Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

elissa1224
13. dec 2010

@barunka trosku oneskorena reakcia ale predsa 🙂)))))))

barunka
autor
13. dec 2010

elissa 🙂 tak podobne... ja si už myslím, že som čudná...

elissa1224
19. dec 2010

ale nie len sa nevieme prisposobit???? ja neviem ja ani moc nechodim von a tak nemam ani koho spoznat 😅

elissa1224
19. dec 2010

@barunka tak potom ja uz som co? !! 😀

suee
6. jan 2011

Halooo Galanta.. spime??? alebo nik z okolia nieje v tehu???

sofhia
7. jan 2011

@suee no vacsina galantskych tehuliek zistuje infosky v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-v-galante/
ale skor sa zaujimaju o galatnsku nemocnicu...
ja uz som mamicka, a som z ga... tak ak chces, mozeme popisat.

siss_sz
12. jan 2011

a mohli by ste mi poradit nejaku dobru detsku lekarku v GA? aj preco je podla Vas lepsia od inych...
DIKY 😉

sofhia
12. jan 2011

@siss_sz skus ten blok, kt.l som spominala predtym, sem uz tusim nik nechodi.... my chodime k MUDr. Stalmachovej, ostatne tu nepoznam, som sa sem pristahovala, a je to nasa znama, tak to bolo jasne rozhodnutie. ale kocky ti hadam v tom druhom bloku poradia

lucinka83
12. jan 2011

@siss_sz My chodime k p.MUdr.Szitasovej a som velmi spokojna, neviem Ti ju porovnat s inymi, lebo tie nepoznam, ale viem, ze je velmi svedomita a nic nezanedba, ked sa jej nieco, co len troch anezda, vysetri to🙂

siss_sz
12. jan 2011

@sofhia ale tam sa spomina v tej druhej teme fakt iba porodnica... ale skusim sa aj tam ozvat, dik...

zlatat
12. jan 2011

Ahojte, môžem sa pridať? Som z okresu GA ( Horné Saliby ) - bývam tu už 10 rokov.
Minulý týždeň som potratila, a rozhodla som sa, že mením gynekológa - po tom, čo mi urobil, už k nemu v žiadnom prípade nechcem chodiť ( hoci zmenu môžem vykonať až o pol roka ☹ ) ... chodila osm ku Sčasnému - už dlhšie som s ním nebola moc spokojná, no teraz už pohár pretiekol.
Neviete mi nejakého ozaj dobrého gyndoša odporučiť? Mýtnikovú moc nechcem ( aj keď som počula o nej aj dobré veci ) Jančíka nechcem ani vidieť, uvažujem nad Havránekom, len som o ňom vľa nepočula ...

@siss_sz ja chodím s oboma deťmi k Repkovej ... je veľmi milá, starostlivá, veľmi nám pomohla s mladším synčekom ( on je dosť komplikovaný "prípad" ) - aj keď už v diagnostike bola v koncoch, tak sa zakaždým snažila pre nás spraviť maximum čo dokáže a potom keď som aj ja zháňala na nete nejaké informácie, porovnávala si príznaky môjho syna s tým, čo som našla a spýtala som sa jej na to, tak ma nikdy neodbila s tým, že ona je lekárka a ona najlepšie vie čo treba robiť ... naopak, počúvala ma, a spravila ďalšie vyšetrenia o ktoré som ju požiadala, ... nemôžem na ňu povedať jediné krivé slovo, len toľko, že som rada, že ju máme
Navyše mám na ňu t.č. a keď je to veľmi vážne s deťmi, tak jej môžem zavolať aj o desiatej večer a ona mi poradí, ako postupovať ...

