Ako často vám pomáhajú babky s deťmi?
Mam 2 a 4 rocne. Do prace dochadzam 30 kmkazdy den, tak svokor mi vyzdvihuje dceru zo skolky. Na noc ma vikend si starsiu mamina zobere tak 1x za 2 mesiace. Chceme ist do kina raz za 5 mesiacov, pride svagrina pozriet na deti (uz uspate, iba je vedla v izbe a pozera tv). Viem ze by sommala byt vdacna, ze niekto nema ani to. Ale ja som uz totalne vycerpana, padame s muzom na hubu, strasne by som si chcela oddychnut....ako to mate vt?
Píšeš že svokor ti vybera dcéru zo škôlky. A čo druhé dieťa? Deti sú ešte malé. O chvíľku vám k tomu pribudne učenie úlohy. Podľa mňa máš ďaleko prácu. Minimálne hodinu denne len precestujes. Nedá sa ti nájsť niečo bližšie? Alebo v tejto práci skrátiť úväzok aspoň do času kým nebudú deti samostatnejšie? Viem podľa seba že keď som dochadzala za prácou bola som unavená už len z cesty, málo času bolo. Našla som si prácu bližšie a to je 100 a 1
@zafir01 jujuj ale klobuk dole kolko toho postihas
@anonym_c878dc ale na to nie som sama . Napr syn bude mat 15 , vezme zo skoly mladsich zo skolskej druziny ,a su doma spolu ,kym ja nepridem z prace . Treba aj pomoc .alebo dnes mi moj tato na dve hkdiny dal pozor na dievcata ,kym som ja bola s chlapcami na treningu . Je to rozne . A tiez ma v januari vyplo a vyhorela som . Skoncila som na urgente. Proste tie tlaky z okolia ,spolocnosti ,skoly , pristelov su velke ,a clovek chce detom dopriat a potom na to doplaca zdravie .
Osobne mi velmi chyba mama/svokra . Niekedy staci ten pocit ,ze by tu boli pre mna a moje deti ...keby nieco , uz len pre ten pocit .a moz o raz za cas prist a najest sa takeho vareneho od ineho ( ako kedysi od babky ) , noe pre to ,ze som leniva navarot ,ale preto ,ze od druheho to inak chuti ,najma ak to ma byt mamka ,babka ,svokra . A obcas tie deti k nim poslat a doma si upratat ,kym je dom prazdny ,a vediet ,ze sa hraju s babkou. Takze a o pomoc mi chyba v takejto forme . Vsetko ostatne sa da
@anonym_autor Nám nepomáhajú vôbec starý rodičia.
Už mám deti na prvom stupni ZŠ no stále som s nimi väčšinou ja a potom manžel. Moje deti babky nevedia postrážiť ani na hodinu, o pomoci cez prázdniny alebo cez víkend že by ich zobrali o tom môžem len snívať. Strašne ma to hnevalo a stále hnevá, ani nie to že nepomáhajú, ale to že nemajú záujem o vnúčatá a moje deti nemajú žiadny vzťah so starými rodičmi. Je mi to ľúto.
Pomaha nam ujo Nikto a teta Nikdy.
Tiez 2 deti. Tiez dochadzame, dokonca cestujeme po slovensku v praci.. Takze ci som sla na gyndu tak aj s napr 2 rocnou.. Teraz uz su v skolke, je to lepsie, ale musime sa vzdy dohodnut,kto ide do prace skor a kto bude dlhsie, aby sme vzdy jeden stihal rano deti a druhy poobede.
Nikdy, ani jeden raz mi dieťa nikto nepostážil - už chodí do školy. Len ja a muž sme.
Nam pomaha svokra naozaj vela. Ak mam ranne, vodi ich do skoly, na obed ide po ne, da najest, o 3. zanesie opat do skoly. Ked mam poobednu, ide po nich o 17. a je s nimi do cca 21., kym pride muz. Cez vikendy je z s nimi cele rano alebo poobedie. Cca raz za 2 tyzdne u nej spia jednu noc. Vacsinou ked mam poobednu. Ale sem tam rannu a dame s muzom vecer rande. Ale to len poslednych par mesiacov, mladsi uz ma skoro 5 a vydrzi. Aspon raz za rok postrazi na 2 noci a my niekam ideme. Ale viete co? Aj tak padam na hubu. Narocna praca, muz je cez sezonu skoro stale mimo domu v zime je to lepsie, to doma ani prston nepohnem, vsetko robi on. Ale svokre som vdacna. My sme jej aj vraveli, ze najdeme opatrovatelku alebo ich nechame na obed v skole, ale ona chce byt s nimi. Ze sa pri nich aspon udrzuje v kondicii.
@anonym_fe49d7 vstávam o 8 minút neskôr ako ty a do práce cestujem hodinu - v rámci mesta... keď bolo dieťa malé tiež som nevládala, proste to deti robia, ako keby žili z energie rodičov ... trochu sa to zmiernilo až keď syn trochu vyrástol a doma už nepotreboval každú sekundu moju asistenciu.
by som povedala - využi cestu domov na spomalenie - proste nebež z práce rovno domov - ale prejdi sa 20 minút pomalým krokom. ak je s deťmi mama, tak tých 20 minút navyše hádam vydrží ... 😒
mne to pomohlo. keď som mohla byť aspoň chvíľu sama ...
a potom, neskôr, som začala chodiť aj sama na všelijaké wellness, jogové pobyty, workshopy a podobne, raz za čas na víkend medzi ženy...
@biba_18 ja praveze utekam hned domov lebo chcem byt doma. Nechcem byt bez deti,chcem byt s nimi. Skoro hodinu cestujem domov a este sa mam 20 minut niekde prechadzat? Mna nebavi chodit nikam s kamaratkami a podobne. Mne staci muz a deti. Ludi mam dost v robote. Uz to ze som s tromi dalsimi v kancli je pre mna utrpenie.
@anonym_fe49d7 no ale potom sa nečuduj že si vyčerpaná a melieš z posledného. ale pre mňa za mňa 🤷♀️
Obmedzte tu furu prace u rodicov a svokrovcov a oddychnite si s detmi a problem vyrieseny
pomáhali nám aj rodičia aj svokrovci keď sme o to požiadali aj sami sa ponúkli, s manželom sme chodili každý rok na dovolenku aj sami na týždeň takže bývali u nás buď svokrovci alebo rodičia, nemali s tým problém, ale ja som pracovala od 18 mes syna, a nechodila som na kávičky a pod, väčšinou divadlo, kultúra ale to cez víkend
@anonym_c878dc ale na to nie som sama . Napr syn bude mat 15 , vezme zo skoly mladsich zo skolskej druziny ,a su doma spolu ,kym ja nepridem z prace . Treba aj pomoc .alebo dnes mi moj tato na dve hkdiny dal pozor na dievcata ,kym som ja bola s chlapcami na treningu . Je to rozne . A tiez ma v januari vyplo a vyhorela som . Skoncila som na urgente. Proste tie tlaky z okolia ,spolocnosti ,skoly , pristelov su velke ,a clovek chce detom dopriat a potom na to doplaca zdravie .
Osobne mi velmi chyba mama/svokra . Niekedy staci ten pocit ,ze by tu boli pre mna a moje deti ...keby nieco , uz len pre ten pocit .a moz o raz za cas prist a najest sa takeho vareneho od ineho ( ako kedysi od babky ) , noe pre to ,ze som leniva navarot ,ale preto ,ze od druheho to inak chuti ,najma ak to ma byt mamka ,babka ,svokra . A obcas tie deti k nim poslat a doma si upratat ,kym je dom prazdny ,a vediet ,ze sa hraju s babkou. Takze a o pomoc mi chyba v takejto forme . Vsetko ostatne sa da
@zafir01 plne ta chapem a inak som tiez z pb 🙂 ja som si vcera povedala upratane bude len ozaj zaklaqd a to aby bolo oprate navarene a vybavene a to mam len 3 deti z toho jeden je uz dospelak a este skm na materskej desim sa ako postiham potom este aqj pracu ale pritom sa aj tesim ze zmenim ten stereotyp
Aj tá noc raz za 2mesiace je uplne super a že ti vyzdvihuju zo škôlky dieťa je tiež veľká pomoc. My z toho nemáme nič. Mám 4r dieťa nikde u nikoho nespalo, nikto ho zo škôlky nevyzdvihlo, a nie preto že by som bola nejaká hrdinka, ktorá to všetko zvladne sama (prip. s manželom), ale preto že nie je záujem. Postrážia ho tak max. 3x do roka na 3-4 hodiny a to sa potom tvária tak, ako keby strážili 2 týždne (a nie, ne je to vekom, nemajú ani 60r.). A jasné tu ti napíšu že nikto nie je povinný strážiť tvoje dieťa 🙂 hlavne že dnešným starým rodičom strážili ich rodičia deti nonstop, ale to už nie je pravda 🙂
@anonym_autor máme stráženie 2x do roka na jednu noc. Chápem ťa, že je to niekedy náročné. Mne je až ľúto keď vidím ako deti od susedov stále chodia so starými rodičmi na prechádzky, výlety alebo idú prespať ku nim. Bohužiaľ moja matka nie je materský typ, už nás ako deti odkladala na celé prázdniny a vždy keď bola možnosť k babke. Svokrovci sú už starí takže takže tam tiež pomoc nepripadá v úvahu
@zafir01 plne ta chapem a inak som tiez z pb 🙂 ja som si vcera povedala upratane bude len ozaj zaklaqd a to aby bolo oprate navarene a vybavene a to mam len 3 deti z toho jeden je uz dospelak a este skm na materskej desim sa ako postiham potom este aqj pracu ale pritom sa aj tesim ze zmenim ten stereotyp
@anonym_c878dc ja som sa velmi tesila do prace ,sla som na ciastocny uvazok robit veducu do jedalne ,ked najmladsia mala 1,5 roka . Mala som opatrovatelku. Kamosla mi hovorila , aby som sa neponahlala ,ze aj ked sa citim pri detoch vyhoreto , ze nastupom do prace to bude to iste plus praca ... a mala pravdu ,len som si to nejako nechcela pripustit . Moj aktualny zivot je o neustalom hladani kompromisov , hladani rovnovahy a casu pre seba ,pre manzela ,pre deti a zaroven aby boli spokojni v praci . Ale nestazujem si, je to take ... dynamické u nas 😂
@anonym_autor buď vďačná za to že aspoň trošku ti pomôžu, nám deti nikto nestráži.
@anonym_c878dc ja som sa velmi tesila do prace ,sla som na ciastocny uvazok robit veducu do jedalne ,ked najmladsia mala 1,5 roka . Mala som opatrovatelku. Kamosla mi hovorila , aby som sa neponahlala ,ze aj ked sa citim pri detoch vyhoreto , ze nastupom do prace to bude to iste plus praca ... a mala pravdu ,len som si to nejako nechcela pripustit . Moj aktualny zivot je o neustalom hladani kompromisov , hladani rovnovahy a casu pre seba ,pre manzela ,pre deti a zaroven aby boli spokojni v praci . Ale nestazujem si, je to take ... dynamické u nas 😂
@zafir01 ako dobre ti rozumiem u mna 3 deti materska a reuma ktora mi sposobuje hodne unavy a bolesti :( tiez rozmyslam kam do prace a kedy lebo doma som akasi nestastna pritom mala je velmi dobre dievcatko
Pomahala moja mama, a to ma 70, ked som porodila, ale ona bola taka ciperka s vrtulou v zadnej casti. Pomahala, brala na chatu, chodila po nho do skolky, isiel trocha neskor do skóky, takze bola s nim, ked som uz pracovala, strasne vela veci, uzivala si syna. Svokra o 10 rokov mladsia bez zaujmu. No, syn dospely a mozte hadat, ku komu ma vztah, na koho sa stale pyta. Aj to je vysledok takychto vztahov.
@anonym_autor ved mas pomoci viac ako dost ... ja som nemala ze absolutne ziadnu a stale nemam ... a davam to i ked mam len jedno ... nikto nieje povinny strazit ... nevladzete-najdi si opatrovatelku .. alebo sa striedajte s muzom ... alebo si proste vaz to co mas ...
@anonym_154a33 je nejaka oficialna stranka, kde toto ponukaju? Sme okres Galanta
@anonym_autor No veď tu na koňovi napíš, že hľadáš na pár hodín niekoho(dôchodkyňu, študentku, inú mamičku) k deťom. Ponúkni konkrétnu sumu, popíš, čo od nich očakávaš a iste nájdeš.
@anonym_autor nikdy sme nemali aspoň takú pomoc ako ty.Uprimne jeden wellnes nespraví, aby si nebola unavená.Podla mna ta vyčerpáva cestovanie a práca.Nase deti prvý x prespali u babky, keď mali 9 r😆rozdeľte sa muž nech je s deťmi cez víkend a ty choď s kamarátkou kino, nákupy, wellnes aspoň jeden deň, pár hodin
Ste sa tu ale pustili do autorky 😳🙄 je mi až smutno z toho ,že sa len opýta slušne ako to majú iné maminy doma, a či majú nejakú pomoc a robí sa tu z nej nevďačná žena . Milá autorka ,síce to nieje samozrejmosť a sme za ňu s manželom veľmi vďační , ale naši nám pomáhajú veľmi . Hocikedy mi mamina zavolá ,či si môže malú zobrať ( poobede ) a koľko krát sa nám stalo ,že mi aj volala že prespí a nie jeden deň ,ale kľudne aj celý víkend . Neprosime o to ,nevyžadujeme to . No na druhej strane sme radi ako si starý rodičia vedia užiť vnúča a nebránime v tom . Na druhej strane koľko krát sa stalo ,že sme potrebovali postrážiť ,lebo sme len pozreli čo je v kine a zaujal nás film ,alebo sme potrebovali narýchlo niečo vybaviť . Vždy sme sa mohli obrátiť na našich ( aj keď to nieje ich povinnosť ) . Naposledy mi mamina volala ,aby som cez letné prázdniny neriešila žiadne tábory a nevyhadzovali sme peniažky ,že si dá ona 2 týždne dovolenku ,keď nám tieto týždne zachádzajú. Nežiadali sme ,neprosili sme . Sama sa ponúkla a veľmi nám pomohla . Takže sú rodiny a rodičia ,ktorí radi pomôžu ,postrážia a nieje žiadna hanba povedať ,že si unavená a potrebuješ pomôcť ,vypadnúť niekde ,mať rande s mužom . Hoci by ste mali len sedieť na lavičke a byť vedľa seba -sami . Držím Ti palce ,aby si našla opatrovateľku na pár hodín a podarilo sa ti trošku oddýchnuť . ❤️
Pomáhala nám moja mama, chodila pre deti do škôlky, pre staršiu občas aj do školy. Keď boli choré, vždy ich strážila.Nie celý čas, ale počas doliečovania. Cez prázdniny tiež boli tiež nejaký ten týždeň s ňou. Ale iba raz u nej spali obe naraz. Veľmi nám pomáhala a mňa by ani nenapadlo od nej chcieť viacdenné stráženie. Pre nás je oddych niekam vypadnúť na viac dní aj s deťmi , už len to že nemusíme riešiť varenie, nakupovanie, domácnosť .
Ja chápem tvoju únavu lebo mám deti v rovnakom veku . Ale je to naozaj len obdobie ,ktoré ani nevieš ako rýchlo ubehne. Nám rodičia pomáhajú ako vedia, aj keď ešte pracujú a som za to veľmi vďačná. Podľa mňa ťa unavuje aj to cestovanie.
