tie iste reakcie neskor. Ved sama si pisala, ze ho bili ked bol maly. Prave preto by si to mala chapat a zabranit tomu, aby sa to rozsirovalo dalej. Aby tie deti ked vyrastu nebili zase dalsie. To je moj nazor.

cikyta
28. jún 2012

@effkaa Ona písala, že prv ako zareagovala, tak tá cudzia matka capla jej synovi.....chcela vedieť, či to bolo normálne....Nikde nepíše, že je spokojná s tým, že jej syn bije iné deti a samu ju to trápi a rieši to.... 😉

schatzinkaschatzinko
28. jún 2012

som sokovana, ako je na Slovensku vseobecne akceptovatelne "capnutie" dietatka a ako si to este mnohi rodicia este odobruju, ze je to v poriadku...je to prejav vlastnej neschopnosti a nezvladnutia seba sameho. Ked si toto dovoli niekto este k cudziemu dietatu a dokonca na verejnosti, nechcem vediet, co robi doma so svojim...Klobuk dole pred mamickami, co aj napriek vymyslaniu vlastnych deti a nie vzdy prijemnym situaciam, ktore dokazu sposobit si zachovaju chladnu hlavu a dostojnost...

...samozrejme, existuju deti, ktore sa vedia chovat vzdy vzorne, chodia uz od pol roka, rozpravaju celymi vetami v roku a na zachod uz chodia od narodenia, vzdy pozdravia , sedia v kutiku a slusne papkaju, nemrvia, podakuju, pekne si sadkaju a hraju sa same, ked si chce mamicka vypit kavu...a nikdym v zivote nikoho nepotiahli za vlasky, nebojovali o hracku, pekne cakaju, kym sa dostanu vsade na rad...

Plac Ti pomoze vybit emocie, ale nepomoze Ti zmenit tu dotycnu mamicku...lebo jej dietatko je podla vsetkeho z tej kategorie🙂 hlavu hore!

effkaa
28. jún 2012

@cikyta no ved stalo sa... uz sa neodstane. Nabuduce treba byt rychlejsi ako ine mamicky 😉 Netreba to brat ako tragediu, poucit sa z toho. Ja viem, ze ju to trapi, mozno bol dovod, ze nebola blizko... Snad nabuduce sa to nestane a keby sa stalo bude uz prichystana, uz to zazila. Uz bude vediet ako reagovat.
No ale podla viacerych tu, je najlepsie druhu mamicku udriet alebo jej poriadne vynadat. Preto by som bola rada, keby si precitala aj ine prispevky a nabuduce situaciu vyhodnotila inak a nerozhodla sa tam mlatit 😉 😉
Nikdy nevieme ako v skratovej situacii zareagujeme. Ktovie, co budem robit ja, ked bude moje dieta bit ine deti. A ktovie co budem robit ja, ked bude moje dieta bite...

cikyta
28. jún 2012

@effkaa Tak tak ... počkaj ešte 2 roky a uvidíš 😉

cristi
28. jún 2012

@gabika_83 bohuzial ,natrafila si na matku,ktora by sama potrebovala par lekcii slusneho spravania sa voci druhym ludom a hlavne k malym detom...urcite jej reakcia bola neprimerana voci danej situacii...stacilo z jej strany aby, tvojmu malemu pokojnym hlasom vysvetlila,ze bit druhe deticky je zle,ale v ziadnom pripade bez dovodne ho bit..a to je uplne jedno ci capne po zadku alebo,po ruke.....chapem ,ze takyto zazitok ta uplne vykolajil,a si z neho deprimovana.. 😒 tiez chodim s malym do detskeho centra a male deti sa pri zapale hry strkaju ,bucnatuju...moj maly je v kolektive deti utiahnutejsi typ,skor jemu sa daco vzdy ujde,ale nikdy ma ani len nenapadlo,aby som po tom druhom dietati vystartovala a bila ho...nemam na to najmensie pravo...na tvojom dnesnom zazitku je vidiet ,ako poniektori rodicia riesia podobne situacie..horucou hlavou a nezrelo...

cat
28. jún 2012

@effkaa ja naozaj nerozumiem ako sa môžeš zastávať tej ženy. Keby udrela tvoje dieťa, tiež by si sa zamýšlala nad tým, či chudinka náhodou nebola unavená či nevyspatá? Nič na svete neoprávňuje cudziu osobu udrieť cudzie dieťa. Gabika nestihla zareagovať a poriešiť si syna. Určite by to inak urobila, keby mala šancu,ale tá druhá bola proste rýchlejšia. Aj moju dcéru na ihrisku udrel chlapec v jej veku. Mala som po ňom skočiť a jednu mu uvaliť? Nie, šla som povedať jeho matke aby si ho poriešila.