Rodili ste v Považskej Bystrici v roku 2012?

drobcek26l
10. dec 2012

Mamičky ktoré ste rodili tento rok v Považskej Bystrici ozvite sa môžeme navzájom pokecať.

woman1
11. dec 2012

no ja sa tam chystam rodit.....tak by ate mi pomohli s nejakymi informaciami ako to tam bezi....🙂

zuzi0911
11. dec 2012

@drobcek26l ahij ja som minuly rok v pb.

bejby81
11. dec 2012

Ja som rodila plánovanou sekciou a bola som úplne spokojná. Plánovaná bola nakoniec neplánovaná, lebo Chrisko sa začal pýtať na svet skôr 🙂

zuzanamatko
11. dec 2012

Ja som tam rodila presne pred dvoma mesiacmi a bola som spokojna.

woman1
11. dec 2012

no ja som prve dieta rodila na Orave kedze odtial pochadzam a druhe budem rodit v Pb.poznate gynekologa dr.Sevcika? ak ano aky mate nazor na jeho pracu??

zuzi0911
11. dec 2012

@woman1 ja ho poznam len s porodnice nakolko to bol moj osetrujuci lekar ale bola som spokojna.vsetko si radsej viac krat skontroluje a je velmi ochotny a ludsky.teraz ma aj ordinaciu vlastnu ale ja chodim k inemu.

woman1
11. dec 2012

@zuzi0911 no ja ho mam teraz ako svojho gynekologa...som s nim spokojna a presne ako ty vravis ze je ludsky a preveri si viackrat jednu a tu istu vec. len som chcela vediet nazor inych dakujemmmm🙂

jerryjanka
11. dec 2012

ja som rodila planovanou sekciou 28.8.2012 - ako hlavny lekar bol Vlado Boháč ml, ševčík bol spoluoperatér - a je ok. Vlado je užasny ale odišiel na moravu je ho škoda

zuzi0911
12. dec 2012

@jerryjanka bohac uz nerobi v pb? On bol tez velmi dobry

drobcek26l
autor
12. dec 2012

@jerryjanka Boháč už fakt nerobí??? On mi bol s tých lekárov v pôrodnici najsympatickejší aj keď vyzeral ako taký správny flegmatik ale aspoň bola sranda

drobcek26l
autor
12. dec 2012

Tak som rada že ste sa aspoň niektoré našli. Ja som rodila sekciou 20.08.2012. Teraz má maličký cez tri mesiace.

drobcek26l
autor
12. dec 2012

@woman1 Jasné pýtaj sa čo ťa len napadne, určite skúsime poradiť.

ivka8255
12. dec 2012

ja som rodila 16.8. už svoje druhé a tiež s Boháčom, ale spontánne a maximálna spokojnosť. Lekári sú tam viac menej všetci ok, horšiu skúsenosť som mala so sestričkami na novorodeneckom ☹

woman1
12. dec 2012

no uvidime ako to pojde u mna...a kto privedie na svet mojho druheho potomka.Inak o sestrickach som pocula ze su nemdobre......neochotne☹ ale to boli aj na Orave...zial

drobcek26l
autor
12. dec 2012

@woman1 Veru niektoré sestričky nič moc. Hlavne taká jedna, nechcem ju tu opisovať ktorá, to určite spoznáš aj sama je naozaj "super". Prvýkrát mi doniesla môjho malého s otázkou - Viete kojiť? Keď som jej odpovedala že asi nie keď je to moje prvé dieťa tak sa na mňa tak "milo" pozrela, hodila a to naozaj hodila malého ku mne na posteľ a so slovami veď sa to naučíte odišla.
Vôbec ju nezaujímalo že malý plakal a ja som sa ku nemu dvíhala 15 minút lebo som bola po cisárskom a je jasné že odo mňa žiadne mliečko nedostal. No a táto dotyčná pani potom ešte prišla akoby urazená že ona moje dieťa potom musela dokrmovať. Ale inak ostatný personál je úplne super aj sestričky. Mala som problémy len s touto jednou osobou. A ešte niečo: Nielen ja ale všetky štyri ktoré sme boli na izbe.

mirkamurko
12. dec 2012

@woman1 ja som ho mala pri pôrode plánovaná sekcia a super to dopadlo,a on jediný na vizitách všetko podrobne vysvetľoval,kedže som tam dlhšie ležala,tak som ich tam mala možnosť spoznať,ináč všetci doktori sú tam super a sestričky okrem jednej starej boli super.Ja som rodila 13.1.

drobcek26l
autor
12. dec 2012

@bejby81 Aspoň si sa nemusela stresovať. Drobček to za teba vyriešil popredu!!!

woman1
12. dec 2012

NOo ja sa vam ozvem s zazitakami po porode aky prijemny pobyt som mala.....🙂))))dakujem ze ste sa podelili a viem co ma ocakava🙂

drobcek26l
autor
12. dec 2012

@woman1 Ešte jedna rada na ktorú som tam prišla. povedz svojim najbližším nech ťa chodia navštevovať až po večernom kojení tak cca o 18.30 Vtedy im bábo pekne ukážeš keď dopapá, potom ti ho sestričky zoberú a ty môžeš byť s Vašimi dokedy chceš na prázdnej chodbe a nie ako keď sú návštevy že si nebudete mať ani kam sadnúť Pravdaže ak nebudeš na roomingu. Držím palce nech ste zdraví.

