Spánok staršieho dieťaťa po narodení mladšieho súrodenca

crissie
25. nov 2013

Ahojte vsetci 🙂
Dcerka bude mat 2,5 roka ked sa jej narodi surodenec a pomaly zaciname premyslat ci ju pred narodenim miminka presunieme do velkej postele, alebo ju teda nechame v postielke.
Tak ma zaujima, ako ste riesili situaciu vy a ako to zvladlo vase starsie dietatko. Taktiez, ci dieta vydrzalo v posteli celu noc, alebo zacalo chodit do spalne a prip. ako ste potom riesili toto. Nasa mala zatial pekne spinka vo svojej izbe, neda sa predpokladat ci zacne ziarlit ked zisti ze ona spinka sama. Ci ste naucili dietatko nech ostane v posteli, alebo povolit a nech sa nejako vyspime vsetci spolu? Budem rada ak sa podelite s vasou skusenostou. Dakujem.

xlucia
25. nov 2013

@crissie starsi spal s nami v posteli, mladsi v postielke

poppy1
25. nov 2013

nasa spinka s nami v spalni, ma tam svoju vlastnu postel, prisunutu k nasej. mna zaujima, ci ju potom nebude rusit ked sa bude babatko budit na kojenie, bude plakat atd. mate prosim skusenosti? budilo to vase deti alebo v pohodicke spinkali a "neriesili"? 🙂 dakujem!!

rebroza
25. nov 2013

@crissie u nas starsi spal vo svojej izbe vo velkej posteli, z postielky sme presli do velkej postele, ked mal cca 2,5 roka. ked uz bola sestricka na ceste, aby to nebral, ze mu berie jeho postielku. rozdiel mame necele 3 roky.
cakala som, ze bude k nam chodit, ked sa sestricka narodi a nic. cakala som, ze sa prida, ked sestricka odmietla postielku a spavala s nami v posteli a nic... pekne spal celu noc u seba. vynimocne prisiel k nam - tak raz za pol roka.
ale podla mna je to individualne, mna moj syn v tomto prijemne prekvapil. nevies, ako to deti zoberu a kym babo nie je doma, tazko to odhadnut. ale nejako sa to nakoniec "uprace" 🙂

lalus
25. nov 2013

spali sme všetci štyria v spálni. staršieho sme ešte pred príchodom súrodenca presťahovali na veľkú posteľ, ktorá bola prisunutá k našej z mužovej strany... a z mojej strany prišla neskôr postieľka, ale menší aj tak zväčša spal so mnou na manž. posteli.
nočné budenie.... zo začiatku sa zopárkrát zobudil starší, ale to už bol poriadny krik... potom si úplne zvykol a mladšieho neriešil 😉
@crissie
@poppy1

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marfinak1
25. nov 2013

No ja som este pocas toho ako manzel pracoval v nemecku prestahovala malu do svojej izby a novej postele. Zo zaciatku aby si zvykla som spavala pri nej na zemi na matraci 🙂 teda dalo by sa aj na tretej posteli, kedze ma poschodku, ale tehotnej mi to vyhovovalo :D ale to su detaily. A neskor som sa prestahovala do spalne, nechala som jej na izbe otvorene dvere aj na spalni aby sa vedela v pohode dostat do spalne ak bude potrebovat a male svetielko aby sa po tme niekde nevyvalila. a spavala tam sama v pohode. No neskor zacala casto chodit v noci ku nam, neviem, ci mala len take obdobie tak sa ku nej uz nastahoval manzel...uz bola na svete druha dcerka...zacala to robit zhruba, ked mala druha 4 mesiace, ale mozno len nahoda...no a zas spi v izbe sama. Nechavame to tak, ved ak pride v noci ku nam spi pri nas, robia to aj starsie deticky a zas, ved sme ich rodicia 🙂 za kym pojdu 😀 😀 😀

rebroza
25. nov 2013

@poppy1 pri synovi mozem klince zatlkat, takze sa mi vobec nebudil, ked mala plakala.
ale mam znamych, co s tym mali problem, ze sa starsie dieta budilo na plac mladsieho. uvidite ako bude.

