Vyváranie cumlíkov pred použitím?

lady511
8. okt 2011

Ahojte maminy,,,potrebovala yb som radu...ked kupim cumliky treba ich pred použitím niako vyvarit alebo ste nevyvárali??????
a ešte jedna otázočka,,,ked sa malej v brušku štikuta každý den nieje to naiko nebezpečné?????trvá to aj dost dlho... 🙂 dakujem za Vaše skusenosti

helsinka
8. okt 2011

@lady511 určite vyvariť (vo viacej vode 5 min - to bolo na návode na cumlíku, ale najprv som ich umyla), teraz sterilizujem používané cumlíky tak raz za 3 dni (v sterilizačke). Aj mojej sa štikútalo, vždy večer (nemohla som kvôli tomu spať 😀 ), a aj teraz sa jej štikúta, keď sa naje 😀 , podľa mňa to nie je nebezpečné .. .takým malým bábätkám sa štikúta, lebo ešte nemajú dobre vyvinutý tráviaci a nervový systém . . .

lady511
autor
8. okt 2011

@helsinka dakujem ti za radu pomohla si mi

radlinka
8. okt 2011

@lady511 presne dobre vyvarit alebo vysterilizovat v sterilizatore. 😉 tak isto aj flasku, odsavacku,lyzicku,pohariky na mlieko a pod.Babatka zvyknut mat stikutku, je to normalne pre kojene deti, casom to prejde. My davame bud trosku mliecka, cajik/vodicku alebo dudlik. Tak ked sa maly napije, tak to mame za sebou, lebo vzdy sa nato hneva. 😅

feb13
8. okt 2011

@lady511 Akoze treba, ale ja som nevyvarala a nic sa nestalo. Aj flase len obcas. Ten silikon ked sa dlho nevyvari, mozu sa tam usidlit plesne, ale kazdy den podla mna nemusis. A najlepsie vobec nepouzivat ziaden cumlik, hlavne ak planujes kojit, moj maly ani ziaden nechcel, vsetko povypluval od zaciatku takze po 2 mes som vsetky vyhodila. A tiez mam taku skusenost, ked som uz prikrmovala a zacala som mu davat vodu z flase, zacal mi dost hryzat bradavku. Takze odvtedy pekne pijeme doma z normalneho pohara a flasu si berieme len vonku. Okrem toho cumlik poskodzuje zuby, ked uz su nejake vonku, aby si vedela.

nelicefo
8. okt 2011

@lady511 Ako pisu kocky,vyvarit alebo vysterelizovat. A stikutka je v poriadku. 😉

helsinka
9. okt 2011

@lady511 🙂

evka4
9. okt 2011

@lady511 ja vyvaram cumliky kazdy den uz vyse roka, uz by mozno stacilo cumlik len oplachnut cistou vodou, ale ja to robim tak zo zvyku a vyvaram vsetko spolu s flaskami... stikutka je ok,mojej dcerke sa stikutalo vela v brusku a ostalo jej to doteraz...stikuta hocikedy a absolutne neviem, co to u nej spusta.. na zaciatku bola teoria od dr, ze je prejedena, ale ona stikuta aj ked je hladna, tak neviem... a nepomaha jej ani napit, ani nic, jednoducho musim pockat, kym to prejde.

zuzana17
9. okt 2011

určite musíš vyvariť nový cumlík 🙂

bleble
17. nov 2011

@lady511 treba urcite vyvarit, najlepsie su cumliky z prirodneho kaucuku, uchranis tym dieta pred BPA, PVC a ftalatov..predsa len treba mysliet na to kolko casu ho ma babatko v puse a v dnesnej dobe umelin by nam nemalo byt jedno s cim pridu do styku. pozri si napr. www.bleble.sk 🙂