V spálni máme veľmi teplo. Pomôže ventilátor?

mizu89
9. jún 2015

Ahojte potrebovala by som poradit.Mam skoro 8 mesacne dieta a chcela by som vychladit izbu lebo ked je von 30 stupnov tak v izbe je 26 stupnov.Izbu mame otocenu na zapad takze slniecko nam svieti od obeda.Zatvarame balkonove dvere a mame zatiahnute rolety + zaves a aj tak horuco ☹ .Maly sa narodil v oktobri tak on je nauceny na trosku chladnejsie .S manzelom sme rozmyslali ze kupime klimu(min.120€) ale v kauflande maju mat stojanovy ventilator otacaci,3 rychlostne stupne,prikon 50 W za 15€.Myslite ze by to vychladilo izbu cca za 1 hodinu aspon o 4 stupne?Poradte ako by sa to dalo vyriesit.Dakujem za odpovede. 🙂

samo_blaho
9. jún 2015

Ventilátor nechladí, iba rozháňa vzduch po miestnosti. Jedine klíma

moni244
9. jún 2015

spať pri otvorenom okne, najlepšie

kika2111
9. jún 2015

moje deti mali problem s uskami pri ventilatore:(

lucinocka
9. jún 2015

nie nevychladi🙂 my sme mali v kazdej izbe klimu v byte🙂 poriadne som rozchladila malej pred spanim a bolo fajn🙂 ventilator sme mali v obyvacke, ked som bola prechladena a nechcela som pustat klimu a robil len prievan a boleli ma z neho usi a oci...klimu sme zapinali vacsinou, ked sme v miestnosti neboli, aby vychladila

katrinka8
9. jún 2015

Ventilátor určite nepomôže ☹ To je len pocitové ochladenie, keď je zapnutý, pričom keď ho vypneš, znovu je horúco. @moni244 - keď je vonku teplejšie ako dnu, prípadne rovnako teplo, tak otvorené okno nepomôže ochladiť vzduch v miestnosti. To ozaj jedine tá klíma, čo však pre malé bábo asi nie je tiež celkom OK.
My to tiež ak máme, okná na západ, celý deň tam praží, zatiahnuté žalúzie, okná, vetráme len ráno alebo v noci. Ale furt je horúco - v rámci možnosí sme si zvykli my aj deti, nič moc sa s tým robiť nedá (okrem tej klímy). Na spanie menej obliecť, tenká prikrývka alebo len plienka...

0silvia0
9. jún 2015

deti majú tiež izbu na západ. Nič nepomáha, len večer urobiť prievan, vyhnať prepražený vzduch, spať pri otvorenom okne. Okno ráno zatvoriť, zastrieť žalúzie a celý deň neotvárať, lebo keď takýto horúci poobedný vzduch pustíš dovnútra, je tam na skapanie. Otvoriť až večer, keď je vzduch vonku ochladený.
Poprípade ak sa vám dá, presunúť spálňu do izby, kde nepraží celý deň slnko

ukulela
9. jún 2015

vnutorne zavesy proti teplu nepomozu. pomohli by vonkajsie zaluzie, to teplo treba odrazit este pred sklom - rano vyvetrat, stiahnut a cez den izba zatemnena, neotvarat. tak to robia pri mori 🙂 ale teraz asi uz nie je cas ich montovat.
ja osbne som vsak odporca klimy, u nas v praci, ked ju zapnu, polovica kancelarie ma hned problemy :(
inac mne schladi izbu aj vyplachane vyzmikane pradlo na susiaku. z priestorovych dovodov mam taky vytahovaci susiak na strope a ked vecer vyvesim vyzmykane pradlo, citim, ako z neho taha chlad z tej studenej vody, co sa plachalo.

m.i.r.i
9. jún 2015

okrem spominanej klimy este pomozu vonkajsie zaluzie alebo rolety....vedia urobit zazrak...my sme si napriklad na dome lepili okno z vonkajsej strany foliou v lete a aj to pomohlo ciastocne znizit neplotu...problem je, ze vsetci maju zaluzie z vnutra, co ti spravi iba tien, pripadne sluzia na to, aby nebolo vidno do miestnosti, ale nepomoze vobec pri horucavach...

zabina27
9. jún 2015

pocula som aj take, ze nechat fukat ventilator cez flase so zamrznutou vodou (postavit ich pred ventilator), asi nieco ako lacna klima 🙂 ale neviem, ci to funguje, neskusala som, kazdopadne aj ventilator je lepsi ako nic, ja som ho minule leto nechavala fukat bud uplne dole alebo uplne hore otoceny, aby nefukal cez telo, do tvare, ani nam, ani malemu, aspon to trochu rozvirilo ten teply vzduch v izbe, aj ked teda neochladil izbu... klima pre male babo tiez nie je bohvieco, ked tak nechat vychladit, ked nie ste doma, v izbe a potom vypnut

viera77
9. jún 2015

u nas dodnes zaruceny recept na vychladenie aspon casti bytu - ventilator vecer postavit von do loggie, hned za balkonove dvere a tym sa vhana chladny vzduch priamo do bytu, pomoc sice nie na cely den, ale aspon vecer sa clovek konecne citi clovekom.....s tym otvaranim okien cez den, staci len nieco mini uvarit alebo zohriat jedlo a uz je zasmradeny cely byt a pokial je v byte tak ako bolo u nas, detska izba dnes 30,5 stupna, tak sa vetrat muselo aspon cez vetrak, inak sme sa isli zadusit, ziadny kyslik a nemornalne teply a tazky vzduch.....prave dnes nam namontovali klimu a ide sa pomalicky chladit bytik, samozrejme s ohladom na deti.

ossr
10. jún 2015

ahojte aj my chceme kupit klimu do bytu....poradite dobru znacku ? dakujem

alcahelca
10. jún 2015

ahoj, my máme v spálni aj v detskej izbe stropný ventilátor, ako schladiť vzduch neschladí, ale spí sa rozhodne oveľa lepšie, nie sme spotený, syn spával od mala a ani raz nemal problémy s uškami žeby mal prievan (čo z klasického ventilátora môže byť), dcérka sa narodila v júli a hned ako sme boli prvý týžden doma z pôrodnice boli extrémne horúčavy a museli sme spať so zapnutým ventilátorom a našťastie ani jej to neuškodilo, teraz má 11mesiacov a posledné 2 noci sme spali so zapnutým stropným ventilátorom (on príjemne rozháňa vzduch po izbe) - nám sa prievan spraviť nedá, všetky okná máme do jednej strany, na druhej strane je okno šikmo, že prievan ani ked fúka nehrozí.....takže my sme v centre mesta zvolili takúto alternatívu klímy a neľutujeme 🙂

eriku
6. júl 2015

Keby mam balkon, tak si tam urobim leharo, ale ani to nemam :D

evi_b
24. sep 2015
Používateľ evi_b je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evi_b.

Určite nepomôže. Vlastná skúsenosť :/ Tohtoročné teplo nás prinútilo do bohužiaľ drahšej ale našťastie funkčnej alternatívy. Dali sme si namontovať na detskú vonkajšie automatizované rolety s teplotným čidlom na streche. Zabraňujú nahriatiu, prehriatiu detskej aj vtedy keď sme mimo doma (vďaka tomu čidlu) a to je na nezaplatenie. Malá nám bezevšeho spinká a v detskej je príjemne

anjelik1678
19. apr 2017
Používateľ anjelik1678 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anjelik1678.

Baby ja si nemyslim ze je dobre pri detoch pouzivat co uz ventilator alebo klimu :( uz len viem aka som bola sama chora ked sme mali len ventilator...ale mne sa osvedcilo ze uplnu tmu aj trochu ochladia izbu vonkajsie zaluzky na oknach

julinka29
24. apr 2017
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

@anjelik1678 ahoj, sú to nejaké špeciálne, či všetky ochladia, Dík

anjelik1678
25. apr 2017
Používateľ anjelik1678 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anjelik1678.

@julinka29 viescos u to normalne vonkajsie zaluzie tie zachytia velmi vela slnka. len nase su trosku "lepsie" v tom ze ich mame automaticke takze sa aj riadia podla toho ako svieti 🙂 somfy.sk/produkty/okna/predokenne-zaluzie na takyto sposob

ukulela
25. apr 2017

@julinka29 vo vseobecnosti plati, ze slnko - teda teplo - treba zachytit este pred sklom a prestupom do izby. lebo tym sa vzduch prehreje a uz ho mas v izbe. vnutorne zaluzie ani zavesy nepomozu ... takze vonkajsie zaluzie /rolety a my mame aj specialne skla na oknach s nejakou antireflexnou vrstvou, ktora az tolko tepla dnu nepusti (lebo mame velkoplosne terasove okna) - hladal a vyberal to chlap.

adkava19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alaalica
7. apr 2019

Teplo vám ide najviac cez okno. Ja som to riešila látkou schladsk ktorú som zacvikla do okna a teplota v byte mi klesla cca o 3 stupne.