zlatat
12. jan 2011

@lucinka83 Dr.Repková, maximálna spokojnosť

zlatat
12. jan 2011

@tanaja U Dr. Mullerovej som bola asi 3x, keď zastupovala našu lekárku a nikdy viac - otrasný prístup, malým zakaždým dala zlé lieky, ... som rada, že k nej nepatríme

siss_sz
12. jan 2011

@zlatat a ostatne, dakujem za odporucania...
skus MUDr. Janicka... alebo toho Havraneka, obaja tu maju vytvorene samostatne blogy
https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/mudr-frantisek-janicek-z-galanty/
https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/mate-skusenosti-s-mudr-havranekom-z-galanty/

este by ma zaujimalo, ci ma niekto nieco negativne ci pozitivne na MUDr. Stalmachovu

manika77
12. jan 2011

@siss_sz velmi dobra pani doktorka ja mozem len odporucit..je maximalne ustretova poradi pomoze...

macka23
12. jan 2011

@siss_sz
My chodime k Dr. Repkovej - tiez max. spokojnost, clovek sa nemusi bat opytat na cokolvek 😅 /kedze je to nas prve dietatko v poradni som sa pytala naozaj na vselico mozne 🙂 /
Dr. Szitasova, tiez z tych madsich, velmi dobra...ale pokial viem neberie, nakolko ma vela pacientov /berie len podla obvodu a tak/
Dr. Stalmachova, uz starsia pani doktorka, ked nahodou zastupovala, bola prijemna, kamosi k nej chodia, ale uz sa ju chystaju vymenit, bo casto ju zastupuje niekto
Dr. Mullerova, k nej som chodila ja ako dieta, a svoje dieta by som k nej nedavala
a este myslim Dr Kerteszova tam je...ale ta tam bola uz ked ja som bola babtko a to mam teraz 27 rokov 😀

zlatat
13. jan 2011

@siss_sz ďakujem, aj o Janičekovi mi jedna holka čo bola so mnou pred týždňom na kyrete vravela, že ona u neho rodila a že bol perfektný, staral sa o ňu, každý deň za ňou chodil, vraj jej ho nejaký lekár odporúčal. Tak neviem, pre ktorého sa rozhodnúť. Ešte mám do júla čas na uvažovanie

K Repkovej sa treba ešte pred pôrodom ísť spýtať, či vás vezme, lebo pokiaľ viem, tiež má strašne veľa pacientov - ona je okrem toho ešte aj detská endokrinologička a aj diabetologička, takže furt to tam má plné.

tanaja
13. jan 2011

ja mam mytnikovu a je fajn. len musis prekusnut ju samu, je velmi zlastna. ale podla mna dobra, dosledna hlavne ma dobre vybavenie.

katjahruska
13. jan 2011

zlatat, ja som rodila u dr. janicka a mozem ti ho len odporucit, pocas celeho porodu bol velmi mily, povie ti, kedy tlacit, kedy sa nadychnut atd, po porode sa velmi o teba bude starat, proste doktor so srdcom

zlatat
13. jan 2011

@katjahruska dík, no tuším to bude ťažké rozhodovanie - na oboch : Janička aj Havránka som počula samé chvály.
ak sa i ešte podarí otehotnieť, tak na 100% budem rodiť cisárskym rezom, lebo oba pôrody mám sekciou

katjahruska
13. jan 2011

tak my ti drzime palce

maznacik007
13. jan 2011

kocky poznate niekto tuto pani doktorku MUDr. Daniela Harušincová? ake mate skusenosti...

a este ku gynekologovi p. Havrankovi... ake su u neho poplatky? my sa budeme do okresu GA stahovat ... tak zistujem info...

siss_sz
13. jan 2011

@zlatat este by ti mohlo pomoct v rozhodovani, ze Janicek bude mat ambulanciu v Seredi od tohto roka (jar/leto)...tak podla toho, kde byvas...

