Jedlo pripravované na víne v tehotenstve

17. aug 2022

Ahojte,

jedavali ste pocas tehotentva jedla varene na vine? Napr. talianske rizoto, talianske cestoviny...tie sa varia na bielom víne, ale je aj vela inych jedal..
Alkohol by tam uz nemal byt,ci? Aspon tak si myslim ze varením sa vypari
Alebo si radsej tieto jedla teraz odoprieť?

ankare
17. aug 2022

Neboj, alkohol sa vyparí. Také stopové množstvo,aj keby tam ostalo, bábu neuskodia. Neboj. Držím palce!

7lenka11
17. aug 2022

pokiaľ tam nevyleješ dve fľaše, tak je to ok.. taktiež ak nekonzumuješ také jedlo každý deň, tak by to nemalo vadiť.. alkohol sa zvyčajne aj tak pri varení vyparí

naturalka
17. aug 2022

Ja by som to nebrala len tak, ze “ved sa odpari”… Akurat vcera som k tejto teme citala zaujimavy post:
https://www.instagram.com/p/ChSTJwlKrUw/?igshid...

zuzanka.zuzu
17. aug 2022

nikdy by som vedome neublížila bábätku v brušku. načo vôbec existujú takéto témy? nerozumiem 🙈 jasneee, daj si, to sa odparí, troška nevadí... kedysi aj kokain odporúčali 😉

titla
17. aug 2022

Alkohol sa odparuje pri 75°, takze pri vareni a peceni po nom neostane ani stopy.

autor
17. aug 2022

Nejem to kazdy to to urcite nie. Len akurat dnes som mala na obede cestoviny a potom som sa az dozvedela ze boli varene na bielom vine... a som v 6tt len

autor
17. aug 2022

a vlasne bolo to len prve jedlo ktore bolo spravene na alkohole od kedy som tehotna

autor
17. aug 2022

inak ale to vino nebolo vôbec citit v tom jedle, keby mi to nikto nepovedal ani by som o tom nevedela

autor
17. aug 2022

@titla tiez som si myslela, a teda dufam ze to tak je

miadi
17. aug 2022

Ak to bolo v restike.. tak sa pouziva vino na varenie bez alkoholu chuti trochu ako ocot. Ale aj Keby to bolo klasicke vino s alkoholom babatko bude ok.

autor
18. aug 2022

@miadi ano v restauracii to bolo 🙂