Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

moni1412
7. apr 2008

baby, dakujem vam za podporu.
matar dnes by mal kocik prist, uvidime....aj ja sa uz na to tesim. Verim malemu, on tam este tych par tyzdnov vydrzi. Ved co ine mi ostava.....ze? Len mu verit.
martanko ty ako? babo poslucha v brusku?

martanko
autor
7. apr 2008

moni babulko poslucha celkom, len zaludok mam napriek tomu, ze uz sme v 4. mesiaci, vselikde - najcastejsie v krku, len nie tam, kde ma byt 😀 , no ale snad sa to uz coskoro upravi, vo stvrtok idem do poradne, doktor mi ma robit aj sono, tak som zvedava, mozno uz budeme vediet, co za slonica mi to tam rastie 😉 ozaj rozpravas sa s malickym? ked som nosila este Adamka a moc sa mrvil tak som si ho hladkala a rozpravala mu, fakt to ucinkovalo perfektne, zachvilku sa upokojil a nechal moje vnutornosti na poriadku 😉

matar
7. apr 2008

aj ja som pravidelne detom v brušku dohovárala 🙂 nikolka poslúchala už tam, s domčom tobolo od začiatku jasné, žeto bude malý čert 😀
moni, aký kočiar ste objednali?

moni1412
8. apr 2008

martanko rozpravam....hlavne ked sa nehybe, aby ma kopol, nech viem ze je v poriadku. niekedy to vyciti aj bez slov. sa mi zda ze sa menej hybe, dufam ze je to len nedostatkom miesta aleo je taky spachtosko. Ja idem tiez vo stvrtok, ale len na sono o pol 3. ty ides asi skor, vsak? mala som ist skor, ale chcem ist ja s manzelom, minule nebol, tak nech si uzije terajsie. Inak, to 4D je uzasny zazitok. naozaj.
matar kupili sme atlantic od baby design. mam ho niekde aj odfoteny, vcera ho manzel skladal. tak pridam niekedy foto....

matar
8. apr 2008

ok 🙂 ale asi viem ktorý to je, ten je pekný. a aku farby?
martanko, ten výlet za koníkmi bude v máji, treba sa nahlásiť v anjelikove, bud zavolaj (0918281411) alebo osobne, ked pôjdete s malým do mesta. oni potom budu pokračoať podla záujmu.
a niekedy ked sa oteplí sa môžeme stretnuť na námestí, nie? to už bude aj moni s kočiarom 😵

moni1412
8. apr 2008

matar zeleny. ale maju novu kolekciu, tak je taky zlto-zeleny.... ale velmi pekny.

moni1412
8. apr 2008

uz sa tesim na kocikovanie s vami 🙂

martanko
autor
9. apr 2008

no, aj ja sa tesim, ale ja uz sa budem pomaly len kotulat 🙂 ale to je tiez celkom prijemny typ pohybu 😀

matar
11. apr 2008

martanko a kedy máš termín?
moni vy sa dufam držíte 🙂
chystáte sa niekto na tie kone?
my sme dnes boli prvý krát plávať, inštruktorka je veľmi milá, len je tam až moc horuca voda, človek je hned otrasne unavený 😝

moni1412
11. apr 2008

martanko ozaj, aj ja som sa chcela spytat....kedy cakate to babo?
matar drzime, dufam ze este par tyzdnov aj budeme. V nemocke vraj plny stav permanentne. Tak tam uz hadam skoncim az pri porode. Vcera sme boli na utz a drobcek ma uz nieco vyse 2kg, to je take super. Aj veci do porodnice sme boli pokupit, som kludnejsia 😉

matar
11. apr 2008

no pre istotu sa pobal 🙂 takže už máte uplne všetko?

moni1412
12. apr 2008

matar no vyzera ze uz mame vsetko. este drobnosti ako lieh ale to az tesne pred porodom, vraj vyprcha...len zajtra zacinam 34tt, este mame cas, ale pre istotu uz fakt rozmyslam o zbaleni sa. ved to hdam tym neprivolam 🙂 vy sa ako mate?
ozaj, som sa vas chcela spytat, do skolky ste kedy boli zapisat deticky? lebo vraj v TN je to uz take sialene ze pri narodeni zapisane deti nevedia ci sa tam dostanu. Tu to, dufam, tak nie je 😀

matar
12. apr 2008

moni, neboj, tu to nie je také hrozné. stačí ked chceš začat v sepembri (je jedno ktorý rok 😀 ) tak v apríli, máji sa ísť spýtať.
my sme v pohode, čakám kým sa mi dovarí polievka, ideme von a večer nám mamina stráži deti a my idmee na večeru a owling, lebo muž má narodky 🙂

martanko
autor
13. apr 2008

matar mimco cakame prvy oktobrovy tyzden, alebo koncom septembra, este sa to upresni. na tie koniky urcite chcem s malym ist, lebo on je blazonko do zvierat a koniky ma obzvlast rad, tak bude mat urcite radost, pojdem sa tam v tyzdni opytat, co to bude konkretne obnasat a tak.

moni zapis deticiek do skolky bol aj minuly aj tento rok tusim v marci, teda aspon tu na Strede, Adamko mal nastupit v marci a prihlasku sme podavali minuly rok, ale ked som zostala doma, tak pojde az od septembra. ale kamoska spominala ze aj v nitre je to so skolkami a jaslami katastrofa.

matar tu veceru a vobec vyjazd z domu vo vecernych hodinach vo dvojici ti uprimne zo srdca zelam aj tisko zavidim 😀 😉 my sme sa s Lubkom vybrali raz ku znamym, maly uz spal a starky s brachom ho strazili, na navsteve sme si stihli akurat sadnut a uz zvonil telefon 😝 .