marfinak1
25. nov 2013

no a dcerka zacala sama spavat v izbe ked mala 1,5 roka a v poho..ina moznost nebola, lebo sa jej o 2 mesiace mala narodit sestricka 🙂

rolak
25. nov 2013

@poppy1 ja spím v spálni s miminkom a muž s trojročnou dcérou v detskej. na víkend chodíme k našim a niekedy tam spí staršia dcéra so mnou na manželskej posteli a miminko v postieľke. v noci sa staršia nezobudí,keď mladšia papá,alebo sa zobudí a aj zaspí, ale ráno je to blbé,lebo miminko vstáva skôr a nemôžem si ju preložiť k sebe do postele a ešte uspať, lebo tým zobudím staršiu. naša staršia nikdy nespala v izbe sama,takže sme ju do toho pred narodením malej nechceli nejako nútiť,preto je s ňou v detskej muž.

poppy1
25. nov 2013

@lalus tak to je parada! lebo u nas je to presne tak, ze starsia dcerka spinka na manzelovj strane vo vlastnej postielke a mladsia ked sa narodi bude spat na mojej strane v detskej postielke 🙂 ta jej bude bez bocnice, cize takmer bude spat so mnou ale kazda budeme mat svoj "priestor". tak duufam, ze aj u nas to tak bude, ze sa navzajom nebudu rusit. a ako ste to mali so zaspavanim? tohto sa tiez bojim, lebo v zime mi starsia chodi spat uz okolo pol siedmej- siedmej, v lete ked je svetlo tak az okolo deviatej, pol desiatej... no a s babatkom sa na nejaky rezim asi neda spoliehat, najma zo zaciatku 😉 dakujem za skusenosti!

miku1
25. nov 2013

@crissie Staršiu dcérku sme mesiac pred pôrodom dali spať do jej izbičky. Spávala krásne celú noc. Po narodení mladšej k nám sem tam v noci prišla, ale po čase nejak pochopila, že jej je lepšie v izbe samej, kde ju sestrička nebudí. No už asi 2 mesiace chodí v noci k nám do spálne. Zo začiatku som sa s ňou vrátila do jej izby a počkala pri nej kým nezaspí, ale teraz sa to už nedá. Nakoľko mladšia dcéra sa budí xkrát v noci, už nie len na kojenie. Nakoľko drobec spí pri mne v postielke bez bočnice, tak v posteli máme miesta dosť 🙂 Keď si odmyslím ten "prestup" medzi izbami, tak spáva krásne celú noc. To, že prechádza k nám do spálni mi aj celkom vyhovuje, nakoľko už aj v noci spáva bez plienky, tak si občas urobíme pišpauzu, a aspoň viem, že do rána vydrží, aj keď tak raz do mesiaca sa pritrafí nehoda 🙂 Inak rozdiel medzi deťmi mám skoro presne 2 roky.

moonglow
25. nov 2013

starsi mal 3 a pol roka, ked mu pribudol surodenec ... uz davno mal svoju velku postel, avsak stale sa v noci budil niekolko krat a tak bolo pohodlnejsie proste prestahovat k nemu tata do izbicky a ja som zostala s novorodencom... zostalo to tak doteraz, ale uz by som najradsej prestahovala do izbicky aj mladsieho

ked sme doma bez tata, co je casto, spavame vsetci spolu (mladsi na postielke bez bocnice) a aj ked mladsi v noci place, starsieho ani nehne

lalus
25. nov 2013

@poppy1 tie postele sme mali presne tak doriešené aj my... až na to, že ja som vlastne až takmer do poslednej chvíle spávala na tej strane postele, kde bol starší a až potom nejak tesne sme sa s mužom vymenili.
zaspávanie... starší mal cez 3,5 keď prišiel menší a už v tom čase zaspával sám... t.j. sme si prečítali knižku, pomojkali sa na posteli a ja som odišla a on potichu ležal kým nezaspal.
takže som uspala menšieho, väčší sa zatiaľ hral/pozeral večerníček a pod... knižku sme prečítali v obývačke, na posteli som ho ešte potíšku vystískala a odišla som. spočiatku sa musel krotiť, aby pri zaspávaní hovoril šeptom, ale zvykol si.
a ak šli spať v rovnakom čase (menší dal ešte dlhší podvečerný šlofík, či väčší šiel spať skôr), tak sme šli do postele spolu... ja som uspávala na manželskej drobca, väčší potichu ležal v posteli svojej. keď drobča zaspalo, prekotúľala som sa k väčšiemu, porozprávali sme sa šeptom a odišla som. 😉

dari226
25. nov 2013

ach krasne ste to tu robili mamicky,ze ste dbali na potreby viacerych deti..
nasa dcera tiez pochopila,ze jej je lepsie samej v izbe lebo syn sa budil aj 30x v noci
ked sa deti maju dobre sami v izbe a maju pokoj o to lepsie sme tam by som urobila taky ritual,ze by som dala madrac co spalne k rodicom a babätku raz za tyzden raz za dva alebo tak

