Váha 22-mesačného chlapčeka

27. jún 2023

Môj syn má za 2 mesiace dva roky, meria cca 87cm a váži 14,2kg. Už na prvý pohľad je bacuľatý, papať mu chutí.. je jeho váha ešte ok?

dzescebuly
27. jún 2023

Pokiaľ je zdravý nerieš absolútne nič,môj syn mal v 2rokoch 10kg😃 obutý a oblečený😂

cookie29
27. jún 2023

moje dieta malo v rovnakom obdobi necelych 8kg (narodene ako 4.5kg) papat mu chutilo tiez.... kazde dieta je ine... neries, pokial nie je problem

autor
27. jún 2023

@dzescebuly
@cookie29
No on sa tiež narodil vyše 4 kilový. Potom bol ale výlučne dojčený a váhu mal skôr dolný priemer, potom začal viac priberať ako začal jesť normálnu stravu.
Ja by som to neriešila, len už od okolia začínam počúvať poznámky a že možno by sme mu mali zmenšiť porcie a pod. Ale zas keď si pozriem manželove fotky keď bol v cca jeho veku, tiež bol taký bacuľko a v dospelosti nemá a ani nemal problem s nadváhou ani nič podobné.

danieladugard
27. jún 2023

Nech si okolie zmensi porcie….

Pokial ho nekrmite kravinami a je normalnu zdravu stravu, tak je jeho vaha uplne v poriadku. Nase dvojicky vazia 13,5 a 14,2kg, cm podobne, 24 mesiacov. Nedavame im vobec ziadne sladkosti atd. Proste zdrave deti.

autor
27. jún 2023

@danieladugard tiež nedávame sladkosti. Na raňajky máva väčšinou musli s mliekom, desiata ovocie, pred spánkom polievka, po spánku hlavné jedlo, olovrant chlebík s niečím alebo biely jogurt a večera väčšinou Nominal kaša. Len teda ozaj niekedy si pýta ešte dupľu, je dobrý papkáč.

rk123
27. jún 2023

moja dcera ma 13kg a to ma 2roky az za 4mesiace 🙈absolutne to neriesim. vobec nevie co su sladkosti atd

stanka90
27. jún 2023

Moja mala bude mať 3 roky a váži 13kg ale ona bola o narodenia drobná a ak keď je veľký papac co s toho ze je nonstop v pohybe .

ariannazara
27. jún 2023

Môj keď mam 22m bol ako tucko. Teraz ma 4 roky a môžem mu rebrá počítať 😿 vyrástol a úplne schudol.