V akej polohe spí vaše 5 mesačné dieťa?

krpcok
14. aug 2012

Ahojte mamičky, chcem sa spýtať v akej polohe spí vaše bábo resp. aj zaspáva? Moja dcérka ako sa začala pretáčať z chrbátika na bruško všimla som si že zaspáva na boku ako dospelý človek. Neviem či ju nechať tak alebo ked zaspí pretočiť ju naspať na chrbátik, ďakujem za rady 🙂

hradnapani
14. aug 2012

@krpcok moj syn az do roka zaspaval v postielke vylucne na boku a aj tak spal vacsiu cast noci. Ani by ma nenapadlo ho prevalovat, bola som stastna, ze vobec zaspal 🙂 Teraz vyhrava poloha na bruchu.

krpcok
autor
14. aug 2012

@hradnapani my spíme celú noc od 3 mesiacov, len mi to príde take zvlaštne že chce zaspávať na boku ale asi sa jej lepšie tak zaspava lebo hned zaspí ako sa otočí na bok.

sarinka123
14. aug 2012

@krpcok Spytaj sa pediatra. Aby sa jej nezačala kričať chrbtica. I kd moja mala spi v rôznych krkolomnych polohách, vzdy to poviem doktorke a skontroluje chrbatik - chrbticu. Len ona skôr spi na brusku a len hlavu ma na chrbte. Ale ked spinka cela bokom, tak urcite prec vankuse, nech ma rovny matrac ...

krpcok
autor
14. aug 2012

@sarinka123 vankäše nemá, spí len na matraci, ja ju radšej vždy otočím na chrbatik a spinka dalej 😉

danusskaaa
14. aug 2012

len na boku.dokonca aj ked v sne spadne a neda sa jej dat nabok mrnka. je uz predsa velka dama tak nebude spat na chrbate 😀 to robila ked bola vo vankusiku, teraz len bok. raz jeden za 5minut druhy a stale dookola... putuje tak po celej postielke a spi dobre tak naco ju otacat. tebe by sa tiez nepacilo, keby ta stale niekto napraval pri spani...

krpcok
autor
14. aug 2012

@danusskaaa ja ju otočím len raz ked zaspí a potom celu noc spinka na chrbatiku ale vyskusam a necham ju na boku že dokedy tak bude?

hradnapani
14. aug 2012

@krpcok podla mna je to uplne v pohode, syn nema ziadny problem s chrbatikom. Proste kazdy clovek, ci maly, ci velky si podvedome najde tu spravnu polohu pre seba 🙂

sarinka123
14. aug 2012

@krpcok dobre robis, že ju este prekladas nápad na chrbatik. A ked jej to nevadi. Chrbtica je vo vyvoji, naco riskovať v dospelosti skoliozu. To sa neprejavi hned, ale po rokoch.

slniecko2
14. aug 2012

@krpcok ahoj-moja pediatricka hovori ze dietatko ma spat na boku-treba ho polohovat raz na jeden raz na druhy,lebo ak by sa mu vratilo mliecko tak na chrbatiku by ho mohlo vdychnut a na brusku tiez-sa moze udusit-kedze mojedeti vsetky maju reflux tak mi spime len na boku. potom ked boli vacsi a vedeli sa prevalovat tak uz spali ako chceli.

excelent1
14. aug 2012

@krpcok áno aj moja 5 mesačná dcérka spinká na boku.ja skontrolujem či si noštek nezabára do vankúšika .ak nie nechávam ju tak spinkať

andrejka1974
14. aug 2012

moja sttvormesacna dcerka spi na boku ale uz od 2 a pol mesiaca sa vie prevalit na brusko tak obcas uz zaspi aj na brusku

kkl82
14. aug 2012

moj 5,5-mesacny tiez spava na boku, obcas sa vyrovna na chrbatik a obcas pretoci na brusko. vzdy ho necham tak, ako je to jemu najpohodlnejsie. obcas ho sice pretacam na brusko, hlavne ked ma nepokojny spanok kvoli prdikom. ale inak je vacsinou na boku.
mne povodne spaval na boku uz od narodenia, podla toho, z ktoreho prsnika prave papal (kojim po leziacky). vsetci sa cudovali, ze sa taky maly sam pretoci, ale potom od konca 1. mesiaca isiel castejsie na chrbatik. od toho 4. zas na bok.

