Uspávanie trojmesačného chlapčeka

27. mar 2022

krásny deň , malý mi ma 3 mes začal mu 4 mes cez deň uspávani v kočíku husam , ale niekedy si zaspí aj sam alebo pustím biely sum , snažím sa o nejaký režim ako u prvého syna ( u neho mi to slo ľahšie )
syn mladší spí všelijako a nepravidelne nech sa snažím akokoľvek ..
bdie mi 1h až 2h. niekedy je unavený aj po pol hodine skôr niekedy neskôr , každý druhý deň kupem..každý deň ukladám na spánok 19:00 ako u prvého syna .. syna to bolo o niečo neskôr 19:30-19:50
kojeny je plne , trápi ma to že v noci aj 6-7krat čo starší vôbec takto .. 2 -3 krát max . a nakojila som a spal ..
regresia ? cumlanie si prstov , objavovanie , čo zmeniť ? aký máte režim vy? skúsiť mu dať umelé mliecko a dokrmit? neplače po kojeny myslím že mám mliečka dosť aj mu všetko vyhovuje ..chcela som vyskúšať či bude spinkať dlhšie ..
a bude po zobudeni pokojnejší stáva sa mi, že vstane a ma červené očká nie vždy sa mi ho podarí douspat . v noci dám čo postieľky a zaspí si sam , robím niečo zle ? zmení sa to ? čím nude väčší aj spánok? ďakujem za rady .

majulino
27. mar 2022

Hlavne prestaň porovnávať so starsim synom. Kazde dieta je ine, ma ine potreby, ine pocity, proste vsetko ine. Ak po kojeni neplače nedokrmovala by som. Hladne dieta si vypyta... K ostanemu... Je to uplne normalne

autor
27. mar 2022

@majulino tu nejde o porovnávanie ale aby som vedela fungovať pri obidvoch deťoch , a ešte ideme začat stavať takže je toho dosť a aspoň noc potrebujem nato aby som chvíľu spala .
keďže som na deti celkom sama 🙂

autor
27. mar 2022

@majulino a pýtam sa na režim 🙂 a či sa to zlepší 🙂

majulino
27. mar 2022

Rezim som nejako u takych malych deti neriešila. Casom sa to zlepsilo. Upustila som od niektorých vecí, na ktorych som trvala. Doladďovala som za pochodu co trebalo

autor
27. mar 2022

@majulino
ďakujem 🙂

mogaa
27. mar 2022

ono každé dieťa je iné....takže nastaviť ten "správny"režim"nenastavíš nikdy....sú deti ktoré sa budia po hodine aaj deti čo od novorodeniatka prespia celú noc.....takže naozaj ho neporovnávaj so starším, že u staršieho si to robila tak a tak a vtedy a vtedy.....musíš zosúladiť režim oboch detí, ale nie tak že na silu budeš vytvárať "režim"tomu trojmesačnému.....skôr tomu staršiemu prispôsob režim toho maličkého....

ivangeline
27. mar 2022

Od 4m je to lepsie a buduje sa spanok,teraz je to skoro. Staci jeden cas na nocny spanok a aj to je priblizne.. od 6m to bude pekne 3x za den. Pokoj. 🙂
Budit v noci sa budi kazde inac. Mam 3 deti. U kazdeho to bolo ine. Pri dcere,kt je zivsia bolo od 4m 3x za den a od 6m 2x za den a v 13m len na obed! 🙂

autor
27. mar 2022

@mogaa práveže 2 ročný mi problém nerobí cez deň 🙂 aj spíme všetci v jednej izbe ;)
riešim len spánok u mladšieho 🙂 čo to bude lepšie časom ..

autor
27. mar 2022

@ivangeline ďakujem krásne 🙂 starší syn je taký samostatný táto moja mala láska je taká ľuľka takže hádam sa to upraví 💋🧸🧸 a budeme sa už nosiť v nosiči aj vonku 🙂

mogaa
27. mar 2022

no stašieho dať spinkať kedy potrebuje a mladšieho dáš na spinkanie vonku v kočíku kým sa starší unaví na odrážadle alebo na ihrisku.....

autor
27. mar 2022

@mogaa opakujem sa mne nerobí problém starší syn a ani cez deň nám to funguje hovorím o noci s 3 mes synom ;) a či ho skúsiť príkrmit 🙂 alebo vydržať 🙂

ajka0207
27. mar 2022

To ako často sa dieťa v noci budi je úplne individuálne, možno keď sa začne otáčať, sadat, stať, tak sa to ešte zhorší. Naša najstaršia sa budila často ešte aj v troch rokoch, dojcena bola do roka a pol. Teraz máme trojmesačnu, budí sa 2,3 krát za noc. Ale čakám že keď sa naučí sedieť tam to bude častejšie.