Uspávanie bábätka

alliass
20. nov 2013

ahojte baby. chcem sa opatat akym sposobom uspavate svoje babatka. nasa mala ma 2 mesiace a zaspi vecer na rukach, no neviem ci to je nejvhodnejsi sposob. dakujem za rady 🙂

katarinka1110
20. nov 2013

Moj maly od narodenia inak ako na rukach nezaspal..stale len plakal nic nepomahalo iba na rukach a fitlopta... takto to trvalo do 10mesiaca a pak si asi premyslel ze uz mu to neni pohodlne tak zaspava teraz zrazu v postielke sam bez hontrlania... kazde dieta je ine ani na jedno neplati to iste takze rob ako citis... ;)

lucka011
20. nov 2013

Ja by som teraz tiež potrebovala nejaký spôsob ako uspať našu dvojtýždňovú herečku. S prvou som nemala žiadný problém od narodenia. Večer okúpala, obliekla, napapala sa a spala ako dudok ani nosenie, ani nič. Táto somnou cvičí dobré dve hodiny, nič nepomáha, ani nosenie, iba kojenie a potom ako tak zaspí... ☹ ☹ 😒

alliass
autor
20. nov 2013

len uz teraz ma nasa 6 kil🙂 kto ju bude cicikat na rukach :D

alliass
autor
20. nov 2013

@lucka011 u dvojtyzdnovej by som to robila ako ty. nosit, kojit a cicikat 🙂

alliass
autor
20. nov 2013

@lucka011 vraj super zabera fit lopta 🙂

lulistek
20. nov 2013

fitlopta. spievanie. monotonne hojdanie

pipinulkaa
20. nov 2013

Baby... moja ma o chvilku dva roky a musim ju kocikat aj poobede aj vecer aby mi zaspala. niekedy aj hodinu. uz som z tobo na nervy... :(

ankaevka
20. nov 2013

všetky svoje tri deti som uspávala na rukách...sadla som si do kresla, položila som si ich na hruď tvárou ku mne, hlávku na pleci alebo tiež na hrudníku a pohojdávala som ich hore dole..najmladšia mala rada keď sa mi pri tom hrala s vlasmi..zvyčajne do 5 minút spali, keď som cítila že už spia dosť tuho, tak som ich preložila na posteľ ale tak aby sa ma celý čas dotýkali kým som ich nezakryla....už asi mesiac najmladšia nechce aby som ju uspávala na rukách a zaspáva sama na posteli

alliass
autor
20. nov 2013

@pipinulkaa verim ti :(

pipinulkaa
20. nov 2013

@alliass objednali sme poschodovu postel tak uz dufam ze tam bude chciet zaspavat...

mita9
20. nov 2013

bud na prsniku mi zaspi alebo sam v postielke 🙂

jadinka
20. nov 2013

@mita9 nas drobec zaspaval na rukach do pol roka, teraz to doslova neznasa, sam zaspinka na posteli.ale musim byt pri nom a potom ho supnem do postielky)

jankastubka
20. nov 2013

nasa vdaka bohu zaspava sama v postielke. Pustime kolotoc a dame cumel. Niekedy musime dat cumel aj 10 krat ked jej vypadne, niekedy staci raz a zaspi.

jahodka8
20. nov 2013

u nás najlepšie večer zaspí tatovi v kočíku pri televízore, keď ho hojdá. Tri mesiace som hojdala ja, teraz začal tato, akosi sa pri ňom lepšie upokojí, doslova čaká kedy príde domov

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melalex
20. nov 2013

Moju staršiu dcerku som uspavala na rukach 20 mesiacov,potom už len večer na rukach a poobede som ležala pri nej a tak zaspala a s mladšou ktora ma rok a pol od roka spi tiež vedla mna a dovtedy stale na rukach takže trpezlivost a myslím že 2-mesačné je ešte malinké aby si skušala davat ho do postielky same zaspat ale za skušku nič nedaš 🙂

miku1
20. nov 2013

@alliass Vhodný spôsob to nie je, ale tomu bábu to asi nevysvetlíš 🙂 Moje dcéry boli také isté. Mladšia je v tomto smere trochu lepšia, tá zaspí pri kojení na prsníku. Staršia zaspávala v pohode aj sama v postielke pokiaľ sme nešli na dovolenku. To mala 3,5 mesiaca, nosila som ju v manduce po výletoch a to som nemala robiť....do 9 mesiacoch som ju inak ako na rukách uspať potom nevedela. No obe si prešli obdobím, kedy aj zo začiatku cca po mesiaci už inak ako na rukách nezaspali, potom sa to menilo, ako som už vyššie napísala.

