Váš názor na capnutie po zadku

31. júl 2020

Zdravim Vas,mamicky.Dostane Vase dieta vo veku okolo 2,3 rokov aj po zadku?Ja totiz sa snazim vychovavat,vysvetlovat,aj dodrziavat,cim pohrozim,aj pouzit doraznejsi hlas a respekt ziadny.Este naschvaly...Vsetci do mna hucia,ze bez vychovnej po zadku to nepojde,no problem je v tom,ze ja to nedokazem...Skusila som dat uz po zadku,ale citila som sa strasne...Zas viem,ze hranice byt musia aj zvladnuta vychova...Ako to mate s tymto vy,alebo mali ste?

janette321
9. aug 2020

a aj preto zacali niektori rodicia davat vyrabat svojim detom tricka a oblecenie s velkym napisom ,, SOM AUTISTA , PROSIM NESUDTE MA ,, . pretoze ak niekto takto postihnute dieta stretne , rovno sa k nemu a k jeho mame zacnu spravat ako k najvacsiemu odpadu . a to ani nikoho to dieta nemusi byt . staci vydat zvuk , staci sa hlasnejsie zasmiat , staci ze nerozumie co mu mama prave povie ... nikdy za tie roky som este nevidela status ze k nim niekto prisiel a spytal sa ci nepotrebuju pomoc . a ani osobne som to nikdy nezazila .

simcika
9. aug 2020

@baboadel príspevok poznal od pôvodnej autorky a nechápem ako to mohl napísať, lebo jej syn síce vyzerá že je postihnutý ale presne tak sú deti ktoré tak nevyzerajú, no trpíš rôznymi inými chorobami. Neviem prečo to takto napísala lebo je to veľmi empatická pani ktorá dokonca pomáha ľuďom tak ja by som to od nej vôbec nečakala. Ale asi to skôr myslela tak to že vidí okolo seba vlastne ľudí ktorí nevedia mať nejaký postoj voči agresivite vlastných detí. Lebo ona sama má autistické dieťa myslím a vedela svoj život natoľko zmeniť aby ho fyzicky neudrela tým pádom doma násilie nemali. Avšak sama nevie o pozadí príbehu resp. dvojice mama a syn v MHD

simcika
9. aug 2020

@janette321 Presne tak mám kamarátku ktorá má syna s Aspergerov a čo ona si zažila od mamičiek zdravých detí od učiteliek zdravých detí od riaditeliek zdravý deti to sa mi nedá povedať..smutne

20erika07
9. aug 2020

Žiadne fyzicke tresty neuznavam a zatrhla som to aj muzovi ked parkrat capol malej a zacala to robit ona jemu potom , zazrakom sa to ani jemu nepacilo aj ked jemu to problem nerobilo dat jej.
Ja som bola bitá odmala, a bolo to hrozne a psychicky narocne, a nikdy som sa z bitky nepoucila jedine som sa bala mamy dost no bola som iba horsia a robila som inym detom zle a bila ich, aj za cenu ze schytam zase doma. Pomočovala som sa celú základnú z toho, tak bitky aj zato. Bála som sa spravit akukolvek chybu pred mamou,stale som bola v strese, sebavedomie nulove. Na svoje detstvo spominam ako na zle kvoli maminej výchove.
A kamoska ked dokola cápu uz dva roky svoje 4r dieta, je stale horsie a horsie a správa sa tak presne aj ono k druhým detom, dokonca pouziva rovnake vyhrazky a ponizovacie slova. Zazracne 2rocne capanie nepomaha nic neriesi,iba vsetko zhorsuje.
Je lahko si na to zvyknut ze dietatu capnem a v tu chvilu sa kus uvedomi...potom zase nieco neposluchne spravi zle a zase len cap cap, a dokola.
Neničte detom psychiku.
Akykolvek trest je lepsi ako fyzicky.
Hranice sa daju nastaviť aj inou formou, len si treba stale spoznavat a vsimat svoje dieta a hlavne aj predvidat. Budte lepsi trpezlivejsi a vnimavejsi k svojim detom , oni vam to vratia xkrat viac, pretoze to co ho naucite, co zasejete, to budete neskor žať.
Deti su zrkadlo. Ukazte im ine sposoby riesenia tazsich situacii.
Pisem podla svojej vlastnej skusenosti s vlastnym dietatom ktore bolo takmer do 4r moc moc narocne, ale uz 2,5roka niet lepsieho dietata v nasej rodine ❤

zuzudrnda
9. aug 2020
simcika
9. aug 2020

@20erika07 silná skúsenosť robí silných a láskavých ľudí. Aj ja viem ale je to cítiť poníženie od mamy, hoci to pomohlo. Poníženie a pocit menejcennosti však z tela neodíde a ukáže sa tam, kde by ho mnoho nečakali. V práci. Pri výmene názorov. Juj a či ja som ta či nevie ale je ti položiť na dieťa ruku? Viem aké to je, ale dôležité je ti stále stále stále napraviť a byt lepším, lepším a lepším rodičom. A aj keď zlyham, dôležité je to prebrať s dať si vlastne pravidla

simcika
10. aug 2020

@janette321 ona to skôr myslela že sa nemáme báť druhých ale samých seba, ak nevieme dostatočne vyjadrovať svoj postoj a hovoriť NIE keď treba. Že aj mama (a ti je je do či zdravého alebo postihnutého dostať - ale ti je môj komentár, neviem či je v rámci textu explicitný) by mala prejaviť svoje Nie. Autorka tohto statusu na FB si totiž mysli, je ta žena je tyrana od manžela a je to hrozne pre spoločnosť.

simcika
10. aug 2020

Čítajte

katkati
10. aug 2020

@20erika07 Ty si taká zlatá a dobrý človek.

ktochytavzite
10. aug 2020

@lius to skor robia take nespratne deti,kt nevedia co je vzchovna,myslim tu bitku na ihrisku,presne take kt vedia ze od matky pocuju len nono.Inak mne kebz nejake cudzie decko plaslo moje dieta a jeho matka by mu na to len nono povedala,tak ver ze ja by som tomu decku plasla za jeho matku

oktoberbaby2020
11. aug 2020

to sa neda podla mna pausalizovat. mojmu stacili slova, velice rychlo pochopil, ze kadial cesta nevedie ale ja som bola aj zasadova. cize ked spravil bordel tak boli nasledky, ale nikdy take zeby som ho bila po zadku, teda mu jednu capla. poznam vsak pripad kde mamicka da po riti dietatu a ono este na nu pluje, ze vobec to nejako nechape resp nefunguje, skor horsie. nedovolim si kritizovat mamu ktora capne po zadku dietatu, lebo my sme tiez dostali po riti a neumreli sme a sme slusne vychovani ludia. podla mna capnutie po riti nerobi z mamicky automaticky zlu mamicku. samozrejme ak jej po riti dava a nevysvetli dietatu co sa moze a co nie tak to asi moc dobra cesta nebude. zasa odtial potial no. niektore len citaju ze joj dieta dostalo po zadku a uz z toho robia tragediu 🙂

dzejn13
26. máj 2021

Syn 2 roky už cca 8 krat dostal jednu po zadku. Beriem to tiež ako vlastné zlyhanie. Keď je človek v dobrej nálade a oddýchnutý, tak aj tie ich trucovania sa ľahšie preklenú. Žial, človek je občas aj unavený, aj vystresovaný...takže beriem to, že na sebe treba pracovať, dostatočne oddychovať, spávať, aby sa takéto veci nestávali. A porozmýšľať ako inak reagovať v týchto situáciach, resp. ako im predchádzať.