Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

horalka777
15. dec 2009

No, aj u nas sa pecie.. treba nejako vykurit byt, nie? 😀
Dnes planujem robit este suhajdy, to je klasika. Najtazsie je to ovladane sa a nelozenie do krabice s hotovymi pred Stedrym Dnom 😝

emik18
15. dec 2009

Noo mati ked si zabehnuta na tom svojom gauci.. 🙂 pridi aj k nam.. 🙂 mne pre zmenu pokrstil Ivan s Jakubom koberec....

Moni ja to nechapem.. ja mam tie medovniky tvrde. boli makke tam minutu po upeceni.. a potom stvrdli.. ja som asi fakt prekliata na tie medovniky.... ale inak su velice chutne.. nevadi aspon mi ich nikto nebude vyjedat a zostanu pre mna.. ja ich straaasne lubim.. 🙂

k tomu trojita davka medvedich dlabiek... 😀

horalka mi hovor..uz vcera vecer ked som dlabky piekla mizli jak ranna hmla.... 🙂 tak neviem neviem musim dat asi zamok krabicu.. 🙂

moni1412
15. dec 2009

emik no oni stvrdnu vzdy, ale tieto su fajn v tom ze zasa zmäknu.... 😉 teda mne zatial vzdy zmäkli po par dnoch. 🙂 tak daj potom vediet 🙂 a keby nestihli do Stedreho dna, dava sa kusok jablcka do krabice kde su medovnicky.... to pomaha vzdy.

my sme hotove vsetko dali do krabic a na balkon.... je uzavrety, tak by nemali zmrznut a nechce sa nam tam behat, tak hadam vydrzia do Vianoc 😀

matar
15. dec 2009

mne sa práveže páči, ked robíme stromček spolu, u nás ho nenosí ježiško, ale my ho chystáme pre ježiška, aby nám mal kam uložiť darčeky 😵 a nikolka sa vždy najviac teší, ako dá na vrch piku- no tento rok to už bol dosť problém, zdvihnuť ju 😲 😀 a dominik pri zdobení rozbil dve gule, ale to sa stratííííííííí 🙂 a aj my sme robievali neskôr, ale teraz nikolka každý den pôtikala, tak sme jej neodolali. a decká ho nekazia, lebo ved by sa ježiško nahneval a kto by nám potom doniesol darčeky ??? 🙂
a mali by ste vidieť naše medovníky 😕 zdobil aj dominik, tak si viete predstaviť tie umelecké diela 😀

motiilik
16. dec 2009

Mati,ale to je super,aspom Vám budu ešte viac chutiť tie výtvori,ked ste ich všetci robili 😉 ja idem dnes skusiť urobiť PUNČ... 😅 snad sa mi podarí a bude aj chutiť 😕

matar
16. dec 2009

ja mám skvelý recept na domáci "bejlís", ked ho nájdem tak vám to sem hodím, je neskutočný 😉

moni1412
16. dec 2009

mata zlateeeee 😵 aspon vies ze su robene od srdca 😀 ty sa mas, tolko pomocnikov 😉

motiilik
16. dec 2009

mati,tak sem s ním....nech vyskúšam.... 🙂

počujte baby,viete nejaké omačky na morske príšerky???ja ich viem len na pizzu použiť,ale chcela by som skusiť niečo iné....ak ano,poprosím nejaké recepty do pošty,dakujeeeeeeem 😉

matar
17. dec 2009

Bailyes alias slovensky Bejlíz:

1 salko /nie kondenzovane, sladene mlieko, nebude to mat spravnu chut a konzistenciu/
1 slahacka v prasku
2dcl konaku
1dcl instatnej studenej kavy

vsetko spolu vymiesame vo vysokej nadobe a mozeme popijat ;)

ALE S MIEROU!!

horalka777
18. dec 2009

znie to dobre, zapisujeeem 😝

motiilik
19. dec 2009

no baby ja som taká narobená až hrôza 😅
dnes som na požiadanie robila palacinky...piekla parižské rožky,baby stavali stromček,upratovala jak fretka 😵
zajtra dojdu malej vinšovať,tak nech je všetko nachystané a porobené,aby som zajtra len jedla a pila 😀

motiilik
19. dec 2009

ozaj Mati,nakoniec som robila aj ja Baileys,ale nie tento,ale iný a je tiež skvelýýýý 😵 ,sme s kamoškou skoro flašu stiahli 😅

matar
19. dec 2009

ak zajtra nestihnem, tak ninuške všetko naj naj naj naj 😵 😵 😵

ozaj evky, ako ste dopadli s kalendármi? su podla vašich predstáv?
moni, ako maličká? dovolia ti chlapi ležať?

motiilik
21. dec 2009

Maťka dakujem aj za Ninku a kalendár je skvelýýýýýýýýýýý,kráááááááásny a perfektnýýýýýýý....aj v pamase sa hrozne páčil a aj kamoškam,čo som ukazovala,takže ešte raz DAKUJEEEEEEM pekne 🙂

emik18
21. dec 2009

aj my sa pripajame ku gratuláácii NINKE::: vsetko naj naj.....

noo Mati zatial este nemam vytlaceneeee.... :(((( ako vidim zase to bude ltt ako vzdy... 😒 ale inak spokojnost sama.. 🙂 a prepac za tie opletacky... polepsim sa.. 🙂

matar
21. dec 2009

motýlik super 😵 tak mi môžete dohadzovať "zákazníčky", budem zarábať ťažké love 😀
emik, ešte máš 3 dni 😀

moni1412
21. dec 2009

evi Ninke prajeme aj my vsetko naj naj naj 🙂 😉 ako dopadla oslava?

