Dvojročný žiarli na brata

kikasom
4. sep 2021

Ahojte, mám otázku na mamičky, ktoré majú/mali ten istý problém, čo aj ja. Ide o to, že presne pred týždňom sme si doniesli domov bábätko z pôrodnice a máme veľkého brata, ktorý má 2 roky. Lenže náš veľký brat trochu žiarli a zrazu si žiada našu pozornosť na 100%, čo predtým tak nebývalo. To ešte ako tak zatiaľ zvládame, lebo muž je ešte s nami doma. Väčší problém ale nastáva, keď bábätko začne plakať. Starší na to reaguje veľmi zle, začne aj on plakať, ale až tak, že kričí a hodí sa o zem 😔 nevieme mu vysvetliť, že bábätko sa inak vyjadriť nevie, keď niečo potrebuje. Je to dosť zlé, lebo odmieta byť s ním aj v jednej miestnosti a ani spať nechce tam, kde je bábätko. Poraďte, ak sa dá. Ďakujem

liz_lemon
4. sep 2021

starsiemu sa teraz musis venovat viac, babo potrebuje hlavne jest a spat, nemusis sa mu nejako prehnane venovat, treba zobrat starsieho na prechadzku, pekne sa rozpravat, a travit s nim vela casu, aby mu bolo jasne, ze ste tu pre neho, a prichodom surodenca sa nic nemeni

tehotna40
4. sep 2021

2r sú ešte málo. Je to pre neho obrovská zmena a treba tomu dat čas. Nas mal už 4 keď sme priniesli malu a tiež to nebolo jednoduché, u nás pomohlo, že cítil za sestru trochu zodpovednosť, napr išla som vyhodiť plienku mala bola v postieľke tak som mu povedala nech na ňu 'dozrie', samozrejme som ich videla na monitore, ale on cítil zodpovednosť a cítil sa ako veľký brat ,potom to postupne prešlo. Teraz keď mala plače sám dobehne a robí jej opičky aby prestala 🙂 prajem veľa trpezlivosti a zdravia

tehotna40
4. sep 2021

@liz_lemon pekne napísané, presne tak 🙂

ankare
4. sep 2021

Je to úplne normálne. Starší mal 5 rokov,keď sme mu priniesli brata z pôrodnice. So starším som dovtedy trávila veeeela času, spolu sme spali,hrali sa,všetko... Bola to pre neho veľmi veľká zmena a veľmi zle reagoval na plač brata. Tiež plakal, ba ešte viac,lebo ho chcel prekricat,teda vrieskal. Malý bol veľmi náročný,veľa plakal,stále sa chcel nosiť,spal len na brušku na pleci,stále sa chcel kojit,... Teda pre staršieho to bolo veľmi náročné.... Neboj,časom sa to utrasie, začnú byť partaci a čím bude s mladsim väčšia sranda,tým viac to začne baviť aj staršieho.
Tvoj synček je ešte veľmi malý, veľmi potrebuje mamu,tak skús s ním tráviť veľa času. Nech ocko ide kocarovat bábo a Ty sa venuj synčekovi. Viem,že Ťa čaká upratovanie, varenie,... ale kašli sa na všetko a venuj sa synovi,pokiaľ sa dá. A myslí na to,že to bude len lepšie,len vydrz a buď trpezliva. Držím palce! ♥️

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz