Uspávanie dieťaťa s refluxom

dominika2612
11. jún 2020

Ahojte maminy ako ste uspavali bábätká 2 mesacne so skrytým reflux. Moja nechce zaspať v postielke ani kocar. Stále je ide kyselina hore
Plače, sponuje sa z toho. Verím že to prejde každú chvíľu. Je to celkom namáhavé
Ďakujem

simsalabim
11. jún 2020

@dominika2612 neuspavala som, po nakrmeni som mala na rukav vo vzpriamenej polohe 30min alebo som dala do lehatka alebo postielky, Podla toho, ci nasledoval spanok... Postielka bola samozrejme nakolonena rovina - pod nohy postielky som podlozila niekolko hrbych knih. Moje obe ale mali reflux s vracanim, nie tichy... jedna vracala do 11 mesiacov, druha do 7. Hlavne s tou starsou to bolo kvoli placu velmi narocne - myslim celkove, nie spanok ako taky ( i ked ona bola riadny nespavec).

kittykat22
11. jún 2020

@dominika2612 pred kojenim sme davali na lyzicku (alebo do flase medela, pretoze som kojila, myslim) Nutriton (s T - je to na zahustenie mlieka v brusku dietata) rozriedeny nie podla navodu, ale aby to bolo redsie. Alebo postielku sme z jednej strany podlozili knihami, aby bol trochu v uhle, nie uplne na rovnom. Inak fasa uspavanie na rukach 😕 Je dobre ked dieta papa v intervaloch. Ako som ja nonstop kojila, moc som si nepomohla.

dominika2612
autor
11. jún 2020

@simsalabim a tak vám zaspala . Bo moje dieťa vydrží veľmi krátko hore, cca hodinu. Len ta hnusna zaha čo ju páli, jej nedá zaspať. Takže buď na rukách alebo v satke. Ja verím že vekom, prikrmami to bude len a len lepšie

dominika2612
autor
11. jún 2020

@kittykat22 tiež ste na rukách uspavali?

kittykat22
11. jún 2020

@dominika2612 ano ☹️

majamat
11. jún 2020

@dominika2612 mne dcera spavala vo zvysenej polohe, aj v kociku mala zvysenu. no v postielke vacsinou len v noci. cez den ani za svet. cez den si vacsinou pospapla v tom kociku, pripadne na rukach, spinkala fakt malo cez den, niekedy len 1-2hod. ona boal od narodenia taky nespavec.

dominika2612
autor
11. jún 2020

@majamat to moje dieťa ozaj vydrží hore krátko, po cca 45 minútach začne mať oči červené tak už musí ísť spať bo potom plače. Takže niekedy mám pocit že uspavam celý deň

simsalabim
11. jún 2020

@dominika2612 a musis uspavat? Ved poloz do postielky, pohladkaj, zaspievaj, ja som pustila hudobny kolotoc nad postielkou a odisla som. Ak plakali, vratila som sa, pohladkala, zaspievala...a odisla. Ved to by som naozaj nemohla ist ani na WC - najprv prebalit, nakojit, drzat polhodinu v spriamenej polohe, pohrat sa, uspavat a odznova...

ivangeline
11. jún 2020

Nosič a fitlopta, máme aj kolliky.

nasrdena
11. jún 2020

@dominika2612 u nás trosku pomohlo zaspávanie na našej hrudi, čiže bábo bolo no brušku, alebo v nosiči.. Odvtedy spi len na bruchu a to bude mať pomaly 2. Polohu na chrbte vyslovene neznášal, keď cítil, že ho idem položiť na chrbát, hneď plač. Tiež stále preglgal, čo mu vybiehalo mlieko...

majamat
11. jún 2020

@dominika2612 no moja tiez bola unavena, ale spat nie a nie. bol to clekom boj. ona sa mi aj zachadzala. bola neustale urevana.

majamat
11. jún 2020

@nasrdena moja zas neznasala byt na brusku. na noc som ju zvykla davat skor na bok. ak by jej neico vbehlo do hrdla, aby to pripadne vytieklo von. na chrbte pre take dieta veru nie je dobra poloha. tvoje babo vedelo co robi.

selest
11. jún 2020

Na rukach

bakita24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz