Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

josie3331
5. okt 2011

@stankadca mala si ho na predpis?

stankadca
5. okt 2011

@josie3331 mala som doma jedno balenie...ale do konca tyzdna sa chystam k lekarovi...s malickym idem na krv, ta skusim, ci mi ho nepredpise aj pediater a ked nie, tak pojdem k svojej doktorke.
Inak v niektorych lekarnach ho predavaju aj bez predpisu...ale takto je to lacnejsie 🙂

inneska
8. okt 2011

kde sa dajú tu v dca nastreliť naušničky bábätku?? 🙂

stankadca
9. okt 2011

@inneska to veru netusim, tak ti nepomozem, ale aspon ti odovzdam pozdrav od mojej krstnej mamy, s ktorou ste boli zevraj kolegynky 🙂 cize ta zdravi Katka Jakubkova 🙂 pekny dnik

zuzik1983
9. okt 2011

@inneska v meste to klenotnictvo vedla lekarne, ale to tam bola moja sastra , uz skoro dospela, tak neviem ci aj babatkam

inneska
9. okt 2011

@stankadca jéé Katka, tak aj ja ju pozdravujem 😵 dlllho som ju nevidela ... býva ešte tu v dubnici?? kedy som ju stretávala a teraz nič...

@zuzik1983 skúsim sa tam spýtať, dakujem 🙂

stankadca
9. okt 2011

@inneska odkazem 🙂 ano byva stale v Dubnici na Partizanskej...ale cele leto bola kazdu volnu chvilku na zahradke, tak si ju ani nemala, kde stretnut 🙂

stankadca
9. okt 2011

Kocky, neviete, co by som mohla robit, aby sme predisli stikutke ? ☹(( malicky ju ma od narodenia / to bolo to prve, co sme z inkubatora poculi 🙂 /, odvtedy sa jej nevieme zbavit....ma ju velmi casto...aj patkrat denne ☹ chudatko tak ho to trapi....niekedy stikutka aj pol hodini vkuse ☹((

careamell
9. okt 2011

@stankadca ahoj, malé deti štikútajú často, je to u nich úplne normálne a bohužiaľ sa im nedá nejak pomôcť. Dospelý môžu zadržať dych alebo sa nalakať, ale to sa u malých mimi nedá. Moja mama vravieva, čo mu nechytím nachvílu noštek, ale to by som mu chúďatku neurobila. Štikútka im nemôže ublížiť a s vekom im to pomaly prejde 🙂

josie3331
9. okt 2011

@stankadca u nas jedine co pomohlo, tak dat mlieko alebo caj...

anitab
9. okt 2011

@stankadca nam pomahalo, ked si chvilku maly poplakal...teda ked sa uz zacal jedovat na nu a zacal plakat, tak som ho chvilku nechala, zvacsa to zabralo...no samozrejme nie pokym dieta je modre od placu, sama uvidis, kedy je placu dost a treba utisit 😉

stankadca
9. okt 2011

@careamell
@anitab
@josie3331
ja Lukaskovi davam aj cajik, aj mliecko...dokonca ho nechavame aj plakat, skusali sme aj to s nostekom, ze nech dycha pusinou, ale nic nepomaha...☹
tak budeme teda cakat, kedy z toho vyrastie...uz by aj mohol ,ved je to velky chlap 😀

lily23
10. okt 2011

@stankadca Ahoj mne ešte kedysi sestra poradila (a ona to mala z kardiocentra v Bratislave lebo tam s malou ležala) že dať pri štikutke drbcovi dudlík s trochou hroznového cukru alebo kvapku šťavy z citróna, ja som skúšala len ten cukor 😉 a účinkovalo tak vyskúšaj 🙂

stankadca
10. okt 2011

@lily23 dakujem velmi, pekne...hroznov cukor doma mam, tak to vyskusam 🙂

careamell
10. okt 2011

@stankadca ja by som na ten cukor príliš dieťa neučila, aby ti potom neodmietal papať zeleninové príkrmy, keď sa naučí na sladkú chuť...

aela
10. okt 2011

@careamell ved dieta je na sladku chut naucene uz v mlieku, troska hroznovehu cukru urcite neuskodi, len treba vecer pred spanim umyt prve zubky, ak uz niejake su 😉

stankadca
10. okt 2011

@careamell skusila som a ani hroznovy cukor nezabral...takze si nan nestihne zvyknut 🙂 Inak k tomu sladkemu mliecku...ja mam pocit, ze v mojom mliecku je tolko cukru az az...mam strasne sladke 🙂

careamell
11. okt 2011

@aela Ani výrobcovia detských mliek nepridávajú do svojich výrobkov cukor. Biely cukor by dieťa nemalo poznať čo najdlhšie, sú to len prázdne kalórie. Sladká chuť kazí deťom stravovacie návyky, zvyknú si na sladké a odmietajú ostatné jedlá. Dieťa by malo spoznávať prirodzené chute. 🙂

aela
11. okt 2011

@careamell ja som reagovala na to, co si pisala, ze ak dieta okusi sladku chut, nebude chciet zeleninu, takze sladku chut ma aj mlieko a aj tak sa vsetky deti, skor ci neskor naucia jest zeleninu, dokoncia, teraz skor davaju ako prikrmy zeleninove, vraj preto, ze ovocie je sladke a potom by deti nechceli jest zeleninove prikrmy, asi je to vec nazoru, pretoze nas lekar nam najskor odporucal zacat prikrmy ovocnymi stavami, potom ovocim a neskor sme pridali zeleninu a co sa tyka cukru, tak biely rafinovany cukor a hroznovy cukor je medzi nimi velky rozdiel, dokonca hroznovy cukor sa pouziva pri liecbe nechutenstva a ked dietatko malo pribera, takze ak je dieta papkac, kvapka hroznoveho cukru mu urcite na apetite neuberie a ak pribera zle, tak hroznovy cukor sa dava na odporucanie lekara 😉

careamell
11. okt 2011

@aela Pokial sa ale naučia na sladké, tak navyknutie si na zeleninku, a s tým spojené polievočky, budú mať problém. My sme tiež začali zeleninovými príkrmami. S tými lekármi je to dnes naozaj rôzne, každý odporúča niečo iné. 😒 Preto si radšej informácie hladám sama. 🙂 Pokial nemá dieťa problémy s nechutenstvom, nevidím dôvod na podávanie hroznového cukru, v tom prípade ide iba o tú sladkú chuť.

careamell
11. okt 2011

Samozrejme je na každej mamičke, čo svojmu dieťatku dá alebo nie 🙂

aela
11. okt 2011

@careamell sorry, ale to co pises, je podla mna riadna blbost, pamatam, este pri prvej dcere, ked som mala zacat davat polievky, tak mi doktor kazal do polievky pridat trocha UM a cukru, aby sa to dietatu zdalo podobne k mlieku, pretoze to ma taku sladsiu chut a po druhe, ak niekto raz za den kvoli stikutke namoci dietatu cumel do hroznoveho cukru, nevidim v tom ziadny navyk na sladke a po tretie lyzicku hroznoveho cukru lekari odporucaju aj sladit vodicku ci caj, ak dieta malo pije 😉
a este jeden nazor, bud rada, ze tvoje dieta netrpi nechutenstvom, pripadne inou poruchou jedenia, dala by si mu aj cokoladu, keby ti ju zjedlo 😉

careamell
11. okt 2011

@aela Evidentne sa v názoroch nezhodneme a ja určite nechcem nikoho poúčať...Kedysi dávno platili iné veci, ako dnes...treba si ich len preštudovať 😉

aela
11. okt 2011

@careamell ja nepotrebujem nic viac studovat, nez mam nastudovane, staci mi jedno dieta, ktore nechce jest a ver mi, take ani tych sladkosti nepoje vela 😉

josie3331
11. okt 2011

mne moja mama vravela, ze my sme tie sladke polievky vzdy vypluvali a ani ich nemienim davat
mozem sa spytat @aela k akemu doktorovi chodis? len tak, pre zaujimavost

aela
12. okt 2011

@josie3331 len tak pre zaujimavost, ani ja som ich nedavala starsej dcere, lebo ich nechcela, pekne jedla polievocky len tak popucene vidlickou, len asi o 2 mesiace neskor, sama mala v sebe tie hodiny, ktore ukazali ten spravny cas
k doktorom momentalne chodime na gastro k Dr. Bielikovej v trencine a do metabolickej ambulancie v bratislave na kramaroch a detskeho mame kadlubiaka 😉

lily23
12. okt 2011

@stankadca tak to ma mrzí že to nepomohlo, ešte ma napadlo, že včera mal malý tiež štikutku, tak som mu tiež núkala aj čajik a nechcel, tak sme sa bláznili som ho šteklila a on sa tak strašne rehotal 😀 a zrazu bolo po štikutke, ale zase niekedy práve zo smiechu dostane štikutku 🙂 🙂 🙂

nám doktor poradil dávať hroznový cukor do vodičky ked malý odmietal piť, hroznový cukor podporuje trávenie a môj malý je dosť mizerný papkáč, teda viac menej si vyberá čo spapá, ale samozrejme mu nedávam cukor každý deň

@aela tak to chápem tiež som si už pár krát poplakala s malým ked mi odmietal papať, či už príkrmy alebo MM, nakolko sa ešte kojíme, a vtedy by som bola šťastná aj za tú čokoládu 🙂 (myslím obrazne, nakolko máme ešte len pol roka)

aela
12. okt 2011

@lily23 miška tiez dost casto stikuta, nechce pit, ale niekedy pomaha, ked sa nenapije hned, ale tak po chvilocke, teraz uz pije z poharika, lebo ona nikdy z flasky vodu nechcela, takze treba len skusat, niekedy aj po lyzickach vodicka zaberie 😉

mathias2009
12. okt 2011

ahojte dievcata.... pecieme krasne pernikove domceky,kostoly a sane...pozrite do mojho albumceku.... som z dca....dakujem a prajem pekný den

mathias2009
12. okt 2011

aby ste nemuseli hladat... 🙂