Ľúbite svoje deti rovnocenne?

andreatytler
23. júl 2020

Mamicky, tie ktore mate viac ako 1 dieta mohli by ste mi povedat ci lubite svoje deti rovnocenne alebo robite rozdiely?
Uz dlho ma to zaujima. Ja mam pocit ze moja mama nerobila medzi nami ziadne rozdiely a myslim z tak je to spravne ale mam znamu ktora zjavne inklinuje k synovi. Je to take ocividne. Jej dcera na brata ziarli. Pytala som sa jej ci je to naozaj tak alebo sa mi to len zda a ona povedala ze jasne ze ma syna radsej lebo ma s nim iny vztah. Ze je to normalne, ako ked mas niektorych ludi radsej a inych nemusis, tak aj tvoje deti maju rozne povahy a teba to viac taha k jednemu z nich. Ono to dava zmysel ale vzdy som myslela ze mama sa musi snazit aby to nedavala najavo a aby vsetky deti boli lubene rovnocenne. Ona je skvela mama a dobry clovek ale takato odpoved ma zarazila. Je mi jej dcery luto.

beronsche
24. júl 2020

@andreatytler vies, do duse nikomu nevidno.. Mozno to dievca neukazuje navonok, mozno sa s tym zmierilo, ale napriek tomu je to nieco, co ju formuje, urcuje smerovanie jej buducich vztahov.. Mozno viac, mozno minimalne.. je to komplikovane.. A hlavne smutne, ze to matka vobec robi..

miriam11
24. júl 2020

@andreatytler áno, rovnocenne. Aj keď mam s deťmi ku každému iný vzťah, ľúbim a dávam im rovnako.

katulienkax
24. júl 2020

@wasabka matka nemusi davat najavo ze lubi jedneho viac druheho menej ale moze to vyzarovat z jej vnutra ze s jednym si rozumie viac ako s druhym. Napriklad ked su deti povahovo uplne odlisne, jedno ma vacsi odstup od matky druhe je mojkacik tak vnutorne ta matka asi ma blizsie k tomu mojkacikovi

wasabka
24. júl 2020

@katulienkax ja nehovorím ze musí dávať najavo, ale tak ta bývalá kolegyňa to povedala niekoľkokrát a podla mna je to aj vidno...

A ta znama zase co ma 4 dcéry tak to je vidno na km daleko...a vždy všetko dava, myslí na tu jednu dotyčnu dcéru a jej deti - ostatné su jej dobre len na to ak niečo potrebuje vybaviť, nakúpiť alebo lekára... A viem ze tie zvyšné 3 sestry sú z toho nešťastne

A tu nejde o to s kym si rozumie viac ale su tam robene neskutočne rozdiely

Nech sa nikto na mna nehnevá ale to normálne nie je. my sme s bratom síce len dvaja ale nikdy ale nikdy v živote medzi nami neboli robene rozdiely - a obaja nasi rodicia nás ľúbia rovnako! Za toto dam ruku do ohňa!

A tiež si mozem viac rozumieť s jedným rodičom ako druhým a brat detto, ale to nemení nic na fakte ze ked rodicia nemajú radi svoje deti rovnako je to uplne nepochopiteľné a podla mna dosť smutné...lebo to dieťa to cíti

No fajn mozno na nich maju niekdy iný meter lebo napríklad - jeden je flakac v skole, bordelar a druhy nie je tak budem prisnejsia na to dieťa na ktoré mam byt (lebo výchova je vždy obraz rodiča) , alebo vekovo tiez nemôžem očakávať o 10 rocneho to iste ako od 6 rocneho.

Teraz nad tým uvažujem a mam naozaj viac takých ľudí v okoli...

andreatytler
autor
24. júl 2020

@evkano1402, @beronsche Pravda pravduca. Neviem ako sa citi dcera a ani aky ma vztah s bratom. A v podstate ani neviem ci na neho ziarli. Vsetko to su len moje dojmy a usudky, ktore si robim ked som s nimi v kontakte alebo ked o nich nieco pocujem (a to nie je casto). Napriklad som videla pred rokmi, ked boli este deti ako sa dcera snazi byt pochvalena a vidiet ze brat je pokarhany ked je ona dobra a on zly alebo ze teraz ked uz maju obaja cez 20 idu spolu stravit silvestra na chatu. Z tohto si robim nazor o nich ale kludne sa mozem mylit. Tu znamu som uviedla ako priklad na otvorenie debaty. Ako som povedala jej vysvetlenie ma sokovalo a zacala som uvazovat nad tym ci to nie je normalne... Myslim ze je len velmi malo rodicov co zacnu s nerovnopravnostou zamerne a cielene hned od zaciatku. Podla mna sa to tak nejak vyvinie casom a nech robis co robis, nedokazes sa zbavit toho ze preferujes jedno z deti. Tie mamicky co citia a davaju lasku rovnocenne mozno maju stastie ze to tak citia alebo si na to davaju extra bacha kedze tym trpeli ako deti. Materska laska nie je automaticka a ked sme robili kurz na adopciu, naucila som sa ze velakrat sa mame narodi dietatko a ona k nemu neciti lasku. Je akoby cudzinec a ta laska pride casom ak na tom pracuje a snazi sa. Ale o tom sa velmi nerozprava. Je to dost tabu.

katarinamamina
7. okt 2022

@andreatytler ja môžem povedať len za seba, že ľúbim všetky 4 deti rovnako a to sa nemusím snažiť, skrátka to tak je. Pristupujem k nim samozrejme podľa veku. Nebudem sa s 19 ročným ňuňuškať a s 8 mesačnou viesť dospelácke rozhovory. Snažím sa k nim pristupovať podľa ich potrieb a povahy. No čo sa týka lásky, každé si zobralo kus srdca pri pôrode a bude ich už navždy. Nedávno som písala, že láska sa s deťmi nedelí ale násobí ❤️

miriam11
7. okt 2022

@andreatytler nie, nerobím rozdiely. Obe detí ľúbim rovnako.

liusa82
7. okt 2022

Ja som tiež raz niekoho počula o týchto rozdieloch rozprávať.V telke to dávali že málokedy má človek rád všetky deti narovnako ale jasne že nikto to neprizná.Väčšinou sa inklinuje viac k jednému než druhému.Ja neviem ako to je ja som bola jedináčik lásky som si užila až až a svoje deti zatial nemám.Ale aj keby mám tiež len jedno by som chcela práve aj kvôli tomuto

andreatytler
autor
7. okt 2022

@liusa82 Tiez myslim ze vela ludi co citia tu lasku rozdielne to nepriznaju len tak verejne. A asi je to dobre. Ja ak by som bola dieta, nechcela by som od mami pocut ze lubi viac mojho brata. Tiez myslim ze vela mam co to citi takto rozdielne, sa snazia aby tie rozdiely nedavali velmi najavo.