Uspávanie 4-mesačného syna

jassmin24578
12. dec 2022

Ahojte,
prosím, poraďte mi, ako cez deň uspavate takéto male deti? Moj ma 4 mesiace, doteraz som cez deň nemala problém ho uspať, vždy po 1,5 az 2 hodinách išiel do postieľky, zavinula som ho, pustila šum, pohojdala a spal... pred týždňom sa začal sam obracať na bruško a teraz je to katastrofa.... uz vôbec nič naňho neplatí,zobudíme sa o 7:30 (v noci sa budi kazde dve hodiny a stále chce jest), okolo 9, pol 10 idem uspavat... a môžem uspavat aj hodinu, co inokedy zaspal za 5 minút, a nie a nie spat... potom to už vzdam, on je nervózny, ja som nervózna, lebo cely režim sa posúva, nakoniec ho dám spat na poobednú spanok, ktorý ma dlhší a večer keď ho idem uspať, zas to iste... je to iba prechodné? Co ma mat teraz iba jeden spanok? Uz som z neho k.o., v noci nenechá spat a cez deň vkuse sa mu venovať, lebo nechce spat

hilda08
12. dec 2022

@jassmin24578 otaca sa vedome, kontrolovane alebo záklonom? Ak záklonom treba mu pomoct to nerobiť. Kocik nepomôže? Urcite nie jeden spanok, je to len obdobie, prejde to ale stale sa snaž ho dat spinkat…v noci spi zle preto lebo je preunaveny

jassmin24578
autor
12. dec 2022

Otacat sa zacal tak, ze dviha hlavu a nozky dohora a pretoci sa nabok a nasledne na brucho...stále sa snaží ako keby posadiť, snažím sa nu stále dávať hlavičku dole aby to nerobil, chodíme aj k fyzio... Stals sa snažím dat ho spat, ale už keď vidím ze po hodine 0 bodov, vravím si, nema to význam... v noci práveže spi od začiatku veľmi zle, bolo obdobie keď bol hore kazdu hodinu, teraz je ako hodinky hore kazde 2... jedine co naňho zaberá je kociar, a prechádzka na čerstvom vzduchu... asi sa budem musieť zmieriť s tým, ze budem chodiť vkuse von keď bude toto robit

hilda08
12. dec 2022

@jassmin24578 v tomto veku prichádza aj spánková regresia moze to byt ono…moj mal tiez take obdobie, tak spal len v kocari ale ked sa cez den dobre vyspal aj noc bola lepsia

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sakaca
15. dec 2022

@jassmin24578 áno je to prechodné presne kvôli zmene pohybu. Keď budeš ty nervózna bude on ešte viac ,tie detičky to cítia. Od staršie som bola presne naucena na režim vedela som kedy co, u mladšej to vôbec neplatilo ,musela som to prijať a veľmi mi pomohlk nosenie niekedy som si ani nevšimla a ona si v Rischino nosiči už odfukovala.

essenceee
18. dec 2022

dala som ich do chodačky a ťapkali mi po celom byte. Velmi sa im to pačilo