Má spánok mesačného bábätka na vankúši zlý vplyv na vývoj chrbtice?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

doma máme mesačné bábätko, ktoré má Pavlíkove remence a nechce spať v postieľke. Hneď ako ho tam položíme, začne plakať. Nechce spať ani s nami v posteli, len na matraci. Chvíľu pospí a potom sa s plačom zobudí. Pokojne spí iba vtedy, keď mu na matrac dám veľký vankúš a položím ho naň. Myslím si, že ho tie remence na rovnom matraci tlačia.

Má to nejaký vplyv na správny vývoj chrbtice, keď spí na takomto vankúši?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčaný je spánok na rovnom tvrdom matraci - najmä z hľadiska bezpečnosti pri spánku.

O tom aký vplyv na chrbticu má mäkký povrch Vám neviem presne povedať. Ak tam nie je bábätko vytočené, nemá záklon hlavičky, iba je celé položené na mäkom vankúši, tak si ale nemyslím, že by ho to negatívne ovplyvňovalo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas