Uspávanie dvoch deti

freeja
4. máj 2021

Prosim o rady od mam dvoch a viac deti, ako ste riesili spanok? Moja mala bude mat v case porodu braceka 2r3m, obedny spanok mava okolo 12ej, vacsinou zaspi v kociku po ceste domov z ihriska. Uspat ju doma byva vzdy boj 🤷 rozmyslam, ako sa vlastne riesi taketo spanie dvoch deti naraz, na obed ci vecer, ked je na to clovek sam...ci je to zbytocne riesit dopredu alebo si mam rovno zaobstarat lieky na nervy 😂 dakujem

yanni
4. máj 2021

Moje baby, jedna hroza. Tiez sama, muz bol mimo, ked sa najmladsia narodila. Starsia doteraz bez jednehonz nas sama nezaspi. Takze obě baby v spalin so mnou. Novorodenec v naruci a citala som im knihu. Potom babo nakojila a staršina zatkla zaspala. Babo potom přeložila do postielky. jed sa budila na kojenie sa starisa nastastie nezobudila. Prve mestace to takto celkom dobre dungovalao. No pokazilo sa to tym, ked mala zacala odmietat spavat s nami v izbe. Stale sa budila, na každý vydýcl a nadých.Takze isla do vlastnej izby a zase spala dobre. Len problem bol so starsou, lebo sama nechcela byt. Ale nejak som jej prozpravku, pocuvala pokym som ja malu nakojila. Nastasie po kojeni mala uz potom zaspala v postele sama bez asistencie. Len aj tak si příprav tie prasky. Ten spanok sa kazdu chvilu meni, cize musíš sa dost improvizovat a vela vymyslat.

danieladugard
4. máj 2021

@freeja dvojkocik 😁 ušetrí kopu nervov.

euka210
4. máj 2021

@freeja da sa to, len kocikovat asi obe nemozes, starsia musi inak spat. Ten spanok malych deti sa tak meni, ze ked sme si nasli rezim, sup, dieta si rezim zmenilo. Pri druhom som aj ja stresovala, pri tretom uz nie,...za pochodu sme riesili

martyzpp
5. máj 2021

@freeja asi som sa tu nemala pripnut 😱😂...

lusyc
5. máj 2021

Mám rozdiel dva roky medzi dievčatami. Vrelo doporučujem súrodenecký kočík, ja som ho kúpila až keď mala mladsia 3 mesiace, lebo ma vsetci odhovárali, že ho nepotrebujem. Figu, šediny som si mohla ušetriť. Odporúčam terennejši, aby nebolo obmedzenie pohybu kvoli jazdnym povrchom. To na deň. A používame občas doteraz - dcéry 4 a 2 roky a 3 mesiace. A hlavne na dlhšie trasy, aj škôlku mame 1,5 km.
A večer som staršej pustila večerníček, uspala menšiu a potom šup spať so staršou. Keď sa zobudila menšia, tak som sa presunula do spálne.

ibrunova
5. máj 2021

@freeja A len taký detail mi ešte napadol, večer snáď pomôže aj ocko a povaruje aspoň jedno dieťa.

freeja
autor
5. máj 2021

@martyzpp asi som s tym ani nemala zacat...😱🤣

gerfinka
5. máj 2021

Ja som sa toho tiež veľmi bála. Do toho sme zo začiatku bývali v jednej izbe u svokry. Rozdiel medzi deťmi mam 22 mesiacov. Staršia sama nezaspi. Posledne (aktuálne ma 2 roky a 10 mesiacov) zaspí len so mnou. S manželom zaspí len ak nie som doma. Ale našťastie mladšia (11 mesiacov) vedela od narodenia zaspať sama. Púšťala som jej biely šum, do ulitky, pripadne zakryť hlavu plienkou. Boli/sú uspavania keď musí byť pri mne. Teraz už bývame v byte, kde má staršia svoju izbu a tam ma posteľ s prístelkou. Čiže keď mladšia horšie zaspáva, vezmem ju na ruky, prso alebo cumel do úst a sedím na tej prístelke pri staršej, držím ju za ruky, spievam a takto zaspia obe. Asi 2 razy bola veľká kríza, že som mladšiu hodila do nosiča, staršiu do kocika a hybaj na prechádzku, aby obe zaspali. Snažím sa ich ukladať na poobedny a večerný spánok naraz, aby som aj ja mala chvíľku oddych. My ženy sme silné avynaliezave určite si nájdeš aj ty ten svoj spôsob. 😉

gbgb
5. máj 2021

@freeja kym som mensie dieta kojila, tak starsiemu stacilo, ze lezi nacapene na mojom chrbte. A ako kedy. Teraz vacsinou vecer uspava starsie tato, alebo ono uspi tatina v detskej a pride za nami spat. Niekedy vecer na striedacku kazde dieta v inej izbe, lebo sa budili navzajom a tak.

marrydreamkas
5. máj 2021

@freeja ako mama dvojiciek si neviem predstavit svoj zivot bez dvojkocika, cez den zaspia iba v nom, maju 1,5 roka.takze za mna urcite surodenecky kocik ;)

leelu
6. máj 2021

Mam surodenecky, ale chcem, aby starsi spal v postielke. Rozdiel 2r a 2m. Najprv nadojcim malu (1m), dam do prenosnej postielky alebo je na rukach, kym dam obed malemu, potom, ak mala spi, uspim na velkej posteli maleho, musim byt vedla neho, lebo inak to nejde. Ak mala nespi, sup v posteli na prsnik a maly zaspi pri nas. Od zaciatku funguje. Minimalne hodinu az dve spia spolu (a ja s nimi 😊)