novan
13. jan 2011

Ahoj babenky 🙂
ja som tiež od Galanty tak sa k vám pridávam 🙂 pár info: chodím a rodila som u primára Ščasného = maximálna spokojnosť, aj ako doktor je pofík a ako človek tiež perfektný. Obvodnú dr máme dr.Müllerovú = zatiaľ tiež spokojnosť ale po tom čo tu čítam no neviem čo si o nej myslieť. Nevedeli sme koho pre malú vybrať, poznali sme iba dr.Kertészovú a tú som zas ja nechcela ale keby som objavila túto tému skôr možno by sme neskončili ani pri Müllerovej. Našťastie sme ešte (a dúfam, e ani nebudeme) neboli chorí takže neviem posúdiť aká je ale jedno viem isto, ona je taká tá "stará škola", má radšej všetky tie staré praktiky, to som u nej už vyzistila ale zatiaľ mi to nevadí 🙂

sofhia
14. jan 2011

@maznacik007 no MUDr. Havranek berie takmer za vsetko, a vacsina ludi sa u neho objednava, jedno objednanie = 8 ci 7 EUR ak sa dobre pamatam, tak to bolo min. rok, ja som od neho presla k MUDr. Scasnemu.

vera1132
14. jan 2011

ahojte, pridam sa aj ja .
Ja som z Jánoviec . Už som porodila synčeka, v galante - môžem len chvaliť 🙂

zlatat
14. jan 2011

@novan ja od Sčasného odchádzam - ani sa nesnažil zachrániť moje tehotenstvo, začala som krvácať, síce nebolo na USG vidno to čo podľa tabuliek v mojom týždni malo byť, ale ani sa nepozastavil nad možnosťou, že by som mohla mať posunutú ovuláciu ( máloktorá žena ju má podľa tabuliek ) a tým pádom otehotnela neskôr, ani ma v ten deň nehospitalizoval, nedal žiadne lieky,nič, len na druhý deň som mala nastúpiť do nemocnice na kyret - pritom ani nepočkal na kontrolné výsledky HCG či stúpajú alebo klesajú, nič. Navyše si splietol veľkosť plodového vaku ( či ako sa to volá ) - v deň krvácania bol veľký 12 mm a na druhý deň 19 mm - čiže to rástlo ( a on mi tvrdil, že je to menšie ako bolo deň predtým )
A pritom sme sa dlhé 3 roky snažili o bábätko ☹

maznacik007
14. jan 2011

@zlatat no uprimne mne to prijde ako divne jednanie z jeho strany... nechapem preco ti hned robil kyret... ved v prvom rade sa ma cakat ci sa plod nevyluci sam... a najma ked to bolo len 6 tt.

Ja som si tym tiez presla ale bola som uz v 8 tt -9 tt, a islo to aj bez kyretu... dali mi injekciu a kontorolovali mi hladiny HCG...

no co uz... takeho doktora by som hned zmenila...

@sofhia platby mi nevadia pokial ta starostlivost stoji za to... tak si rada zaplatim.

zlatat
14. jan 2011

@maznacik007 veď to, že ani ma hneď neprijal do nemocnice, keď som ráno k nemu prišla ( hneď ako som začala krvácať som k nemu utekala s mužom ) - ešte ma sestrička prehnala na 10.posch. pre kartu, vzal mi krv na HCG - mám pocit, že ani neveril, že som tehu
Pri staršom synovi som to mala podobné, s tým, že keď som prišla do nemocnice, že krvácam, tak ma hneď hosipitalizovali, dali injekciu na udržanie, ascorutin a čakali týždeň ako sa to vyvinie a ono sa to udržalo, a všetko nakoniec dobre dopadlo - no a prišli na to, že tiež som mala posunutú ovuláciu a preto nebolo všetko podľa tabuliek

siss_sz
14. jan 2011

@zlatat to je divne... ja som tiez krvacala a tiez ma hospitalizovali... ale od neho mi to nepride...jedine ze by na USG uz videl odluceny plod aj so vsetkym, vtedy sa zial neda nic robit.. a nic by nepomohlo☹ (mrzi ma to, ze to takto dopadlo)
a co sa tyka toho plod. vaku - mohol s azmensovat a skor hematom rast (tie udaje neboli o hematome, teda krv.zrazenine?), nevies?