Úradné veci po pôrode

dida888
6. okt 2018

Ahojte mamičky chcela by som sa informovať do kedy treba vybavit všetky potrebné veci ohľadom novorodeniatka po pôrode? Ako napr. Rodny list, zdravotnú atď. Ďakujem za váš čas a rady😊

malinajahoda
6. okt 2018

@dida888 nás pustili z pôrodnice v stredu a manžel už vo štvrtok behal po úradoch.

dida888
autor
7. okt 2018

Mňa pustili v utorok domov a partnerovi nedajú voľno preto sa pýtam a na to aby som mohla vybaviť rodny list potrebujem jeho podpis☹️

malinajahoda
7. okt 2018

@dida888 bože tak to budeš mať ťažké 🙁. Ono netreba na to celý deň. Ani doobeda nebude mať muž voľno?

dida888
autor
7. okt 2018

Práve že sa nedá ☹️ som z toho už na nervy, on ráno o 5tej odíde robia momentálne mimo mesta a príde až večer o 7mej ☹️ som mu navrhla žeby aspoň odbehol na hodinu no skúsi sa opýtať dúfam ze aspoň to sa nejako bude dat ale ďakujem pekne za informácie😉

malinajahoda
7. okt 2018

@dida888 nie je za čo. Môj muž to riešil vo štvrtok a ja ešte v piatok som si vybavovala na socialke čo sa týka dôchodku, nech sa mi aj materská započítava. Bolo by dobré, aby ti s tým pomohol. A nikoho okrem muža nemáš pri sebe? Môj muž tiež tak si musel vziať volno, lebo v týždni robí v Nemecku.

dida888
autor
7. okt 2018

Práve že nemám. Ako rodinu mam len všetci zväčša v práci, no vybavili sme to zatiaľ tak ze zajtra odíde skôr z prace tak snáď to už všetko vyriešim zajtra aspoň to najdôležitejšie😉

malinajahoda
7. okt 2018

@dida888 to som rada, snáď čo to vybavíte. Nech vám to dobre dopadne. A hlavne čo najskôr 😉. Držím palce.

dida888
autor
8. okt 2018

Ďakujem veľmi pekne za všetko😉 tak dnes aspoň zdravotná a rodny list vybavené som spokojná na 50% 😆 ste úžasná dakujem

malinajahoda
8. okt 2018

@dida888 to som rada, že sa podarilo 😃👍. To je základ. A to ostatne keď dáte?

dida888
autor
9. okt 2018

Zajtra muž by mal skôr odísť z prace tak by sme to mali dat na 100% už všetko😂😂😂

malinajahoda
9. okt 2018

@dida888 super. Daj vedieť zajtra či ste to všetko poriešili 😉. Nech to máte na poriadku.

dida888
autor
9. okt 2018

Jasne ozvem sa 😊 už budem rada aj ja keď bude všetko tak ako ma byt😊 hlavne nech mužovi dajú voľno aj keď dnes kvôli tomu bude musieť robiť až do noci nevadí to nejako zvládneme 😆

malinajahoda
9. okt 2018

@dida888 veď to, inak sa ani nedá. Ja tiež ako som ti písala, že som ešte v piatok ja čosi riešila, tak dcérku mi mamina musela metkovať. A až o týždeň v stredu som bola ešte zaniesť rodný list na socialku kvôli materskej, lebo sem na Myjavu chodia zo Senice len v stredu. Kebyže tu ten týždeň a pol nemám muža a maminu, nemám šancu ja sama s malým bábom niečo vybaviť.

dida888
autor
9. okt 2018

To poznám ja mam tiež staršieho syna,nechala som ho doma aby si zvykli na seba s novorodeniatkom, no včera už išiel do skolky, muža ako tak pustili na 2 hodiny z prace a navrhla som ze v stredu doriešime zvyšné veci keďže všade robia do 17hod.tak už by som mala doriešiť posledné a mat pokoj😊

malinajahoda
9. okt 2018

@dida888 ja som si normálne musela napísať na papier čo treba vybaviť. A bolo toho pozehnane. Ani som vôbec nevedela, že toľko toho treba.

dida888
autor
9. okt 2018

Tak mne vravali len rodny list, zdravotnú, sociálnu a prídavky na dieťa. A po 28 dňoch kocikovne o ničom inom neviem 🤔

malinajahoda
9. okt 2018

@dida888 trvalý pobyt a vývoz komunálneho odpadu.

dida888
autor
9. okt 2018

Trvalý pobyt to mame automaticky tam kde som ja.... A jasne ešte odpad ďakujem na to som úplne zabudla😊

malinajahoda
9. okt 2018

@dida888 áno moja, trvalý pobyt ma bábo po tebe. Ale môj keď bol na matrike, tak musel ísť ešte zvlášť nahlásiť trvalý pobyt. No nič, zajtra daj vedieť ako ste dopadli. 🤗

dida888
autor
9. okt 2018

Jasne ozvem sa 😊 tak my nie sme manželia a ja mam trvalý pobyt u babky tak mi aj malého dali tam... 😉

dida888
autor
10. okt 2018

Takže všetko máme vybavené 😊 takže môžem si spokojne odfuknut

malinajahoda
10. okt 2018

@dida888 paráda, super, tak to som rada. A teraz už si bábo užívaj a keby niečo, kľudne napíš 😉.

dida888
autor
11. okt 2018

Super ďakujem si milá 😊 rada napíšem. Aj keď ešte sa tu na stránke rozbehavam pomaly 😂 tak ti prajem všetko dobré😊

malinajahoda
11. okt 2018

@dida888 ja som tu tiež asi mesiac. Ja som ani nevedela počas tehotenstva a po narodení mojej nalej, že nejaký MK vôbec existuje. Aj vám hlavne veľa zdravia 😘.

dida888
autor
11. okt 2018

@malinajahoda tak ja pri prvom syncekovi som vôbec nevedela ze niečo také je, potom neskor mi páru mamičky povedali o MK ale nevyužila som to, nechodila som sem a teraz pri druhom reku ze vyskúšam😊 ďakujeme pekne 😘

malinajahoda
11. okt 2018

@dida888 reku, toto slovo používam aj ja 😃. Ja až teraz som zistila že toto tu vôbec je. Keby som to vedela skôr, už by som tu bola pichnuta. Zišlo by sa mi to. Lebo moja malá je 1 bábo a ja som ani nevedela čo všetko treba kúpiť. No horor. Bola som hodena do jamy levov ej. A to doslova.

dida888
autor
13. okt 2018

Haha😆 poznám to síce ja som mala babku tao velmi pomohla pri prvom synovi starala sa o neho 3 mesiace ja som vôbec nič nevedela ochrnula som po pôrode čiže pri druhom som išla na prvý krát so všetkým ani len okúpať dieťa som nevedela ako a co. Vtedy bola môj strážny anjel a teraz pri druhom som musela a konečne mohla sama zistiť a naučiť sa ale som rada, lebo som sa strašne bála žeby sa mi to mohlo opäť stať no vďaka bohu nestalo sa a môžem sa na plno venovať deťom 😊