chrumka84
20. nov 2013

My sme presli vselijakymi fazami. Najprv hojdali na nohach v perinke s cumlom. V styroch mesiacoch som zobrala cumel (dojcim) a tak sa dojcila a skakala som na fitlopte. V obdobi dojcenskeho strajku som ju uspavala na prse pocas chodze na rukach - toto bol fakt des, trvalo to aj hodinu. Potom sme mali fazu, ze v nosici. Potom v nosici s prsom. A potom uz neviem kedy v posteli na prsku. A to trva dodnes a nic lepsie nemoze byt, na obed zaspi hned a vever nieked aj 45 minut, kym sa ukludni.

aadulik2110
20. nov 2013

@alliass my sme tiež prešli rôznymi fázami - od položenia do postieľky, cez zaspávanie na rukách, skackanie na fitlopte a opäť sme sa dopracovali k uloženie do postieľky a odchod z izby (aj keď občas si malý vyžaduje, aby sme boli s ním a držali ho za ruku...)

bystrikovazuzka
20. nov 2013

My sme Bystríka nosili na rukách cca 2 mesiace, pretože inak nezaspal a aj to bolo min. do 22 hod. potom ma zrazu jeden večer napadlo a po kojení som ho dala do postieľky pustila som mu také hracie slniečku a dala som mu cumlík, od vtedy zaspával sám v postielke. Párkrát mu síce trebalo dať cumlík a natiahnuť slniečko ale stále zaspal. Teraz posledné 2-3 týždne a sa ešte pýta na ruky. Už má 5 mesiacov a vie sa tak veľmi príjemne pritúliť, takže mi to vôbec nevadí. Niekedy sa vypýta aj 3-4krát a stále ho vyberiem z postieľky, ale vždy potom na niekoľký pokus zaspí. Tiež som čítala knihu "Každé dieťa sa vie naučiť spať", je to zaujímavá kniha, ale aj tak si to robím po svojom. Viem, že keď ho vyberiem a "pomojkám" prípadne mu dám "cicík" tak o 20:00 bude určite spať, skúšala som ho aj nechať tak, ale nemala som nervy počúvať jeho srdcevrúcy plač.
Takže asi to závisí od teba, či chceš mať doma hneď dospeláka, ktorý bude super samostatný, alebo si budeš užívať, že máš doma bábätko, ktoré ťa potrebuje(lebo naozaj ťa potrebuje) a prídeš na to čo vám obom vyhovuje 🙂

jul11
20. nov 2013

@alliass odporucam knihu od Harveyho Karpa Nejstastnejsi miminko v okoli.Vysvetluje tam,preco babtka placu a ako ich utisit a uspat.Naozaj to zabera a aj hovori o tom,ze ľmesacne babo sa neda rozmaznat. Hlavne body su viazanie alebo perinka,sycavy zvuk,na ten su babatka zvyknute z bruska,hojdanie hore dolu-na to je dobra ta fit lopta,potom aj poloha na boku alebo brusku a samozrejme prsnik,alebo prst alebo dudlik.

lucka011
21. nov 2013

@alliass No musím tu fitloptu vyskúšať. Už som si aj myslela, že má koliky, ale nepostrehla som, že by sa krčila, že by mala bolesti. Len chce byť dve hod. na prse. Dosť vyčerpávajúce.. Ale vydržíme, čo pre našich drobcov neurobíme... 🙂 🙂

alliass
autor
21. nov 2013

dievcata, vcera zaspala na prsku a potom som ju zaviazala do perinky, dali sme dudu a spinkali v postielke 🙂 nevydrzala by som pocuvat ten plac, keby som ju nechala samu v postielke :( a ked u mamky na rukach je tak dobre 🙂 dakujem za rady a ako vidim, nic nepokazime mojkanim, nosenim a uspavanim v naruci 🙂