V čom kúpete deti?

29. aug 2023

Ahojte, teraz som tu čítala diskusiu o umývaní novorodenca, kde píšu ze novorodenci by sa nemali umývať žiadnymi prípravkami iba čistou vodu. S čím súhlasím, ja tak kúpem dcéru doteraz. Ma 7mesiacov. A tak mi napadlo, kedy ste začali používať niečo do kúpeľa? Po kúpaní ju natrieme Weledou na citlivú pokožku keďže mala sklony k atopii.

diaalex
29. aug 2023

Mala som z DM harmančekový kúpeľ

login1234
29. aug 2023

V 2 rokoch prvý sprchac,dovtedy čista voda

kofolala
29. aug 2023

Ja som v tomto . V pôrodnici nám dali vzorky, tak som v tom pokračovala. Krásnu mal pokožku a nikdy žiadne problémy

thoughtfulweirdo
29. aug 2023

Staršiu do vyše 2r len čistou vodou, s mydlom som jej umývala zadok po stolici a samozrejme ruky a nohy po príchode z vonka 🙂 mladší používal sprcháč asi od roka, lebo chcel opakovať po sestre 😄

kik2022
29. aug 2023

A keď boli bábätká pokakané až neviem kde, tak ste tiež použili iba čistú vodu? 😆

jazula
29. aug 2023

@kik2022 Áno, maličké bábo ak bolo pokakané až za ušami, šlo pod kohútik do umývadla 🙂. Žiadne mydlo som nedávala.

anavixy
29. aug 2023

Bioderma ABC.
Takze nie pokakanu ritku neumyvame cistou vodou, kedze voda nezmyje dobre nanos stolice a ochrannych kremov, umyvame ju syndetom (teda “mydlom” bez obsahu mydla).

vkatush
29. aug 2023

Babè šampón na vlasy (kvôli chrastičkam, čo mal ako novorodenec) a Bupi sprchový na telo.
Má 8 mesiacov.

lorin29
29. aug 2023

Na vlásky Babe na telo Bioderma 🙂

autor
29. aug 2023

Ďakujem 🙂 mne príde zbytočne niečo dávať na takú pokožku tak som chcela vedieť ze odkedy ste začali vy 🙂 samozrejme nebavím sa o pokakanom bábätku až za ušami, ale o normálnej večernej hygiene.
@kofolala toto si veeela ľudí chváli, vraj je to super aj pre atopicku pokožku. Nám dala kožná xy krémov a indulonu atď a nakoniec weleda pomohla tak som pri tom zostala. Ale vravela som si, že keď nepomôže pôjdem do tohto 🙂

anonymous87
29. aug 2023

My cela rodina len toto 🙂 a maleho som od babatka v tom umyvala

svokrinjazykmonika
29. aug 2023

Moja má 10m a dávam penu do kúpeľa z dm. Neviem či je to dobré, možno ma tu niekto opraví. Ale pekne vonia aj sa s ňou pohrá.

nairia
29. aug 2023

ja az teraz v lete na dovolenke sampon/sprchac od DMky, ale iba vtedy, ked je natreta opalovakom. inak stale cista voda, jedine hlavu sme umyvali samponom na mliecnu chrastu. v oktobri bude mat 2r.
no a jedine teda mydlo, ked prideme z prechadzky, na ruky.

zuzana212722
29. aug 2023

My tiež atopia ale odkedy používam pre malého len z lekárne sprchac tak to nemá.. teraz mame uriage na atopiu predtým bioderma tiež fajn môj mal aj suchú kožu tak som začala používať take olejové sprchace z tých rad a ma krásne jemnú kožu ..

lauriik
29. aug 2023

@kik2022 ja ano. Nenapadlo by ma babatku na intimne partie nadrbat este mydlo. 🤦🏼‍♀️

lauriik
29. aug 2023

Ja som umyvala so zltou weledou cca od toho pol roku. Neviem presne.

t1nusa
29. aug 2023

my používame Sebamed kozmetiku odkedy sme prišli z pôrodnice + teraz Babé šampón kvôli mliečnej chraste

e1i
29. aug 2023

Moj mal atopicky ekzem na lickach a kozna nam predpisala oilatum do vody pri kupani

kik2022
29. aug 2023

@lauriik Si predstav, že by si stupila bosou nohou alebo že by si sa rukou chytila 💩 , umyla by si sa len čistou vodou? Ja asi nie.
Nehovorím, že treba nejak často používať mydlá, ale niekedy proste treba. A samozrejme nejaké šetrné k pokožke bábätka s prírodným zložením. 😉

evkamotka
29. aug 2023

Uz to tu viac x zaznelo, umyvaci olej. Lebo sprchace su mydlo, pokozku odmastuju a potom je sucha. Dali tu tip na la roche aj biodermu, ja pouzivam tu biodermu. Mam atopicku pokozku a sama citim ako mi to dobre robi na rozdiel od sprchacov. Deti maju pokozku ok ale nenapada mi jediny dovod, preco im odstranovat - odmastovat prirodzenu barieru pokozky

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jakubkoanjelik
29. aug 2023

@kik2022 nám tiež urológ prizvukoval, že čistá voda na odstránenie nečistôt z 💩 nestačí. Používame prípravky na intímnu hygienu pre deti každý večer pri sprche. Aj 6 mesačná aj 5 ročný. Inak 5 ročnému len vlasy detským šampónom a viac nič.

domiklik
29. aug 2023

@kik2022 aj ja sa nad týmto fenoménom zamýšľam už nejakú dobu

lauriik
29. aug 2023

@kik2022 jasne, ze ruky si umyjes. Lebo za prve s nimi jedavas a prichadzaju do kontaktu s celým tvojim telom a za druhe koza na rukach je uplne nieco ine ako koza/sliznice na intimnych partiach. Ja sama by som si na intimne partie nedala mydlo takze to nerobim ani dietatu. Cista voda uplne staci. A to decke ho*no predsa neni tak agresivne ako dospelacke. Skus sa spytat doktorky ci ti povie, ze mas intimne partie babatku umyvat mydlom 😉

janna88borin
29. aug 2023

7-rocne dieta si doteraz umyva mydlom len ruky ( a chodidla (Weleda alebo Babylove sensitive), intimne partie som mu v zivote nemyla mydlom (ani ked bolo pokakane az za usami) a ziadne problemy nema 🙂 Vlasy myjem prirodnym samponom.

zuziiiii
29. aug 2023

Dcérka 2a pol roka doteraz čistá voda odteraz až toto

kik2022
29. aug 2023

@lauriik Ale ja som nikde nepísala o tom, že by som umývala intímne partie dieťaťa mydlom, ale že keď bude pokakané až za ušami alebo na chrbáte, tak tam by som mydlo použila. Ja sama si intímne miesta umývam výlučne len čistou vodou a nepoužívam ani intímne mydlá. 🙂

kik2022
29. aug 2023

@lauriik Takže neviem čo spomínaš "nadrbanie mydla na intímne partie". To som ja nikde nenapísala. 🙂

lenkakravcova
29. aug 2023

Kúpe iba čistou vodou. Ale keď sa pokaka a treba umyť hovienko, tak dávam detské tvrdé obyčajne mydlo Bupi.

zorkahorka
29. aug 2023

Mam 3 a 6 rocnych, ak su velmi spinavi, tak sprchac, inak oplachujem zvycajne cistou vodou