Zakrslý králik a novorodenec

mahalo
4. máj 2012

Caute zeny,

dnes mi svokra naznacila, ze by sme sa nasho 4 rocneho kralika mali kvoli babatku este pred narodenim zbavit. To ma trosku soklo, je to clen nasej rodinky, neviem si predstavit, ze by som ho dala len tak prec. Co sa tyka kralika - nie je s nami v izbe kde spime, ci jeme. Prakticky neprenasa ziadne ochorenie na cloveka a jedine v com vidim riziko je pripadna alergia babatka na kralika. Mate niektora skusenosti so spoluzivanim kralika a babatko od narodenia?

Vopred dakujem za akekolvek posunutie skusenosti 😉

mahalo
autor
4. máj 2012

@irriss ahaa 🙂 sice ano ked sa stretne moj zajac s kamoskou zajacicou, tak ona kedze nie je vykastrovana skace na mojho 🙂 tak urcite su tam pudy z oboch stran 🙂 musia byt urcite nepokojnejsi pochopitelne 🙂

kucina1
4. máj 2012

nas zajo zomrel pred mesiacom ako 7 rocny a bol cely jeho zivot so mnou aj s bruskami tehotenskymi aj novorodencami, aj batolatami az do minuleho mesiaca, deti mali z neho radost, davali mu jest, byval v izbe tam kde sme nespavali, teda v kuchyni a nikdy nam nevadil, ked behal tak sa paril s volejbalovou loptou ale ked uz zostarol tak skoro dva roky uz tak byval skoro vzdy len v klietke a chodil papat, sem tam si pohopsal a tak. bol ockovany pravidelne a lekarke prehliadky maval tiez, bol zdravy a zverolekarka povedala, ze len toxoplazmoza moze byt problemom a proti nej bol ockovany a alergie sa tiez spominaju, ale len aby by sa u nas niekedy prejavili, tak potom by som to riesila.

no a kedze nam nas Zuzu chybal tak mame uz tyzden doma dve novorodeniatka morciatka a hned mame veselo 😀 vcera nam jeden z nich zaliezol pod fotelu a cely den sa tam schovaval lebo ho deti plasili chudaka.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka82
4. máj 2012

@mahalo ja mam kralika uz deviaty rok, tiez som si vypocula od svokry, ze pre dobro deti, ho mam dat prec, ale kedze je nas domaci milacik, zdravy, v poriadku, k vet chodi pravidelne, tak som problem nevidela a nechali sme si ho aj nadalej a mame uz doma dve baby(3 a 1 rok) ani jednej nic nebolo/nieje a pekne sa o zajka staraju obidve uz 😉 takze ak ho nechces davat prec kludne si ho nechajte
dokonca ta nasa Boba je celkom dost nervny zajac, neznesie od nikoho aby ju nejak pichal alebo tahal, do klietky si zatial nikoho nepustila okrem mna, ale ked nahodou cosi nase male baby urobia, tak je v pohode a nic im zatial neurobila, radsej sa stiahla do kuta... od dospelych(navstevy) si nenecha nic, to normalne zavrci, prskne a skriabe a kuse 😝

p4
4. máj 2012

ahoj. nemam sice doma kralika,ani som nikdy nemala,ale rada by som sa tiez ku tomu vyjadrila nakolko mam doma zvieratko. (psa) Urcite by som v tejto veci svokru nepocuvla. Myslim si ze pre babatko je ovela lepsie ked hned od zaciatku pride do styku so zvieratkom. ako si pisala,ze sa bojis alergii,tak tym ze ho das prec alergii urcite nezabranis. prave naopak. je sanca ze ak so zvieratkom bude od narodenia,ziadna alergia sa u nej neprejavi. keby si ho dala prec a nemala doma ziadne zvieratko,mohla by alergia nastupit neskor. Takto si od narodenia bude aspon budovat imunitu. 🙂

kerynka87
5. máj 2012

@mahalo Ahojček. tak ja bývam síce už vo svojom, ale naši majú na rodičovskom byte králika. a Malý bol prakticky od narodenia s ním v kontakte, nieže by ho chytal, ale boli v jednej izbe. a žiadny problém nemáme.
tak isto moja kamarátka má pol ročnú dcérku a králika má doma už viac ako 3 roky a tiež malinkej nič neni.

Myslím že tvrdenie a obavy svokry sú neopodstatnené🙂

althejka
18. máj 2012

Aj my mame kraliciu slecnu a urcite ju nedam prec, praveze si myslim,ze dietatu neuskodi vyrastat pri nejakom zvieratku. 🙂