bejby81
12. dec 2012

@drobcek26l nebola tmavovlasá-doprefarbovaná, taká akože kočka, celkom fajn postava, stará sa o seba?

zuzi0911
12. dec 2012

Ja som teda nezazila ani zleho doktora ani sestricku.aj ked niekedy boli ufrflanejsie ale pomohli.

bejby81
12. dec 2012

ja som mala pri sekcii viacero doktorov, viem, že ma nakoniec zašívala dcéra Boháča a mám to zašité vynikajúco 😎 Doktori, sestričky aj ostatný personál, ja som bola veľmi spokojná. Tiež som nemala mliečko, dosť sa tomu čudovali a sestričky mi najskôr neverili, keď mám také veľké prsia. To bolo trochu netaktné tvrdiť mi, že v nich mám určite mliečko. Tak mi ich pár krát aj skúšali postláčať, kým sa presvedčili, že tam okrem trochu kolostra nič nie je. Tak to bolo nepríjemné. Mliečko mi však začalo tiecť na 8. deň, keď sme už boli deň doma. Dovtedy som si Christophera pekne prikladala, nech si drobec zvyká. A pani doktorka z novorodeneckého, Mirka sa tuším volá, je úžasná, tá sa narodila pre toto povolanie 🙂 Bola som na nadštandartnej izbe, aj keď luxus to tam nie je. Ale celkom som bola rada, že mám kľud na izbe, že moje bábätko neruší iné bábätká a oni zase jeho.

ktarinka
12. dec 2012

ahojte kočky 🙂 ja som v PB rodila pred siedmymi rokmi a bola to hrôza...sprchy a záchody katastrofa (viem, že je to už ale všetko prerobené) a keby som nemala dojednaného doktora,tak neviem ako to dopadne :( a čo čítam, čo tu píšete o jednej pani "úžasnej" sestričke, tak ona tam robila už vtedy,lebo som ju tiež zažila na vlastnej koži. No bola to jedna katastrofa - bola veľmi nepríjemná a mamička prvorodička podľa nej, mala vedieť hneď všetko! Teraz čakáme druhé bábätko a som viac menej rozhodnutá, že pôjdem asi radšej rodiť do Ilavy. 🙂
a čo sa týka tých návštev, presne ako píše @drobcek261 tak to fungovalo aj vtedy, radšej prísť večer, chodba prázdna a človek má kľud sa porozprávať s rodinou 🙂

zuzi0911
12. dec 2012

@bejby81 mne prvu odrodila zboranova (.dcera bohaca).a ete aj tento rok mi robila lapatoskopiu.vyborna

zuzi0911
12. dec 2012

@ktarinka spoluziacky rodili v ilave.ako lekari v pohode aj to mozno dvoch poznali a tiez su tam velmi “prijemne sestricky“ .ja radsej pb.ja som navstevi zvacsa po vizite tiez klud alebo vecer.malo kedy sa trafili do navstevnych hodin.

ktarinka
12. dec 2012

@zuzi0911 ja viem, že tie sestričky sú asi nikde neni také super, ale ževraj tam aj varia lepšie pre mamičky,dokonca aj akési večerné polievky kvôli mliečku sa tam dávajú...ale to len tak zatiaľ luvažujem, možno nakoniec skončím aj vPB 🙂

bejby81
12. dec 2012

@ktarinka ja som bola v Ilave operovaná pred dvoma rokmi cez leto. Pôrodnica a gynda sú na jednom poschodí. Je to tam rovnako staré ako v PB, ale častejšie chodia upratovačky. Doktorov a sestričiek tam bolo viacej ako nás pacientiek a rodičiek. V Ilave ja skvelý primár a ten drží celé oddelenie na poriadku. Ak by som nemala považskú nemocnicu pod nosom (bývame na Čiernych hájoch), tak idem určite do Ilavy. Nad nemocnicou mimo bydliska som nerozmýšlala, lebo poznám prípad, keď cesta trvala príliš dlho pre bábätko aj maminu ☹ Ja som mala naplánovanú sekciu na 8.h 1.6. O jednej vnoci som však začala mať divné pocity v brušku a chrbtici a myslela som si, že to je zo stresu alebo z brindzových halušiek. O tretej som už nemohla stáť na nohách a 4,29 sa Chrisko narodil sekciou. Uf 🙂

ktarinka
12. dec 2012

@bejby81 veď uvidím, ako to všetko dopadne, ešte mám čas sa rozhodnúť 🙂

zuzi0911
13. dec 2012

@bejby81 a zo toho 1.6.? Mne sa v ten den narodila starsia len v roku 2009 🙂

zuzi0911
13. dec 2012

@ktarinka ved ano nikde to nie je 100 %. No ja nemozem dopustit na pb.ale ani ta ilava nie je zla az na hento ale to je aj v pb. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre