Znamená nervozita v tehotenstve nervózne dieťa?

ppetinka
9. júl 2021

Ahojte, počas tehotenstva som zažívala veľmi veľa stresu, nervov a strachu. Po narodení malej prvé dva týždne som ani nevedela, že mám dieťa, ale potom začala byť viac nervózna a plačlivá. Usudzujem, že má zrejme aj bolesti bruška, napr. dnes som jej poobede podala vit. D a celé poobedie bola nervózna, plakala, uspať ju viem len v kočíku, prvé dva týždne mi krásne zaspala na prsníku a spala v postieľke. Teraz cez deň v postieľke nevydrží, len v kociari 😭😭. Moja mama je presvedčená, že malá je nervná kvôli tomu, že som mala nervy v tehotenstve. Máte s tým skúsenosti ? Alebo je to hlúposť ? Ďakujem.

deti95060810
9. júl 2021

mám skúsenosť... mne to povedala aj pediatrička .... že syn neustále plače má zo mňa ... áno, neustále som revala pre takmer každú blbosť....😉
Ale neboj časom to prejde. Držím palce...🙂❤👍

777januska777
9. júl 2021

U mňa to vôbec neplatí, obidve deti som mala v dosť ťažkom období a stresov bolo viac ako dosť. A deti som mala a mam ukážkové. Podľa mňa je to skôr o povahe. Ak si ty osobne nervózna a streserka, tak nemôžeš čakať, že tvoje dieťa bude úžasné a spokojne.

ppetinka
autor
9. júl 2021

@777januska777 tie stresy a nervy v tehotenstve súviseli s prvou dcérkou, keď jej dg.diabetes :( veľa som sa naplakala, nervovala .... Inak som vcelku kľudný človek 🙄

gleep1
9. júl 2021

U mna tak isto toto neplatí, zažívala som počas tehotenstva hrozné veci a mám veľmi pokojne dobre dieťa.
Nedávaj vigantol, veľa deti ma s ním problém, DeVit, je zložením úplne najlepsi.
A možno si nervozna teraz a dieťa to z teba cíti a je nervózne aj ono.
A veľa dieťatiek plače, nehľadiac na akúkoľvek externú nervozitu. Je to take obdobie. Skús nosit v šatke, väčšina bábätiek je tak pokojnejšia a aj ty si možno spravíš viac veci a budeš šťastnejšia 🙂

katka281
9. júl 2021

@ppetinka ja som chodila cele tehotenstvo ako besny pes 😂 asi hormony, ale vytocena som bola takmer za vsetko a vzdy. Nedalo sa to ovladat. Stavali sme prave vtedy dom, tak dovodov bolo dost. A mam extremne kludne dieta, takze u mna sa to nepotvrdilo. Syn mi zaplace len ked pyta jest, alebo si tresne hrackou, niekoho sa zlakne alebo chce spat. Podla mna to nema vplyv na to, ake bude tvoje babo, u mna sa to aspon nepotvrdilo, mame doma presny opak.

777januska777
9. júl 2021

@ppetinka a partner a ostatní členovia v rodine sú aki? Ono sa to ťažko pausalizuje. Ja som napriklad dosť stresovy človek a manžel celkom kľudnas a jedno dieťa je úplne rovnaké ako manžel a druhe rovnaké ako ja (ale do roka boli obidve deti úplne ako z knižky, spokojne a stastne) . Ale napríklad kamarátka a jej manžel sú kludni ludia a aj počas tehotenstva bola ona oveľa kľudnejšia ako ja a deti majú ako z divých vajec a prvý rok boli extrémne náročné.

andreatytler
9. júl 2021

@ppetinka Ja myslim ze je to skor povera a pre svoje vlastne dobro, tiez tak uvazuj. Inac budes vinit seba. Je mi luto ze ma dcerka diabetes. Musi to byt narocne.
Skus pozistovat ohladom toho Vit. D... tusim som tu citala ze urcita znacka sposobuje detickam problemy.

didi35
9. júl 2021

Áno, môže to mat súvis, tu si prečítaš viac

https://www.martinus.sk/?uItem=156852

Stresové hormóny matky počas tehotenstva ovplyvňujú vývoj mozgu dieťaťa.

mamanadruhuu
9. júl 2021

Pri prvom tehtoenstve som plakavala dosť často, ešte mi babka vravievala aby som sa ukludnila už len koli bábätku, len som bola utrapena a narodilo sa mi kľudne bábätko.. Pri druhom som nejak neplakala skôr som mala viac stresov a dodnes je z nej jedovatá potvorka 😊 ale milujem ich nadovšetko

ppetinka
autor
9. júl 2021

@gleep1 no práveže som jej dávala Devit a mám pocit,že jej nerobí dobre :( kričala, plakala, nevedela spať....hrozný deň :(( šatku už riešim, snáď pomôže 🙏

ppetinka
autor
9. júl 2021

@andreatytler dúfam,že to je ozaj povera 🙏🙏 možno aj tie horúčavy jej nerobia dobre, tak je nervózna :( ale dnes má proste hrozný deň....od obeda zle ...ako som jej dala Devit. Áno, je to hrozné náročné, manažovať diabetes dcérke a druhá malá, uplakaná :(((

marianarem
9. júl 2021

@ppetinka Nemusi to byt vobec tebou, podla mma dieta je samostatny clovek s vlastnymi pocitmi, naladami, problemami aj vrodenou povahou, nielen ciste zrkadlo matky.