Zaspávanie bábätka

beatrice1111
22. máj 2022

Ahojte. Ako dávate večer spať vaše detičky? Ja by som to u nás chcela zmeniť, ale neviem ako na to. Spať chodí moja okolo 20:30 vtedy ju začnem kojiť a do tej 21:00 už tvrdo spí, zaspí počas kojenia v našej posteli a neskôr ju prenášam do postieľky, lenže by som chcela aby v postieľke už zaspavala automaticky sama. Spí 8-12 hod. ako kedy. Za rady ďakujem 🙂

karolin99
22. máj 2022

@beatrice1111 presne toto iste riešime aj my 😂❤️

katka281
23. máj 2022

@beatrice1111 ahoj, nas maly od roku chodi spavat o 18:30. Okolo piatej/pol siestej ho okupeme (vo vani je dlhsie), potom sa este hrame/citame, kratko po 18tej mu dam mliecko, idem mu umyt zuby a ide rovno do postielky. Prebalim ho uz v spalni, pomojkam a poviem mu aby spinkal. Odidem z izby...niekedy sa musim este par krat vratit ked vymysla a polozit ho, ale zaspi sam. Kolko ma malinka? Trvalo cca tyzden kym pochopil, ze ked ho polozim, ma uz zaspavat.

beatrice1111
autor
23. máj 2022

@katka281 3 mesiace

basska_b
23. máj 2022

Jooj, to este potrva, kym ti bude zaspavat samo. Najma ak ho kojis. Ved to je take pohodlne, uspat kojenim... kamosky, co dako naucili zaspavat same (deti do 2 rokov), tak bud s plysakom, na flasi s UM, s cumlom, vyplakavanim, jedna dokonca pri zapnutej telke 😱🤦‍♀️

zuzanka.zuzu
23. máj 2022

@beatrice1111 3 mesiace??? nemala by zacat pomaly aj so samostatnym obliekanim do pyzamka? prepac, ale to je strasne zavcasu...

paulinadreamy
23. máj 2022

@zuzanka.zuzu súhlas. Ja že napíše ale 3-4 roky,nie mesiace.

katka281
23. máj 2022

@beatrice1111 jaj no 3 mesacne miminko este nemava nejaky specialny rezim 😊 este je prilis malinka. Ona nechape ze je vecer a ze ma zaspat sama, jaze uz je starsia. Inac zavidim ze ti pospi 8-12 hodin 😄

diamond007
23. máj 2022

@beatrice1111 čím viac sa bude hýbať, tým horšie bude zaspávať.... Nerieš to dokým to same dieťatko nerieši.
Mne do 5m zaspavala na prse, potom zlom a odvtedy na rukách musím uspavat :-/ neriešim, do jedného roka to dieťatko potrebuje maminu najviac, veď toooooolko mesiacov bolo u teba v brušku 🙂 ak ho aj naučíš teraz samé uspať, o mesiac keď sa začne plazit, potom stvornozkovat či loziť sa ti to aj tak pokazí a je to zbytočna snaha 🙂

beatrice1111
autor
23. máj 2022

Ďakujem, chcela som len vedieť či to je ok, že to robím takto 🙂

karolin99
24. máj 2022

Moja mala má 9 mesiacov. Už to chápe takze môžem ju to skúšať niako učiť však?

katka281
24. máj 2022

@karolin99 skusit to mozes. Ja som v zaciatkoch skusala tak, ze som zostala v izbe a polozila maleho do postielky, ked sa postavil sla som ho vzdy polozit. Ale neviem kolko presne mal. Bude to chciet cas, ale myslim si, ze sa to pekne nauci. Len treba kopec trpezlivosti.

ls56
24. máj 2022

Bud rada ze uspavas kojenim,potom su tu zeny co musia hojdat na fitlopte. Ma len 3 mesiace. Jej cas pride, ale je este velmi malinka.