Vplyv klinového vankúša na chrbticu

radkako
24. jún 2020

Ahojte, dotaz. Moze mat klinovy vankus, negativny vplyv na vyvoj chrbtice u babatka?

kacena4
24. jún 2020

a aky? ved je rovny babatko na nom lezi rovno a ja som ho mala vlozeny pod madracom takze dieta na nom nelezalo priamo - ak ti vadi a potrebujes ho kvoli refluxu podloz nohy postielky knihami 🙂 to som pouzivala kym nebol klinovy vankus 😉 v nemocnici si pomahaju napr. 1,5l flasami od mineralky a tak podkladaju madrace v postielkach kedze tam klinove vankuse nemaju 👍

dajana1983
24. jún 2020

Aj my ho máme ,aj taký do kočíka .Máme vyvýšenu postielku ale to nestačilo .No odvtedy je to lepšie aj ja sa menej obávam .

majamat
24. jún 2020

vyvysena poloha nikomu nevadi, vadi zalomenie chrbtice a pri klinovom vankusi zalomienie nie je. ima je cele telo dietata v sikmej polohe.

radkako
autor
24. jún 2020

@majamat zalomenie vznikne, ked sa dieta zosuchne dole praveze, a tym, ze je v sikmej polohe sa realne zosuchava dole

radkako
autor
24. jún 2020

Klinovy vankus nie je rovny, to by stratilo zmysel... je sikmy, neviem presne kolko stupnovy uhol

dajana1983
24. jún 2020

@radkako asi 45 ale vankúšik je mäkký ,aj keď sa smikne dole čo deti robia najmä keď sa pohybujú,tak nikdy nie je zalomene.Teda neviem aký vankúš máte vy

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radkako
autor
24. jún 2020

@viestta neviem o tom, ze by mal ist vankus pod matrac, my mame 11cm matrac segum, tazko ho tam nacpem