rolak
25. nov 2013

@miku1 ja odpadnem! aj my máme staršiu Kristínku a mladšiu Alexandru! 🙂 🙂 ale rozdiel 3 roky a desať dní. 🙂

miku1
25. nov 2013

@rolak Tak mi máme rozdiel 2 roky a 14 dní.🙂

miku1
25. nov 2013

@poppy1 Zo začiatku sa staršia budila, no teraz už spí, ani ňou nehne 🙂 Zvykla si 🙂

miku1
25. nov 2013

@marfinak1 Aj naša staršia sa začala k nám presúvať uprostred noci, keď malá mladšia 4 mesiace 🙂

babulina
26. nov 2013

dcera mala 2r3m ked sa narodil syn, do samostatnej izby sme ju dali ked mal 1r10m, prechod zvladla uplne v pohode, tesila sa na izbu a postavili sme to cele do roviny velkej sestry a to ju drzalo aj po narodeni syna, problem nebol ziadny co sa tyka zarlivosti, ked nieco potrebuje v noci tak pride, resp uz teraz riesi viacmenej sama, celkom podarena je lebo sa snazi nas nezobudit 🙂
zarlivost sa prejavila az ked zacal maly lozit, lebo zacal jej brat hracky, dovtedy ho milovala nadovsetko, aj teraz sa lubia al e vedia sa aj pohnevat 😉

libertine
26. nov 2013

nasa starsia spava sama v izbe od 1,5r. tiez mam cca 2,5 rocny rozdiel medzi detmi. starsej sme kupili normalnu postel,ked mala nieco po 2r,paci sa jej a hned si zvykla. spravili sme to v predstihu,aby potom nemala pocit,ze jej babo zobralo postielku. v noci spi pekne celu noc, zatial nechodi prec z izbicky,iba raz prisla za mnou v noci. zatial neziarli.

bosoriak
26. nov 2013

@crissie Starsia isla do "velkackej" postele asi okolo 2,5 roka tiez. Po narodeni mladsej sa nic nezmenilo, mala ju vobec nedokazala zobudit ani ked plakala v noci. Niekedy sme spali vsetci v jednej posteli, niekedy vydrzali vsetci vo svojej. A tak je to dodnes. 🙂
Ale postele maju vlastne v jednej izbe obidve.

crissie
autor
26. nov 2013

@xlucia
@poppy1
@lalus
@fidka79
@miku1
To je super ze vasi drobci mohli s vami spat v spolocnej izbe. Nasa mala spinkala s nami v posteli asi do roka, ale uz sa to nedalo vydrzat 😀 😀 Ona sa totiz v noci na nas hadzala, raz spala na jednom raz na druhom a dost vystrajala. Tak ked mala 14 mesiacov sme ju presunuli do vlastnej izbicky a postielky a funguje to doteraz.
Tak sa s mm bojime co bude az ju presunieme do jej velkej postele 🙂 MM sa priklana k nazoru nech jej postielku ponechame aj ked sa narodi mimino, ale na druhej strane si myslim ze uz bude vacsia a rozumnejsia a snad by mohla aj prejst do postele...

@rebroza
@libertine
@bosoriak
vase deticky tu zmenu zvladli v pohode.. to je super 😎

@moonglow tak aj to je dobre riesenie ze tato bude spat v detskej s malou

euka210
11. jan 2014

starsieho sme 2m pred narodenim dali do vlastnej izby s velkou postelou s bocnicou aby nespadol, ale uspavame ho stale a je to niekedy na nervy aj hodinu. Niekedy prespi celu noc, niekedy je raz s revom hore.

ewisam
6. máj 2014

Kocky otvaram tuto temu- bo si uz neviem rady. syn spaval v pohode so mnou vo svojej izbe, teraz ked mame mladsieho sme sa s muzom vymenili. Syn sa vsak zacal v noci budit a neviem mu akosi vysvetlit aby tam pri tatovi zostal. "donuti nas vymenit sa" ale samozrejme uz ako zobudeny nezaspi takze uspavam jeho minule tak od pol noci do 4tej rana a o 6 sa zobudil mladsi-takze kolotoc non-stop. Som samozerjme vycerpana- chlap nerozny bo ani on sa nevyspi.... co robit?

eeffka
6. máj 2014

@ewisam zrazte postele a spite vsetci 4 spolu, uplne bezne...

ewisam
6. máj 2014

@eeffka horko- tazko som starsieho odnaucila spat s nami. Znova ho to ucit nebudem