Mojito v tehotenstve

7. feb 2023

Zdravim môže sa konzumovať počas tehotenstva mojito nealkoholické ? Lebo vraj sa treba vyhýbať limetkam citrónam v tehotenstve 😕

veronikaszabova
7. feb 2023

Tie otazky poslednu dobu ohladom tehotenstva 🤦

Btw dovod preco nejest citrony a limetky?

anavixy
7. feb 2023

Nie nahodou mäte? 😄 o tej jedinej sa to realne pise, ale to by ju asi trebalo jest na kila alebo aspon kazdy den🙈 kludne si daj, mnam 🤩
@veronikaszabova tu nam realny dovod asi nikto neda, tu sa vsetci len pytaju a ani nevedia preco🥲

gejb
7. feb 2023

@veronikaszabova btw tiež som, (ale už dávnejšie čítala), ze citrusy by sa nemali vo velkom v tehotenstve konzumovať. Možno preto sa autorka pyta na mojito, keďže tam idú limetky.

veronikaszabova
7. feb 2023

@gejb ja od zaciatku tehotenstva do seba nedostanem nic ine na pitie ako vodu s citronom, ci limetkami.
Kolko by ich musela zjest, aby sa to nejako prejavilo? 🙂

mima1608
7. feb 2023

@gejb teta keď bola tehotná pred pár rokmi, tak raňajkovala, obedovala a aj večerala pomaranče a citróny (aj tie normálne jedla, nevyšťavovala). Ja tiež denne pijem citrónovú vodu v tehu, dokonca keď som bola pred pár týždňami nachladnutá sama lekárka mi povedala, že to mám riešiť citrónmi, medom, atď, keďže som nechcela brať zbytočne lieky/antibiotiká.

veronika_sk000
7. feb 2023

prve dva mesiace tehotenstva som zila na vode s citronom a posledne dva mesiace tehotenstva som ladovala kilo mandariniek denne, aj matovy caj som pila, vsetko v pohode 👍

natall113
7. feb 2023

Ja tiež momentálne prežívam celé tehotenstvo vďaka vode s citrónom a limetkami

autor
7. feb 2023

Neberte si to v zlom mám len obavy nič viac lebo všade o tom počujem chcela som vedieť dôvod keď že mám chuťe a si neviem povedať nie a s tou mätou nesmie sa len jesť ale keď je vo vode v poháre akože v mojito v nápoji tak by to nemalo uškodiť nie ?

autor
7. feb 2023

Som v prvom trimestri 11 TT

anavixy
7. feb 2023

Jest a caj matovy napr., ale nie, ani to by neuskodilo raz za cas. Mozes kludne mojito aj to co obsahuje hocikedy ti pride na chut.

vevesh
7. feb 2023

Citrusy ako citrony a limetky by sa nemali konzumovat prvy trimester- zvysuju riziko potratu. V druhej polovici to uz nevadi. Ak som mala velku chut na citrony v prvom trimestri, dobre to nebolo...

beata_k
7. feb 2023

No ja by som chcela vidiet zeny z krajin kde je to bezne domace ovocie, ze to nejedia....

vilma7
7. feb 2023

Všade o Tom počujem??? Bola som 2 x tehotná a ani raz som o Tom nepočula.

katie253
8. feb 2023

Môžeš jesť všetko,s mierou.