Zadržiavanie potreby pri odplienkovaní.

vierka0508
29. mar 2020

Mamicky, idem sa poradit.
Syn ma 2roky a 4 mesiace, od pondelka ho skusam odplienkovat. Prve 3 dni to bola nehoda za nehodou, vypytat sa este nevie, ale davala som ho pravidelne na nocnik, no bohuzial vzdy sa vycikal mimo. Nevadi, hovorim si, ze to chce cas, budeme pokracovat, hadam mu to dojde. Na serbliku nejaky cas obsedi, potom ide prec. Skusame aj ten detsky pisoarik mame aj redukciu na wc, ale tam sa mu vobec nepaci. Lenze po par dnoch, mam pocit ze vedome zadrziava ciko lebo dlho dlho nic a potom ho uz krci, stale sa chyta medzi nohami, je nesvoj, vidim na nom ze mu fest treba cikat ale na nocniku sa nevycika ani za nic. Ked mi toto urobil prvy krat tak som sa trochu zlakla a dala mu tu plienku, lebo uz to trvalo prilis dlho. Po chvili sa do nej vycikal, cupol si a cakal ze to pojde na zem, lebo tak sa vzdy pozera ako to z neho tecie, ale hovorim mu, ze ma plienocku, ze moze kludne cikat. Potom mi v tej plienke uz chodi ako kacka, lebo citi ze je pocikany. Na jedej strane vidim na nom, ze si tu potrebu uvedomuje, aj ked mi este nevie dostatocne vcas povedat, ze ide cikat alebo kakat, na strane druhej, sa bojim aby nezacal zadrziavat. Nikdy som po nom nekricala, takze nemyslim si ze sa nejako zlakol. Poradte mam pokracovat alebo to este odlozit. Dajte nejake tipy, lebo toto bude asi trapenie. Dakujem

majah212
29. mar 2020

Odlozit. Kazde dieta sa naucit chodit na wc, ked na to dozrie ;) Syn zadrziaval stolicu, a bolo to hrozne.

sono2
29. mar 2020

@vierka0508 moja v jeho veku bola suchá cez noc a cez deň už nechcela plienku pekne rozprávala a sama sa naučila. Mňa totiž nebavilo keď som na ňu tlačila utierat mláky. V 2,5 roku presne bola absolútne suchá. Vážne nikdy problém vonku/doma. V noci fakt dvakrát nehoda ale to veľmi veľa večer pila. Bežne pije aj pred len to sme boli pizza a to ju smädilo. Veľakrát sa zobudí ide na wc.
Tlačíš naňho odporúčam to nechať. Mal by sa pýtať. Píšem dcéra to zvládla absolútne sama

tatiana_84
30. mar 2020

Na mojho syna nefungoval serblik, redukcia ani pisoar, on dodnes len postojacky cika.