mata no lezat ani nie je kedy... tatino je este dnes v praci, ale uz sa tesim, od zajtra doma, lebo uz fakt som na konci so silami 😖 cez vikend sme boli, v sobotu, na jednej chate, akcia z Milosovej prace, bolo fajn, akurat ten vystup hore kopcom, kedze bol prudky kopec a zamrznuty, sme sa bali autami, s bruskom uz dost makacka 😀 ale inak fajn. od zajtra cosi upratat, ale chysta sa Milos, tak si hadam uz aj oddychnem 😒

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... ak by som sa uz nedostala do Vianoc na net.... 🙂 😉

motiilik
22. dec 2009

Dakujem všetkým za grátulácie aj za Ninku 🙂

A aj my prajeme krásne sviatky a príjemný nový rok 😵

matar
22. dec 2009

ak sa mi sem už nepodarí dostať, tak všetkým krááááááááááááásne vianoce, pohodičku a krásny zážitok z radostí detí 😵 😵 😵

moni1412
22. dec 2009

Juli, kraaaaasne 😵

matar
26. dec 2009

ahoj dievatá, ako si užívate sviatky? ja mám celkom veget, celé sviatky tu máme rodinku z blavy, tak si ich deti užívajú, tak ja tak pomaličky vegetím 🙂
a čo povedali babky na kalendáre? mali úspech?

moni1412
27. dec 2009

nam vcera vzali nasi Deniska na par dni, tak sme sami 😒 ale uz mi aj smutno zacina byt 😖

Julka vas sme dnes videli na omsi 🙂 pozerame aky maly sintrik v cervenom "skafandri" to tam beha a to vasa Blanka 😵 aka je uz velika a zlatucka 😵

horalka777
27. dec 2009

No Moni, ty si teda, co si sa neozvala ze si tam? Ja som vas nezbadala, nahanala som tu sinterku 😅

emik18
29. dec 2009

Ahojte kockyy.... no dotatocne je asi uz zbytocne zelat pekne sviatky...kedzde uz je po nich... TAK aspon stastny novy rok... bo nejako nestiham.. 🙂

Mati kalendarik supeer stihli sme aj vytlacit a ohromne sa paacil!! verim tomu ze aj na buduci rok sa bude pisat Jeziskovi aby taky doniesol.. 🙂)

A co tak porabate?? my sme boli vcera na Inovci.. na prechadzke..riadna makacka s tolkymi kolacikmi a reznami v bruchu..ale bolo super odporuucam ani zima nebola..

a ako deticky prezivali rozbalovanie darcekov.. Jakubko hned vedel co ste rozbalit a co nesteem.. 🙂 strasne bol podareny...

tak zatiim paaaa a estre raz STASTNY NOVY ROOK

motiilik
29. dec 2009

ahojte dievčence,no moja Nina ta si nechala radšej darčeky rozbaliť tatinovi a brala už hotové(ved načo sa narobí,ked má na to ludí) 😀 ,inak pohoda,bola rada 😵 a aj Saša,ježiško doniesol všetko čo chcela 😝

Maťka a kalendáre mali nesmierne velký uspech,všetkým sa neskutočne páčili a boli ním nadšený 🙂

ak sa tu neukážeme,tak prajem vopred všetkým šťastný nový rok 😉

moni1412
29. dec 2009

heh, ze rozbalovanie - Denisko sa tiez velmi nenamahal..... museli sme pomahat..... a ked sme nepomahali, tak ho ani darceky nezaujimali 😀 ale bolo to krasne 😵

Juli ved prave preto som sa neozvala - nebolo kedy.... ked si stale nahanala malicku 😀 sedeli sme na lavicke, lebo ked sme zbadali co je vnutri, tak sme radsej vonku zostali 😀 skoro som sa na prijimanie neprepchala s tym bruskom, nieto tam este stat 😖

montana13
29. dec 2009

Ahojte 🙂

U nás sa tvrdo spalo na štedrý večer... 😔 , malý sa zobudil z poobedňajšieho spánku až okolo 7 večer 😀
Darčeky ho tiež nejako netrápili, keď boli zabalené.. ale keď sa rozbalili... to bolo 😵 😵 😵 najviac zaujal traktor samozrejme 😀 ale aj stromček sám o sebe. Toľko "goooolov" pokope 😀

Aj my sme rozmýšľali, že vybehneme na Inovec... možno na Silvestra. Dnes sme boli v Bystrici a na Donovaloch. Snehu máličko 😨 , tak sme sa išli pozrieť do Habakuky (tušim tak sa to volá 😎 ) a tá mala úspech. Taká drevená dedinka a v každom domčeku hrali inú rozprávku. Majko ich doslova žral s otvorenými ústami, no zlatý bol... pri 12 mesiačikoch dokonca aj zaspal 😀

Ach jo, idem pomaly, už treba niekomu zase spať 😉 .

Prajem Vám všetkým pekného Silvestra a všetko dobré do nového roku 🙂

moni1412
30. dec 2009

montana goooooly idu aj u nas, maly sa chyti fotelky a nozickou sa priblizuje ku guliam 😀 inak podla toho co pises, tak ti maly skoro v kuse spi 😀 sa mas 😀

my dnes po poradni - vraj vsetko super, tak sa tesim 😵

luciankasebastianko
30. dec 2009

ahojte no ja len počítam a písať nemám silu 😀 ale teraz by som chcela zaželať Šťastny novy rok 😀 pre niekoho pekny prírastok (moni) 😅 😉 a hlavne zdravie ,šťastie a lásku žienky ,tak krásny 2010 😀