Vyžaduje aj vaše bábätko nepretržitú pozornosť?

zuzkamacken
2. sep 2013

chcem sa opytat, ci ani vy nemozete nechat babatko na minutku same? moj 4mesacny syn vyzaduje zabavku nonstop!! ledva si na wc odskocim uz je krik. urobili sme niekde chybu alebo je to standard? inak je velmi "narocny", nechce byt ani v kociku, ani v nosici.. vo vajicku v aute je ticho 🙂.. plus sa chcem opytat na "zvuky", ktore vydava ked sa jeduje.. a to je teda skoro stale.. akoby mu zabehlo a odkasliaval alebo neviem.. ako to opisat.. viem, ze nekasle, je to len ked sa jeduje.. ci na bruchu ci na chrbte.. v hojdacke.. vymyselnik!! mate podobneho spekulanta? dakujem

kkomplikovana
2. sep 2013

Ahoj, ja som mala ten isty problem s nasou Barborkou...teraz uz ma tri a pol roka, je jedinacik...a stale si vyzaduje pozornost, neda sa pri nej nic robit. Od narodenia to bolo take nespokojne dieta, tak ako pises Ty, nechcela byt v kociku, ani v nosici, cez den spala maloco...musela som sa jej neustale venovat. Neskor to bolo este horsie, varila som s nou na rukach a uspavala ju na rukach az kym nezacala sama chodit...myslim,ze nemusis hned utekat k malemu, ked zaplace. Skus ho nechat hoci aj desat minut plakat, ci sa neupokoji.....lebo potom bude na Tebe velmi zavisly a nebudes sa moct ani pohnut.

tinus7
2. sep 2013

@zuzkamacken ahoj, ja si myslim ze je to v poriadku. Niektore deticky vyzaduju viac pozornosti, niektore menej, je to velmi individualne. Tvoj syncek ta mozno potrebuje viac. Pamatam si ze moj syn ked mal okolo 5-6 mesiacov zacal velmi plakat ked som sa len na sekundu od neho vzdialila a plakal kum som neprisla. Myslim, ze deticky v tomto veku este nevedia ze ked odides na chvilu tak ze sa aj vratis a boja sa ze maminu stratia 🙂 . Pozitivum je ze taketo obdobie prejde. U nas to bol asi mesiac. Skus ho brat vsade so sebou po byte, ja ked som chodila na wc, tak som syna dala do kresielka pred wc aby ma videl, nechala otvorene dvere a spievala mu alebo len tak mu stale nieco rozpravala. Neviem ako vela si skusala nosic, ale ja by som to mozno este skusila. Alebo aj satku. Netreba sa vzdavat, ked tam hned babo nie je spokojne, aj ono si potrebuje zvyknut na novu polohu a tak. Ale u nas to malo najvacsi uspech. Mozno ho skus zobrat v nosici najprv von, lebo tam je vela zaujimavych veci tak sa moze vsade pozerat a rozpravaj mu vela co vidis. A ak by sa mu to zapacilo, potom mozes skusit ho po troske nosit aj doma. Tak budes mat volne ruky aj na ine cinnosti a pri tom budete stale spolu. A myslim ze to tvoj syncek chce a potrebuje, byt s tebou 🙂 . Myslim ze ste ziadnu chybu neurobili, je to uplne normalne. Drzim palce

sense
2. sep 2013

@zuzkamacken neviem ci je to standard , ale moja taka nie je tiez ma rada pozornost ale zahra sa aj sama a ked potrebujem ist na zachod al. tak tak idem ale vzdialujuc jej este vypravam aby ma pocula ...zacne sa "jedovat" vtedy ked nikoho nevidi a nepocuje, vtedy staci len zacat vypravat, v kociku tiez pomaly byt nechce, lebo sama este sediet nevie ale lezat uz ju nebavi stale.

lenosko
2. sep 2013

u nas to iste ako @kkomplikovana len nas ma 5 a pol mesiaca. neskakala som k nemu hned ako zamrncal, to som si dala ako zavazok ked sme ho doniesli domov. no je extremne narocny na zabavanie, odkedy prestal tolko spavat (7 tyzdnov) musim ho zabavat. v kociku musi byt otoceny tak aby dobre videl von, inac ruci cez cele sidlisko. doma ho musim mat stale pod dohladom lebo uz stvornozkuje a zacina sa stavat na nozky. ohradka s hrackami nehrozi, po 5min reve pricapeny na sietke... cez den spi 2x cca hodinu, to si ledva kafe dam a v noci od 21:30 do 6h, a to uz nevladzem vobec nic...
a tie zvuky... stale nieco. ochka, vzdycha, nieco si hundre, pisti a narieka. ked sa tesi, nahlas vykrikne...
utesujem sa ze treba len vydrzat a bude lepsie 🙂

laura851
2. sep 2013

Niekedy postaci nahlas si spievat, rozpravat a babo si postupne zvykne 🙂

mmaatt
2. sep 2013

Ja mám 4 mesačnú dcérku a tiež je taká náročná, syn nebol, ten sa zahral aj sám a hlavne to bol taký spáč, tak sa to dalo (to aj závisí od povahy bábätka) Veľa vecí robím tak, že ju mám vo vaku a s ňou behám po byte a upratujem, varím a pod . a pri tom sa uhojdá a zaspí. Spáva v postieľke a vtedy robím iné veci, keď je hore, tak ideme ešte von - vo vaku - a tak sa vyzabáva. Nechodím ju von kočíkovať na spánok a tým šetrím čas na inú robotu. Vonku ju to baví, vo vaku je spokojná, má dobrý výhľad. Prídeme domov, nakojím ju a uspím. Tak mám viac času na iné veci. Kočiar je u nás skoro ako dekorácia 😀, vozím v ňom nákupy 😝

zszudorova
2. sep 2013

co ja viem...moja je tiez dost umrncana, ale ja to neriesim uz, ved treba aj ine porobit nie len na rukach vlacit, vtedy je dieta najspokojnejsie to je jasne...beriem to tak,ze to je jej prejav.neviem teda ci tvoj aj place,seriozne so slzami,moja cisto len mrnci a tiez vydava kadejake zvuky,aj nieco v tom style ako opisujes...ale ved co ma byt furt ticho?takych deti je malo,ak aj nejake su...malu davam do ohradky,tak sa hra ale popritom mrnci,nie vzdy ale casto..snazim sa ked uz nie byt jej stale na ociach ale aspon hovorit aby vedela ze som v byte,ak varim alebo nieco kde potrebujem ostat dlhsie, posadim do kresla a zoberem ju tam so sebou,ona ma pozoruje a ak mrnci dam jej nieco do ruky nech sa zahra,zase rozpravam a tak...a ked uz je moc jedovita tak zabera keksik,co uz🙂 takze tak...pokial neplace, neni dovod okolo nej skakat si myslim..lahko si zvykne a jasne ze ine chciet ani nebude. ani v kociku dlho nevydrzi pokial nespi, co je tiez pochopitelne ved je zvedava...nesedi, tak bud ju berem v nosici alebo tatko zobere na ruky alebo zase podam nejaku hracku a nech si mrnci herecka...opakujem,ine nevie zatial.a ze nosit dieta na wc lebo mrnci?kolko si na zachode?2hodiny?si myslim ze tu chvilu si moze pomrncat,dokonca aj porevat. to uz je moc aby som sa ani s prepacenim nemohla vykadit...nehrozi.
Mas uuuuuuuplne normalne,mozno viac upistane dieta...poznam to,treba len zmenit pristup a budes to brat omnoho lajtovnejsie-som jasny priklad.

monis7
4. nov 2013

@zuzkamacken moj ma 5 mesiacov a nechce byt sam! Resp.zahra sa sam kym ma nevidi.To ho nic nezaujima a musim.samu venovat! Tiez ho obcas aj na wc v lehatku beriem( a som rada,ze nie som sama).Asi je to moja.chyba lebo od mmalinka som.stale s nim!Takze stale mu spievam, hram sa s nim ,citame a nosime sa! Niekedy mam toho uz dost.