Vodenie za ruky a chodítko

anjika42
2. okt 2016

Chodítka sú vraj nezdravé, vodenie za ruky takisto. Tak ako sa má dieťa naučiť chodiť smerom dopredu? Lebo popri nábytku sa učí chodiť iba do boku. A malý si rád tlačí po parketách stoličku sám od seba - mám mu ju zobrať, aby chrbticu si neničil:

hettinka
2. okt 2016

@anjika42 naučí sa chodiť popri nábytku a potom sa pustí do priestoru, keď bude na to pripravené.

hrjanka
2. okt 2016

@anjika42 len jednu vec ti poviem: nepodceňuj svoje dieťa 🙂

maykaaa1122
9. nov 2016

ale ved nech kazdy dava dietatko ako uzna za vhodne. Ja som chodila v choditku a nemam ziadne problemy co sa tyka chrbtice.

meluela
9. nov 2016

@anjika42 ja som nevodila dieta za ruky absolutne, ani som to nikomu nedovolila. ma 5 rokov a predstav si ze: chodi! zacal sam do priestoru presne v 12m, 5 mesiacov po tom, co sa sam postavil v postielke a zatial stvornozkoval a chodil popri nabytku

sardinka336
9. nov 2016

choditko je len raroha do domu...s detmi som nikdy nechodila ,,za ruku,, na to som leniva a mam rada svoj chrbát. Postavili sa samé, pomaly par krokov od nabytku k nabytku az z toho bolo ,,chodenie,,.

alicka850
9. nov 2016

Necitala som ostatne prispevky, napisem len moju skusenost. Moji obaja chodili taktto doboku popri nabytku, tonje normalny vyvoj. Ked prisiel nankoniec a uz sa nemal coho drzat, isiel na 4 na doliezol kam potreboval. Jedneho dna sa osmelil /mal rok/ a vykrocil smerom ku mne do priestoru, najskor par krokov a potom postupne viac. Vyvoj netreba urychlovat. Choditko vobec neodporucam /a hlavne pediatri/.