icon

European Education Agency

avatar
izidoraaa
7. feb 2022

ahojte

má tu niekto skusenosti s European Education Agency?je to výučba cudzích jazykov online doma...dik

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 30. máj 2026 · 53 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • European Education Agency zasiela fyzické obálky s registračnými kódmi a pri doručení požaduje platbu na dobierku vo výške približne 80–87 €; niektorým ponúkali 3 kurzy za 127 € alebo „necelé dva tisíce“ podľa jednej účastníčky.
  • Produkt prezentovaný ako aplikácia/kurz (názov v diskusii: Polyglot) má tri úrovne (základ, medzistupeň, pokročilý), približne 30–40 lekcií po ~20 slovách, funkciu kartičiek so zvukom a cvičenia typu doplňovanie, spájanie dvojíc a výber správneho slova.
  • Viacerí účastníci hlásili problém s identifikáciou dodávateľa (neposkytnuté IČO/DIČ), nevyžiadané odoslanie kuriérom a ťažkosti pri reklamácii alebo vrátení peňazí napriek uvádzanej 14‑dňovej lehote na odstúpenie.


Najčastejšie otázky

Q: Ako prebieha platba pri tomto produkte a aká je suma?
A: Platba je podľa viacerých príspevkov pri doručení (dobierka) a suma spomínaná v diskusii bola zhruba 80–87 €; jedna používateľka uviedla ponuku „3 kurzy za 127 €“ a iná „necelé dva tisíce“ (nešpecifikovaná mena).

Q: Ako môžem kurz vrátiť a aké mám práva?
A: Diskutujúce osoby odporúčajú uplatniť 14‑dňové právo na odstúpenie od zmluvy; v diskusii niekoľko ľudí posielalo „Vyhlásenie o odstúpení od zmluvy“ a niektorí získali vrátenie peňazí po opakovaných požiadavkách.

Q: Aký obsah a formát má kurz/„aplikácia“?
A: Kurz obsahuje tri úrovne (základ, medzistupeň, pokročilý), lekcie podľa okruhov (pozdravy, jedlo, farby atď.), 30–40 lekcií po cca 20 slov a cvičenia: posluch s prekladom, spájanie dvojíc a viacnásobný výber; materiál je popisovaný ako digitálne kódy prístupné cez aplikáciu.

Q: Ktoré jazyky sú v ponuke?
A: V diskusii sa spomínali angličtina, nemčina, španielčina a taliančina.

Q: Je kurz kvalitný a uznávaný zamestnávateľmi?
A: Hodnotenia sú rozporuplné: niektorí používatelia uviedli, že vďaka kurzu sa naučili základy (napr. nemčinu pred nástupom do práce), iní hlásili chyby v posluchu a cvičeniach a považujú kvalitu za nedostatočnú pre pracovné potvrdenie; otázka akceptácie certifikátu zamestnávateľmi zostala nezodpovedaná.

Q: Ako si overiť dodávateľa pred prevzatím zásielky?
A: Diskutujúci odporúčali žiadať IČO a DIČ; v jednom príspevku bola uvedená facebooková stránka: https://www.facebook.com/European-Education-Age... ktorá má v diskusii len 32 sledovateľov a chýbali ďalšie kontaktné údaje.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Väčšina účastníkov odporúča byť opatrný pri nevyžiadaných zásielkach a neprevziať balík bez overenia dodávateľa a obchodných podmienok.
  • Väčšina účastníkov uviedla, že je potrebné nahlásiť odstúpenie písomne v rámci 14‑dňovej lehoty a že komunikácia so spoločnosťou môže byť problémová.


Sporné názory

  • Niektorí používatelia tvrdia, že kurz (Polyglot) pomohol naučiť sa základy jazyka a je použiteľný pre samoukov; iní používajúci tvrdia, že kurz obsahuje chyby v posluchu a cvičeniach a nie je kvalitný.
  • Niektorí v diskusii boli ochotní zaplatiť dobierkou a riziko prijali kvôli možnosti vrátenia, iní považovali metódu za podozrivú a odmietli prevziať zásielku.


Otvorené otázky

  • Legálna identita a sídlo poskytovateľa nie sú v diskusii jednoznačne overené (niektorí tvrdia, že ide o poľskú firmu, ale chýbajú oficiálne doklady).
  • Neexistuje jasno, či a v akej forme vydávané certifikáty sú akceptované zamestnávateľmi alebo vzdelávacími inštitúciami.


Spomenuté značky a firmy

European Education Agency, Polyglot, Duolingo, Facebook (European-Education-Agency-107209151773155)

Spomenuté produkty a metódy

kódy pre registráciu, aplikácia podobná Duolingu, kurz Polyglot, Vyhlásenie o odstúpení od zmluvy, dobierka,14‑dňová lehota na odstúpenie, IČO, DIČ, certifikát

Miesta a osoby

Poľsko

Strana
z2
avatar
ganyiczova
9. feb 2022

@izidoraaa zistila si niečo prosím.. Mam nejaku intuitívnu nedôveru... Neviem.. Ma mi prísť balík za 80€

avatar
izidoraaa
autor
10. feb 2022

aj mne prisiel,ale som to neprevzala...tiez akasi cudna intuicia....ale nic ine neviem

avatar
mima88
10. feb 2022

tiež mi teraz volali, ale nejak sa mi to nepozdáva..ani google o nich veľa nevie

avatar
ingrids7
14. feb 2022

@izidoraaa Tiež ma kontaktovali, podmienkou bolo spĺňať len vekovú kategóriu. Po telefonickom kontakte to bolo už s doplatkom 87,0€, pričom do 5 dní som mala potvrdiť záujem. To som mimochodom neurobila
A po 3 dňoch mi prišiel email, že balík bol odoslaný kuriérom.

avatar
dievca76
1. mar 2022

@ingrids7 Ahoj. Môžeš mi, prosím, preposlať ten mail, ktorý Ti prišiel? Ďakujem.

avatar
marikost
8. mar 2022

Dobrý deň, aj mne volali, ale na fb https://www.facebook.com/European-Education-Age... majú iba 32 sledovateľov a žiadny + ani - komentár. Prosila som info o ich IČO, DIČ, aby som si to preverila a neposlali, takže tiež nepreberiem.

avatar
vierocka241
10. mar 2022

@izidoraaa aķo ste s tym dopadli???

avatar
vierocka241
10. mar 2022

@ganyiczova ako ste dopadli?

avatar
vierocka241
10. mar 2022

@ingrids7 neotravovali potom uz?

avatar
vierocka241
10. mar 2022

@mima88 a ked ste ich odmietli, uz nevolali zas? Joooj...lutujem, ze som tam klikla...

avatar
ganyiczova
10. mar 2022

@vierocka241 nijako. Nikto viac nevolal ani ne zisťoval prečo som neprebrala

avatar
vierocka241
10. mar 2022

@ganyiczova a oni, ked Vam teda prvykrat volali, ste suhlasili s balikom? Ci oni neriesia suhlas ci nesuhlas a surovo poslu?

avatar
mima88
10. mar 2022

@vierocka241 nevolali

avatar
dievca76
Autor odpoveď zmazal
avatar
foru
7. apr 2022

mne volali, ze poslu kuriera, ktoremu mam zaplatit a ze do 14 dni si to mozem rozmysliet a vratia peniaze, takze z vas si to nikto neprevzal a neabsolvoval kurz, hej?

avatar
mima88
7. apr 2022

@foru to nie je žiadny kurz ale aplikácia podobná duolingu...neprevzala som to

avatar
foru
8. apr 2022

a neskusil to nikto hej?

avatar
errika86
11. apr 2022

@foru ja som dnes prebrala. V obálke boli kódy, ešte som neskúšala. Večer to zapnem. Spolieham sa na možnosť vrátenia, ak sa mi to nebude páčiť 🙂

avatar
ink
11. apr 2022

@errika86 ahoj. Prosím, dáš vedieť, ako sa ti to pozdáva, keď to vyskúšaš? ďakujem 🙂

avatar
darkswan
12. apr 2022

@errika86 ahoj, mna len zaujima ci si to uz skusala a ako to vyzera, vdaka🙂

avatar
errika86
12. apr 2022

@ink
@darkswan Zatiaľ nebolo veľa času, ale má to tri úrovne,- základ, medzistupen a pokrocily. Dala som základ,- tam sú 4 možnosti,- lekcie, opakovanie, gramatika a cvičenia. Lekcie sú formou okruhov - pozdrav, jedlo, dovolenka, kancelária, farby, slovesa, prídavné mená atď. (30-40 lekcii po cca 20 slov a k nim prisluchajucich viet). Napr. Slovo Children - dieťa a veta: Moje deti žijú v zahraničí. Dá sa to virtuálne "otáčať" ako kartička,- jedna strana slovenský, druhá anglicky + zvuk- výslovnosť. V cvičeniach sú 3 druhy: dopisovanie slov (preklad), spájanie dvojíc slov (svk/ang) a "jedno zo 4"- napisane 1 slovo slovenský a na výber 4 ang.slova a je potrebné tuknut na správne slovo. Gramatiku som veľmi nepreluskala, lebo je to dosť podrobné, takže kto sa chce ucit, urcite sa aj naučí. Zatiaľ som to prebehla len cez mobil popri chorých deťoch. Chcem to skúšať aspoň týždeň a dám vediet

avatar
janake1
19. apr 2022

@errika86 ahoj ako si zatial spokojna? Ma mi prist balik dakujem za info

avatar
janake1
22. apr 2022

@errika86
@foru ahoj prevzala si balik?

avatar
visnaaa
22. apr 2022

ahojte, aj mne uz parkrat volali, mne to znie celkom zaujimave. Pokial to niekto este otvoril a vyskusal, mohli by ste dat recenziu? Je to aj pre takych, co uz anglicky maju nejaku uroven? Aby to nebolo len pre zaciatocnikov resp. vecnych zaciatocnikov. Dakujem

avatar
laardilla
27. apr 2022

Tak já se taky nechala "ulovit", vyplnila jsem dotazník na fb, vybrala jsem si španělštinu. Poté mi volali, slečna mi po telefonu vše vysvětlila s tím, že to tedy stojí necelé dva tisíce. Tak jsem to riskla a dnes mi přišel kód, tak uvidím, jestli to stojí za to. Nejsem v šj úplný začátečník, ale už jsem hodně zapomněla.

avatar
janake1
27. apr 2022

@laardilla ahoj aj ja mam spanielcinu a anglictinu. Este som to neskusala. Ide ti to? 😃

avatar
laardilla
28. apr 2022

@janake1 Ještě ne, mám nemocné děti, tak se teď k tomu nedostanu.

avatar
janake1
28. apr 2022

@laardilla uplne presne aj ja . Dvojicky 5r 🤭🤣

avatar
palusik
7. máj 2022

@errika86 dobrý deň.
Chcem sa ešte aj ja opýtať či ste s tou angličtinou spokojná. Myslela som že takto budem učiť aj deti.
Ďakujem

avatar
mishelinko
12. máj 2022

@errika86 Dobrý deň, prosím Vas mne ma prist balik toho kurzu a kurier mi volal ci to vazne chcem, alebo nie,lebo vraj vela ľudí to nepreberie,ze je to blbosť, ale ak to ani nevideli,tak ako mozu vedieť, tak som sa chcela spytat Vás či mi vedieť povedať uz svoj nazor k tomu,ci je to dobrá vec,alebo sa to vobec neoplatí. ďakujem

Strana
z2