Bezpečnosť bábätka pri staršom dieťati do 2 rokov

bolarazjedna
11. apr 2024

Ahojte maminky, mám mesačne bábätko, staršie dieťa bude mať v lete 2 roky. Maličký je našťastie zatiaľ kľudne bábätko, papa a spinká, viem ho položiť do postieľky a v kľude tam ležká, pozerá kontrastné knižky, sam zaspí. Nebude to však navždy a bude potrebovať pozornosť, priestor na hranie....
Staršieho som od 2 mesiacov dávala na zem, mal hrazdicku, hraciu deku, ak plakal, vzala som ho na ruky. Teraz však neviem, či to bude bezpecne, keď bude na zemi, pri 2 ročnom súrodencovi, ktorý ešte nevie domyslieť následky a počas hry ho môže aj nechtiac kopnúť, udrieť, spadnúť na neho.... Ja zase nemôžem byť pri nich a venovať sa iba im, lebo však treba aj navariť, atď.
Mali ste mladšie dieťa v postielke, kým nezačalo plazit? To mi príde, že je taký odstrihnúť od nás..... Ci ako ste to riešili? Máme aj také lehátko na kŕmenie, avšak to škodí chrbtici, čiže to by som nechcela, že mladšie by bolo v tom hodiny vyložený na pulte a sledovalo, vo robíme v kuchyni... Nosič zatiaľ nemá rád, plače v ňom... Ďakujem za rady a skúsenosti ☺️

majlo1234
11. apr 2024

Ja budem mat vacsi rozdiel a syn je velmi citlivy, ale separovat ich nebudem. Urcite sa vyjadria skusenejsie mamicky, ja len poradim cepovat uz teraz starsie. No a zabit ho nezabije, ak ho aj obcas udrie, prilahne, pristupi, to mensie to prezije 🙂 deticky su velmi odolne. Pripadne, ak ich budes musiet dlhsie nechat z oci, tak este ohradka

tinka8301
11. apr 2024

@bolarazjedna kým sa mladšej dcére páčilo v malej postieľke, bola v spomínaných situáciách (varenie, odbehnutie) radšej tam. Keď sme boli všetci v izbe a hrali sme sa, bola na zemi s nami a pozerala sa okolo. Neskôr som si ju jednoducho vždy zobrala so sebou do kuchyne, kúpeľne, keď bolo treba odbehnúť. Kresielko ani nosič som nemala, celkom sme to zvládli

zorkahorka
11. apr 2024

Asi do 4 m bol v postielke, potom siel na podlozku. Ale starsi mal uz 3,5 roka. Nevadi, aspon sa nauci brat ohlad na babatko

domka222
11. apr 2024

Ja som dávala do ohrádky, lebo starší chodil ako tank.

ivangeline
11. apr 2024

Mám malé rozdiely medzi deťmi a nikdy nebol problém a ani žiaden úraz. Bolo na podložke na zemi.

jaskolka
11. apr 2024

Mam malý vekový rozdiel a dáko extra som to neriešila. Bol v hrádke, kresielku, postieľke, ale normálne na podložke na zemi asi najviac. Dávala som pozor, opakovala stále synovi, ze je tu malinke bábätko, ze sestrička je malá, ze nesmie pri nej hádzať hračky, neskakat blízko, aby ma ňu nepadol, nekopol a podobne. Celkom rýchlo to chápal, tak nejako automaticky to šlo, isteže sa stalo, ze ju nechtiac buchol a podobne, ale zase nič hrozné.

alex5896
11. apr 2024

Moja má 2,5 r a teraz prišli dvojičky tiež neviem čo idem lebo kým sme na podložke všetky je dobré ale keď idem jednu dať do postieľky mladšia zatiaľ skúša guľať druhu z dvojičiek 🤦 našťastie bábo neplakalo tak asi bola opatrná ...ešte bola hrdá aha mamička ako ju zgulam na bruško aby cvičila 😂😂😂🤦

bolarazjedna
autor
11. apr 2024

Ďakujem vám za odpovede ☺️ starší ma malého našťastie rad, neustále ho hladká a pusinku je, tiež ich nechcem separovať.... Len teda minule sme ležali všetci traja ma posteli, dávala som pozor aby mu neublížil a predsa sa to stalo, malý mu dával pusinky na hlavičku a potom zbadal fľašku na posteli, postvornozky sa za tým rozbehol a samozrejme už nekukal dozadu a nohou aj s obutou papučou trafil bábätko po hlave.. A to som bola pri nich....