Zlepené vlasy po umytí

bonaqa2013
22. nov 2015

Moja dcéra má po umytí vlasov problém. Vlasy sa jej zlepia dokopy, vytvoria sa hrče, akoby tam bola žuvačka. Žuvačky nekupujeme. Už sme aj zmenili šampón, aj prípravok na rozšesávanie vlasov používame a ja neviem čo to môže byť. Takýto problém má ešte jedna dcéra, ktorá má takú istú kvalitu ako staršia. Všetky dievčatá majú vlasy dlhé, guče sa urobia nie na konci vlasov - to by som odstrihla, ale pár cm od hlavy. jedna dcéra takýto problém vôbec nemá - ale ona má úplne inú kvalitu. Nestretli ste sa niekto s tým? čo to môže spôsobiť - zlá umývacia technika, šampón? Som z toho znechutená.

buba1993
22. nov 2015

Mne keď sa to robilo prestala som si umývať vlasy v predklone a používala som masky na vlasy. Jednu som si dala pred šamponom a druhú po. Musím povedať, že sa to zlepšilo. Pomohol tiež aj brazílsky keratin ale to je finančne trošku inde...

erickatt
22. nov 2015

Nedrhnite si vlasy. Myslm akoby neprat a moc nebehat rukami hore dolu. Skor akoby ste prali vlnu. Len mackat a trochu cicrat. Nevuem to ink opisat. Hlavne po hlave nie kruhove dlheee.pohyby ale kratke. Chapete ma?

jankazav
22. nov 2015
Používateľ jankazav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jankazav.

Skúste bylinný šampón a po umytí bylinny kondicioner. 🙂

limetka69
22. nov 2015

Tak ako napisala erickatt, ked si umyva clovek vlasy ako herecky vo filmoch tak to ani panovi nerozcese 🙂 treba len vmasirovat sampon do vlasov a kus "pomackat" vlasy aby sampon prešiel a prudom zmyt ako pod vodopadom 🙂

tajka1986
22. nov 2015

@bonaqa2013 skuste riadne vlasy rozcesat pred umyvanim,mozno ma nejake mensie hrcky od salu alebo rolaku uz urobene a tym umyvanim sa to este viac zamotava. Umyvat len velmi jemne nacechrat samponom a zmyt a nakoniec pouzit radsej masku ako kondicioner. Nechat chvilu posobit a zmyt. Nemaju prilis dlhe vlasy ze by sa to preto mohlo takto hrckaviet? Mne sa to robilo ale to som mala hodne dlhe vlasy.

jeennyv
22. nov 2015

@bonaqa2013 neviem aku staru mas dcerku, ale ja mam vlasy pod zadok, mala som aj ked som bola mensia a robilo sa mi to v zime hlavne od oblecenia, materialy, dokonca aj hrebene, to mozu sposobovat, zevraj su najlepsie drevene kefy a hlavne u mna to sposoboval sampon, zacala som pouzivat sampon a k tomu kondicioner alebo balzam uz pre tzv. dospelacke vlasy a casto cesat a na noc zapletat volny cop.....

kitty88
22. nov 2015

@bonaqa2013 skus im umyvat vlasy nie v predklone, ale v zaklone, potom sa tak nezamotaju, videla som na sebe, ked som mala dlhe vlasy, ze takto sa lepsie rozcesavali a aj dcerke tak umyvam a ziadny problem s rozcesanim, ked som jej raz ci dvakrat skusila umyt v predklone, tak isli rozcesat tazsie, este k tomu sa jej vlnia, takze bol boj...

menatko
22. nov 2015

@bonaqa2013 mam podobny problem po meliry teraz vlasy sa lamu a po umyti ich nemozem rozcesat vobec..celkom pomoze balzam od Garnier ten obycajny oranzovy a zlty necham ho vo vlasoch podobit dlhsie a pri vymyvani ich postupne precesavam prstami alebo velmi sirokym hrebenom a potom davam este nieco na rozcesanie..nerozcesavam uplne mokre vlasy..nastriek na ne pripravok a necham chvilu volne ususit az potom to skusam .. a i vas by som skusila rozcesat pred umytim a potom este umyvat velmi opatrne a ak su vlasy velmi dlhe tak ich aj skratit.

cabellera
22. nov 2015

Zakladom je technika umyvania, ak ste boli niekedy v kadernictve, umyvajte jej vlasy tak isto. V ziadnom pripade nedvyhat konce ku korienkom a takto ich samponovat, tym zamotate konceky az cele dlzky ku koruenkom a vznika uzlenica. Najprv naniest sampon na pokozku hlavy, jemne masirovat bruskami prstov a potom stiahnut sampon na dlzky a jemne presamponovat. Na zaver mozete pouzit masku a jemne prstami vlasy pooddelovat, zmyt teplou vodou a mali by sa krasne dat rozcesat 😀

dominika6
23. nov 2015

@bonaqa2013
mne sa osvedčil šampon nivea,vyskúšala som deťom umývať 100-kami šamponmi a furt mali bud na druhý deň mastné,svrbela ich hlava,alebo to nešli rozčesať za dva dni...