6mia6
15. aug 2012

Môj spáva hore zadkom :D
Keď bol menší ako pise @kkl82 tiež kojim poležiačky tak na boku a neprevalovala som ho.

frogi
15. aug 2012

Ahoj,
môj takmer šesťmesačný syn tiež zaspáva na boku a v spánku doslova putuje. Z boku na chrbátik, z chrbátika na bok a z boku na bruško a niekedy aj po celej postieľke. Niekedy spí na brušku tak, že ručičky nemá pod sebou a tak sa nevie pretočiť na bok, vtedy ho vrátim na bok a ak sa mi trošku preberie, pohladkám ho a odídem. Ak ho nechám spať na brušku a chce sa pretočiť, obyčajne sa musí vystrieť na rúčky a potom pretočiť na bok a medzitým sa samozrejme aj tak preberie, tak ho radšej otočím, najmä v noci, aby mohol nerušene bez prebudenia spať. ;)

vonicka
15. aug 2012

Moj tiez spi uz zopar tyzdnov hlavne na boku, teraz ma 6 mesiacov. Nemusis ho podla mna otacat na chrbat, ked bude pohyblivejsi, bude sa ti sam tocit z boka na bok do nemoty. Potom ta zarucene prejde snaha ukladat ho stale na chrbtat. Podla mna neni poloha na boku zla, lebo deti maju malinke ramena a velku hlavu, takze ked spi dieta na boku, nie je to to iste, ako ked spis na boku ty. Neries to ;) Ja som tiez strasne riesila a overilo sa mi uz x krat, ze vsetko co som sa snazila riesit a napravat bola uplne zbytocna namaha.

mahmulienka
15. aug 2012

@krpcok ked sa mi v 2-3 mesiacoch dcerka zacala pretacat na brucho a spat na bruchu, som sa uplne zhrozila a volala pediatricke. ona mi na to povedala, ze ked sa tak sama pretaca, neriesit, nechat babatko ako je, ked je jej ta poloha prirodzena. my sme mali ale aj ten monitor dychu (ale v podstate akonahle toto zacala robit, dost sme ho vypinali, kedze cestovala po celej postielke a nam to celu noc len zvonilo....)
potom to chvliku prestala robit, ale zacala zaspavat na boku, ako ty pises. a to robi doteraz (7 mesiacov ma dnes). takze neriesim to 🙂 hlavne nech spi 🙂)))

danka483
15. aug 2012

môj spinkal od začiatku na boku potom sa prevrátil na chrbátik a teraz zaspáva na boku keďže kojíme poležiačky a spinká so mnou v posteli a potom sa pregúli na bruško a tak spinká...

zuzike6
21. máj 2014

Ahojte, moj maly tiez cestuje po postielke, ale dnes spi prvykrat bez spacieho vaku, lebo som ho vyprala a nestihol uschnut, tak som ho prikryla dekou, dudam, ze sa do nej nezamota...paplon sa mi zda pre nho prilis velky tak riesim dilemu cim ho zakryvat. Pod cim spinkaju vase 5mesacne deticky?

adriana222
25. okt 2014

Moje babo spava na brusku odkedy sa naucila otacat a dvihat hlavicku. Teraz ma 5 mesiacikov kim som kojila spinkavala medzi nami v posteli. Teraz zaspinka sama v postielke a prespi celu noc. Teraz som jej zacala pred spanim pustat mozarta velmi si to oblubila.

adriana222
25. okt 2014

Ahoj moja malicka ma 5 mesiacikov a spinka na brusku asi od prveho mesiaca ked sa naucila otacat hlavicku. Do prveho mesiaca som ju davala na bocek spat raz na jeden raz na druhy bok. No teraz uz to nerobim. Som rada ze spinka je to velmi zive babo

zienkaadomaca
3. jan 2015

Ahojte, no a ta nasa krpana od troch mesiacov spava vylucne na bruchu a od osmeho mesiaca,teraz ma desat, zaspava po sediacky. Dokojim, dam ju do postielky, chvilku stoji, potom si sadne, minutku pomrnci, potom poblaboce a v sede capne dopredu a zaspi...nozicky jej chodim vytahovat. V noci spi s nami, a ked ju pozorujem ako zaspava, tak tato poloha je pre nu najprirodzenejsia....netusim, ci je to normalne, ale zda sa, ze je to pre nu uplne prirodzene. Klbiky ma v pohode...