Začiatky s novorodencom aj aké to bolo neskôr😉

monikafialka
10. dec 2018

Ahojte mamicky, prosim napisali by ste ake boli Vase zaciatky s novorodencom doma-mali ste niektora aj pekne zvladnutelne ci vacsinou vsetky vycerpavajuce a tazke? Ako ste sa naucili ako sa starat o babo? A najviac by ma zaujimali tie ktore ste nekojili ze ako to bolo.
Pouzivali ste aj videopestunku? Ak ano v com vie pomoct najviac? Dakujem Vam krasne;o)

arthemiis
14. dec 2018

Z mnoho skúsenosti viem povedať že najmä prve dni ženy zvládajú otrasne a niekedy až nechápem čo očakávali drahé dospelé za novorodenca keď sú hotové z toho že to dieťa plače.. ja by som určite na všetkých mamickovskych fórach urobila pripnúty článok o tom že áno drahé tehully snazilky deti naozaj placu

aceris
14. dec 2018

@arthemiis tak toto je fakt nazor "inteligenta" alebo cloveka co nezazil narocne dieta 🙂

domidomi123
14. dec 2018

@evittam ja to verím skratka snažím sa byt v kľude a aj malý je potom zlatíčko 🙂 Neviem či je to len náhoda ale u mna tento princíp dokonale funguje

evittam
14. dec 2018

@domidomi123 Spokojná matka=spokojne dieta.😉

petravas
14. dec 2018

To je ako hrach o stenu hadzat. Hysterky nikdy nepochopia ze postoj matky k dietatu je ten najpodstatnejsi ked nedokazu zvladnut stres s nadhladom a kludom. Kazde jedno dieta je narocne a pokial sa matka nenauci kontrolovat svoje emocie tak sa moze aj na hlavu postavit pretoze dietatu tym nijako nepomoze.

arthemiis
14. dec 2018

@aceris alebo takého čo ich zažil stovky 🙂

aceris
14. dec 2018

@arthemiis tak sem s dokonalym tipom uzasnej skusenej zeny....dieta neplace ale reve o dusu, je cele bordovofialove, telo drzi v jednom krci a zacina kaslat a dusit sa...stav trva niekolko hodin vkuse a nic nezabera(spev, tanec, postielka, nosic, kocik, ruky, mlieko, cumel prip.kombinacia). Co ma spravit podla teba dokonala a spokojna matka?

victoryt
14. dec 2018

Ja by som povedala, že bolo krásne a pohoda, keby som nerátala dlhší pobyt v preplnenej nemocnici kvôli novorodeneckej žltačke. Porodila som predčasne takže ani som nebola pripravená a bola som odkázaná len na sestričky. a koľko ich bolo, toľko rád bolo. A potom doma múdre reči prečo neviem kojiť a ja som sa chytala každej slamky a trocha mi trvalo kým som sa obrnila pred výčitkami. ale dovtedy som pribrala 15kg,lebo najviac ma obviňovali že nejem. Hoci ani nevideli kedy čo si dávam do úst. Škoda, že som dôverovala a neskoro mi došlo že sú všetky rady nekompetentné.Teraz už viem, že aj keď som si to neuvedomovala a nepripúšťala, nemocnicný pobyt nám tiež neprispel a syn, keďže bol predčasne narodený, možno ani sací reflex nemal dobre vyvinutý. Inak bolo kľudné dieťa, len s tym kojením sme sa trápili. Takže mne len okolie robilo zle, so synom to bolo krásne...

henka123123
14. dec 2018

@monikafialka ja som od prichodu z nemocky davala Um..vsetko v pohodke babo spalo ja som si popratala cez den navarila atd....akurat prve tyzdne mal rezim z brucha a na minutu presne sa buddil o 3.00 a do 8.00 hore..a tym ze som sa mu to snazila silou mocou otocit tak bol plac a boj ked som chcema si odpocinut tak som ho uz rano supla do kocika a sup sa prexhadzat 2 hodky aby si pospinkal ale preslo naucil sa cca v 10 tyzdni sa to vsetko pekne upravilo den s nocou a odvtedy klop klop mi maly soava v noci 12 hodin 🙂 mame rezim a vsetci sme stastny 🙂 som zvedava ako to bude s druhym

henka123123
14. dec 2018

A davala som nutrilon a feniklovy caj od zaciatku maly nemal reflux ani koliky nastastie🙂