V živote mi nikto nikdy nepomohol a deťmi. Ja rodinu prakticky nemám a manžel má, ale ďaleko a rodičia sú už starí, takže tých zaťažovať nechceme a ani nemôžeme. Máme 3 deti a bez deti sme sami neboli vlastne nikdy nikde. Nemyslím si ale, že nám v tomto smere niečo chýba.
@svetlonos aspon obcas keby si moji rodicia zobrali obe deti na 1 vikend a mohli by sme ist niekam na wellnes, alebo oddych. Aj 1x za pol rok. Ale oni moc ochotni nie su, lebo deti su este male .
@anonym_autor V zivote si nikto nase deti nezobral aby sme my dvaja sli s muzom na wellnes a pod. Fakt, ja som deti dala mame alebo svokrovi len ked som bud ja sama alebo s dalsim dietatom musela k Dr....My sme za 16r. co sme spolu s muzom raz dali na vikend prve dve deti ( vtedy mali 4 a 5r.) lebo sme sli cez celu republiku na svadbu. Tot cely nas wellness. Fakt nikde inde ani raz sme spolu len my dvaja neboli. Ked, tak len s detmi.
Ste sa tu ale pustili do autorky 😳🙄 je mi až smutno z toho ,že sa len opýta slušne ako to majú iné maminy doma, a či majú nejakú pomoc a robí sa tu z nej nevďačná žena . Milá autorka ,síce to nieje samozrejmosť a sme za ňu s manželom veľmi vďační , ale naši nám pomáhajú veľmi . Hocikedy mi mamina zavolá ,či si môže malú zobrať ( poobede ) a koľko krát sa nám stalo ,že mi aj volala že prespí a nie jeden deň ,ale kľudne aj celý víkend . Neprosime o to ,nevyžadujeme to . No na druhej strane sme radi ako si starý rodičia vedia užiť vnúča a nebránime v tom . Na druhej strane koľko krát sa stalo ,že sme potrebovali postrážiť ,lebo sme len pozreli čo je v kine a zaujal nás film ,alebo sme potrebovali narýchlo niečo vybaviť . Vždy sme sa mohli obrátiť na našich ( aj keď to nieje ich povinnosť ) . Naposledy mi mamina volala ,aby som cez letné prázdniny neriešila žiadne tábory a nevyhadzovali sme peniažky ,že si dá ona 2 týždne dovolenku ,keď nám tieto týždne zachádzajú. Nežiadali sme ,neprosili sme . Sama sa ponúkla a veľmi nám pomohla . Takže sú rodiny a rodičia ,ktorí radi pomôžu ,postrážia a nieje žiadna hanba povedať ,že si unavená a potrebuješ pomôcť ,vypadnúť niekde ,mať rande s mužom . Hoci by ste mali len sedieť na lavičke a byť vedľa seba -sami . Držím Ti palce ,aby si našla opatrovateľku na pár hodín a podarilo sa ti trošku oddýchnuť . ❤️
@anonym_7c6dd4 dakujem velmi pekne ❤️
Ked boli deti male, po ziadnych wellnesoch a kinach sme nechodili, ked sme niekam isli, tak vsade s detmi. K rodicom tiez na navstevu vsetci s detmi, vikendove strazenie sa nekonalo, ved chodili vtedy do prace, tiez si potrebovali oddychnut a porobit svoje.
Ale tak ja som bola s detmi doma do 3 rokov.
Moja mamina pomáha dosť, aj teraz si na noc berie 3 ročnú lebo ideme s manželom do kina a v sobotu takisto keďže ideme turistikovat a malú to nebaví. Svokra sa takisto stale pýta kedy jej malú nechám na prázdniny 😀

@anonym_autor my sme s mužom na deti sami dvaja, nemáme babky, dedkov, nikoho, za 8 rokov nám babka "pomohla" s deťmi asi 6x 😀