Večerný spánok 4-mesačných detí.

smejko25
10. feb 2020

Ahojte..ako ukladate svoje 3-4 mesacne deti na spanie ??? My sme donedavna fungovali na tom ze o 19:30 sme sa okukali a po kupani sme cca o 8 zacali papat 🙂 a tak o 21:30 uz bola mala vytuhnuta a spala az do 3-4 rana...No v poslednej dobe sa to zhorsilo po kupani trosku pocucka a potom sa zacne otacat a vytrajat🙄🙄🙄 otoci sa kus potaha zas sa otaca a dookola...tak ju zobereme na ruky chodime po izbe ukazujeme co a jak...zacne sa jej zívat tak lahneme ze uz sa prisaje a po case zas ten isty kolotoc 🙄🙄 ja som uz zufala

nikpa
10. feb 2020

@smejko25 spankovy režim sa jej ešte zmení tak 40krát kým sa ustáli a nebude to tak skoro. Nemôžete čakať, že od štyroch mesiacov bude mať rovnaký režim.

oktoberbaby2020
11. feb 2020

Neukazovala by som v noci ze co a jak aby to nemalo dieta zaujmave, zhasnut svetlo resp iba pritmie, moc sa nebavit, len pomojkat a hotovo. Dieta to uspi lebo to je nezaujmave pren. Ten rezim sa meni 100x.

nini1010
11. feb 2020

Mne strasne pomaha perinka.Od narodenia je v nej,vsimla som si ze ked je zviazany spi dobre,ked nie je to na figu
Velminrad je zviazany.Uz ma 6 mes.trcia mu nohy ale bez perinky to ani neskusam.

lucindav
11. feb 2020

@smejko25 ahoj, a kedy ma posledný spánok pred nočným spaním? Ja mám tiež takmer 4mesacneho, takto mi štrajkoval keď bol menší.. vydrží mi hore max 2 hodiny, keď je hore dlhšie tak už sa paradoxne ťažšie uspáva. Uspavam na prsníku takze to kŕmenie casujem tak 1,5 hodiny po zobudeni, kúpe sa a hráme sa predtým. Ale proste dávam ho spat, hoci na pol hodinku aj o šiestej večer, lebo inak by boli nervicky 🤷🏻‍♀️ Potom sa mi zobudí dajme tomu 18:30, okupeme, pohrame, o 20:00 na prso, 20:30 spi. Ale úprimne, záleží od dieťaťa, s mojou prvou som sa mohla aj na hlavu postaviť a večer a v noci bol vždy hukot..

smejko25
autor
11. feb 2020

@oktoberbaby2020 no lenze ona ked sa zacne rozculovat ziadne mojkanie hladkanie nepomaha musime zobrat na ruky 🙂

11iva11
11. feb 2020

@nikpa Absolútny súhlas. Vždy ma pobaví, keď sa ženy čudujú, že prečo také malé dieťa vymýšľa so spaním a prečo neprespí celú noc. Počkaj, keď sa bude budiť každú hodinu 😈

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejko25
autor
11. feb 2020

@11iva11 tak som rada ze sa zabavate na neznalosti prvorodicky ktora predtym nemala ziadne skusenosti s detmi 🙂 dakujem 🙂

tukanec
11. feb 2020

@smejko25 nie je uz unavena ked tak vyvadza? u nas tiez ked je syn unaveny tak sa kruti a vrti.. mozno keby si skusila posunut to cele. kolko ma spankov cez den?

11iva11
11. feb 2020

@smejko25 Neboj, ja som tiež prvorodička, dokonca mám dvojičky (10 mesačné), no mám tiež reálne očakávania.
Veď nanič spánok je jeden z najväčších a najbežnejších útrap dojčiat. Treba vyšpekulovať svoj vlastný systém. Čo funguje na jedno dieťa, nemusí na druhé.

smejko25
autor
11. feb 2020

@tukanec nie nie ked je unavena vtedy to viem 🙂 ale tento pripad proste je iny 😁 trosku pocucka a nastava vystrajanie 😁

smejko25
autor
11. feb 2020

@11iva11 dakujem 🙂 lebo je primitivne ze sa tu niekto natom zabava 🙄🙄🙄

11iva11
11. feb 2020

@smejko25 Ale šak nebuď taká vzťahovačná.. Len ty sa vlastne sťažuješ na to, že dieťa je dieťaťom. Moji tiež kedysi zaspali ani som nevedela ako. A teraz musím skúšať všetky možné postupy. A neradím sa tu s nikým, lebo aj tak na každé dieťa funguje niečo iné.

smejko25
autor
11. feb 2020

@11iva11 niesom vztahovacna ale pride mi primitivne vysmievat sa z niekoho kto potrebuje poradit a mozno len podporit nic viac 🤷‍♀️Ano kazde dieta je ine no Uz mi tu par krat dobre poradili takze preto sa tu rada obraciam po radu/pomoc 😉

donna37
11. feb 2020

@smejko25 my mame to iste.tiez ma to uz nebavi.na ruky,potom prisat a dookola.len ja ked ju vezmem na ruky ,tak uz ju nezabavam ale kolisem,spievam aby zaspavala.aj ked place,potom sa ukludni.

smejko25
autor
11. feb 2020

@donna37 no ja ju nezabavam ale len chodim snou po izbe 🙂 len co ked ju dam do lahu (na rukach) sa zacne certit 🙂 takisto ked ju dam naspät lahnut sa hneva 🙂 takze take rady ze mojkat atd atd su u nas nanic 😁😁

sweetdreams1
11. feb 2020

@smejko25 asi ma spankovu regresiu. Mám tiež doma 4 mesačného a tiež sa nam trochu pokazil spánok, tak som googlila a vyzerá to na tú regresiu. Ale u nas bojujeme skôr a tým denným spánkom, nočný zatiaľ funguje, hoci si dva týždne sa viac budil, ale už je to ok. Denný je tragedia. Len čo som zatiaľ zistila, asi s tým veľa nespravime :(