moni potom mi porozpravas, ako to tu v porodnici bezi 😉 Adamko sa narodil na Orave a tam je uplne iny system.

ozaj zmrzliny uz su otvorene, tak ked bude pekne a teplucko a moni bude moct ist na kratku prechadzku, mozme sa stretnut v meste 😉

moni1412
13. apr 2008

martanko jasne 😉 budem mat cerstve skusenosti, potom dam vediet.
no, stretko, baby, uz asi az s kocikom po porode 🙂 ale tesim sa na to, potom uz bude ozaj pekne a teplucko.
matar ako ste oslavili? 🙂

matar
13. apr 2008

ahojte 🙂
včera bolo super, boli sme na večeri na delte, kamoška tam robí čašníčku, pripravila nám stôl so sviečkami a obsypala ho ružami, no romantika 🙂 potom sme boli asi do polnoci na tom bowlingu, deti boli v pohode, mamina ani raz nevolala, tak sme si oddýchli 🙂

matar
17. apr 2008

moni, ako ste na tom???? ved už sa môžeš pomaly rozpadnuuuť 😵

moni1412
18. apr 2008

ahoj, mata 🙂 este nie. vcera mi dr. na poradni povedal ze ak vydrzime este aspon 3 tyzdne, bude stastny.... koncim 34.tt, takze este tie 3 aspon. no, uz ma chyta mierna panika z toho....teda, mierna...viac ako to. 😀 ale ved nejako zvladneme.

moni1412
18. apr 2008

tak teraz dohovaram malemu ze este aby aspon tolko pockal. 🙂 tak snad este tolko vydrzime pokope.
vy co nove?

matar
18. apr 2008

neboj, mne baško tiež tvrdil, že ked vydržím do 34, tak bude super, a vydržali sme do konca (no a vieš si predstaviť pri nikolke môj kludový režim na pažiti na kraji bazéne 😉 ). ale myslím na vás a držím palce, už sa na drobca tešíííme 🙂
my nič nové, krpatý je malý čert, uplný opak nikolky, a malá á kašel, tak sa opatrujeme 🙂

moni1412
19. apr 2008

mata 😀 wow, brutal kludovy rezim... dakujem 🙂 uz aby sme kocikovali, nebavi ma uz doma lezat 😒 tak sa rychlo vyliecte....ani do skolky nechodi mala?

matar
19. apr 2008

malá je doma, nechcem ju dávať s kašlom do škôlky, aj ja som na to alergická, ked tam niekto dá choré dieťa 🙄

marťanko, ako s tými koníkmi, už si sa bola pýtať???

martanko
autor
19. apr 2008

mata este sme tam neboli, zaciatkom tyzdna mal Adamko teploty a teraz som chora ja, tak sedime cely tyzden doma a chytame ponorku ako delo 😝 ale ked sa dam do poriadku, tak sa tam urcite zastavim 😉 Nikolke prajeme vela zdravicka, ozaj, ta vecera musela byt fantasticka, je to super moct raz za cas vypnut 😉

moni aj my vam drzime vsetky palusiky, nech pride babatulko na svet v pohode, urcite je ti uz dlho ale kym sa da oddychuj, ked sa malusik narodi bude ta potrebovat 30 hodin denne 😉

moni1412
20. apr 2008

martanko ved ja viem 😉 ale uz mi je fakt strasne dlho, aj ked viem ze po porode si budem nadavat ze som mohla oddychovat ked som mohla 😀
normlane vam zavidim, vonku tak pekne, mozte ist na prechadzku, my len s Murkom obcas sledujeme dianie vo "svete"... hlavne Murko rad sleduje deticky pred nasim panelakom na tych preliezkach... mata, nechodite tam?

martanko
autor
21. apr 2008

baby chodili ste pred porodom na profylakticku pripravu? ked som cakala Adamka, tak u nas nic take neponukali, tak neviem, ako to bezi tu. no a doktora som sa samozrejme zabudla opytat 🙄

moni1412
21. apr 2008

martanko my sme stihli s manzelom ist na tu jednu co by mal mat on ked chce byt pri porode. To sme stihli ked ma prijali na oddelenie lezat, tak som si este odbehla na nu. Pre muzov robia 1.stvrtok v mesiaci a ostatne stvrtky su pre mamicky. Keby mozem, idem aj na ostatne. Tu nam vraveli o porode a na ostatnych sa chcu venovat odberu pupocnikovej krvi, epi a vela inym veciam. Len tam prides, zacina sa to o 12.....

martanko
autor
21. apr 2008

hm, to mi akurat Adamko chodi spavat 🙄 ale skusim ho aspon obcas nechat na hodinku v materskom centre, snad tam vyydrzi aj bezo mna, rada by som na tu pripravu chodila, pri malom som mala pocit, ze som vobec na porod neni pripravena a vsetky info som mala len z casopisov, knih alebo netu, ale to nie je ono 🙄 moni kde to v nemocnici prebieha, aby som nebludila?

moni1412
21. apr 2008

tam kde je gyn. oddelenie, 1.poschodie, do prava a pojdes dalej okolo oddelenia a uplne na koniec chodby, tam je taka telocvicna, tak tam. 🙂

martanko
autor
21. apr 2008

dik, ked sa mi bude dat, tak tam behnem. moni nepouzivas ICQ alebo g-mail alebo skype? mozme niekedy aj chatovat 😉

moni1412
21. apr 2008

martanko mam icq...ak tam najblizsie budes, najdi ma cez tento isty nick....ja si ta potom pridam a mozme ist na to 🙂