Neovládateľné 3,5 ročné dieťa

alllexis13
11. feb 2017

Prosim Vas,ak by som chcela ist s dietatom k psychologicke,potrebujem odporucenie od pediatra?Neviem si uz rady s 3,5rocnym synom .Neviem,ci to je aj ziarlivost na mladsiu dcerku ale zostal uplne neovladatelny.Mohla by som ho tlct od rana do vecera,nepomohlo by mi to...Hracky si neuprace,jest nejde,ked on nieco chce,tak hned a dokaze revat aj hodinu.Ale vtedy neustupim.Spomenula som to aj dr.no len povedala,ze ma obdobie vzdoru a treba vydrzat..(No niekedy neviem co robit.Ked mu nieco zakazem,chce ma bit,kopat,...Dcerka sa mu nesmie priblizit k hrackam-ked mu nieco pokrivi ako mal ulozene,bud ju soti alebo ju aj udrel hrackou po hlavicke.Musim ju drzat dalej od neho.Ale,ze si dovoluje aj na nas,z toho mam obavy,co z neho vyrastie..Co snim mam robit ked krik ani bitka,ani vysvetlovanie s kludom nezaberaju.?

pribinak
11. feb 2017

Sk pojdes k psychologicke do CPPP centra/poradne, tak tam vymenny listok nepotrebujes.

lukyazojka
11. feb 2017

Ahoj, myslím že nepotrebuješ žiadne odporučenie. Ja som bola so synom tu https://www.poradnapuchov.sk/nase-sluzby/ bez odporučenia.. nič som neplatila.. maximálna spokojnosť, moc nám pomohli. Ale my sme riešili už iný problém. Každopádne jeden telefonát ťa nezabije 😉. Ak ti nevie poradiť pediater tak musíš hľadať sama.

alllexis13
autor
11. feb 2017

Dakujem,skusim teda.🙂

beatrix85
11. feb 2017

Syn je v období prvého vzdoru, tak ako hovoril doktor. Ďalší problém je, že asi zažíva tzv. "zosadenie z trónu" mladším súrodencom, ktorého považuje za rivala. Bitkou v žiadnom prípade nič nedokážete, len malý bude viac zúriť. Biť nikoho nesmie ani v tak rannom veku. Treba tam dieťa fixovať, pevne ho chytiť (chytiť ruky, silnejšie zovretie). A samozrejme v zmysle správneho učenia, na negatívne správanie zo strany syna nijak nereagovať, aj keď je to ťažké, viem že matka sa hanbí, ak dieťa urobí cirkus vonku. Doma treba ale vydržať. Ak nechce jesť, nech neje, ak si nechce upratať hračky, tak žiadne nedostane. Krik a bitka však nepomôže. Naopak pozitívne správanie treba vo veľkom odmieňať, hneď si ho všimnúť a pozitívne naň reagovať. Dieťa pochopí, čo od neho rodič chce a za čo bude odmenené. Niečo podobné poradia v poradni🙂

janci05
11. feb 2017

@lukyazojka Aj ja som bola v tomto centre so synom a nemusela som mať odporúčanie od doktorky. Jednoducho som zavolala a objednala sa.

gupka27
11. feb 2017

@alllexis13 ahoj, presne tento istý problém riešim momentálne so synom teraz. Môj ma štyri a pol roka a momentálne mal aj dvojmesačné prerušenie v škôlke lebo ani tam nechcel nikoho rešpektovať. Do toho centra som ho nahlásila aj ja teraz v stredu sme tam boli prvýkrát. Nepotrebuješ výmenný lístok ani odporučenie. Ak niečo kľudne napis IP🙂

sunny8
12. feb 2017

Ja som chcela ist so svojou 2,5 rocnou k psychologovi robi toto iste ako tvoj akurat nemame este druhe dieta. Ale som si pomyslela ze nechcem aby do nejj cokolvek pchala co sme boli na neuro a som toto spomenula dala jej akesi tbl na upokojenie jednu som jej dala a spala viac ako pol dna takze nwm no

alllexis13
autor
12. feb 2017

@sunny8 nemyslim si ze tabletkami sa spravanie zmeni.Skor si myslim,ze ide o psychycku poruchu,alebo trucovitost....Neviem...ale chcem to zistit a chcem mu porozumiet a pomoct.Preto rozmyslam nad odbornou pomocou.Syn este nechodi do skolky ale uvazujem ho kvôli tomuto spravaniu zacat davat a uvidim ,ako sa bude chovat v kolektive.Zapis by mal byt na jar,len neviem,ci este do septembra vydrzime-ak ho vôbec zoberu....

alllexis13
autor
12. feb 2017

@sunny8 Aj nas syn bol taky aj ked sme este nemali druhe dieta.Ale teraz akoby sa to este vystupnovalo...

esther03
12. feb 2017

@sunny8 psycholog do nej nebude nic pchat, nie je lekar 🙂

tete87
12. feb 2017

Podla mna je tvoj syncek v citlivom veku, kedy prislo vela zmien - a nie so vsetkymi sa vyrovnal. Prebieha u neho boj o moc, cim viac s dietatom superime, tam viac si to dieta uziva a chce nad nami zvitazit. Bitka nic neriesi, nakolko pre dieta nic neznamena a straca koaby nejaky vychovny ucinok, je to len tvoj nastroj, presadzovanie si svojej vole je zase jeho nastrojom, niektore deti sa nestitia ani voci rodicom(buchnut, stuchnut, uhryznut) pretoze aj to byva ich prejavom dozadovania sa pozornosti. Dieta vie, ze vzdy ziska tvoju pozornost nevhodnym spravanim, pretoze tomu venujes vzdy svoju pozornost. Zacala by som sa viac zameriavat na to pozitivne a menej riesila tieto jeho stavy, zmenila sposob komunikacie 🙂 mozes sa o tom s niekym poradit, porozpravat, pripadne si nieco precitat i ked pri dvoch detoch je to urcite narocnejsie, ale ak by si stihala urcite odporucam knihu respektovat a byt respektovan 🙂

domafi
12. feb 2017

Skúste pozrieť sem. www.nevychova.cz mne to veľmi pomáha

leeenka26
1. jan 2021

Krik ani bitka nepomôže. Mali sme veľa takých situacii ako opisujes. Teraz je velki pekne obdobie, kedy dcérka sa správa naozaj veľmi pekne. Pochopila som a stalo ma to veľa úsilia, ze nezmením hej povahu. Ze je silná a temperamentná, ako ja. Nastavovala mi castokrat zrkadlo. K tomu obdobie vzdoru, žiarlivosť a súťaživosť so súrodencom, nedostatok času na ňu, keďže mame veľa povinnosti ako každý a urobilo to svoje. Pochopila som, ze krikom ani násilným prevahovym a direktivnym správaním nedosiahneme nič. Len nas to cyklilo. Ja som bola nervózna z nej, že nie je po mojom, ona zase zo mňa, lebo som bola nesvoja. Nespokojnosť v práci, únava, frustrácia, malo sociálnych kontaktov v týchto časoch robia svoje. Až som sa s nou skamaratila...je to presne to, co nám vyhovuje. Mame mantinely, ktoré sme dodržali, trvám na svojom, vsetko si vypočujem co mi vraví, vtedy vsetko dam bokom, hrám sa s nou, ked potrebujem niečo porobiť, vysvetlím, dodrzim a ona ma istotu ze sa s nou zahrám, lebo toto nas ničilo hlavne..ale systematicky vsetko idem cez to, aby pochopila a aby bol kľud a hlavne dobra atmosféra, lebo skrz nu som častokrát plakala. Absolútne bola neovladatelna predtým, presne ako píšeš, ani z voza, ani na voz. Chce to čas, zastaviť sa, pomojkat si často dieťa, ísť len tak za ruku bezcieľne von, rozprávať sa, motivovať a hlavne veľa sa spolu smiať a bláznit. Skus aj takto.