Príchod súrodenca

klobucik1
10. nov 2016

Ahojte,

Mam 17 mesacnu dcerku a 7dnovu. Starsia na mladsiu zareagovala velmi dobre. Mam pocit, ze hned chytila akesi puto, hovori co babo robi, ze babo place, ze mame byt ticho, ked babo buva, ale sama krici, do baba stucha, skusa, potom chyti nervicky, zacne metat rukami, pripadne kopat, je zjavna zmena spravania.
Ako ste riesili prichod surodenca? Ako treba reagovat na zachvaty hnevu, revu a vsetkeho mozneho... Som z toho trosku zmatena a neviem co mam robit v situaciach, kedy sa starsia dcera prejavuje negativne, zial musim povedat, ze taka nebola...

stastnablcha
10. nov 2016

aohj hlavne vela trpezlivosti. pre malu to musi byt strasne tazke a este asi nevie ako ma reagovat na svoju zmetenost ... vela lasky a pevnych nervov to chce.. moj syn bol na tom rovnako, ked pochopil ze ho stale lubim zlepsilo sa to. ale ja som bola total vycerpana z toho.. :( ale stoji to zato 🙂

emilia25
10. nov 2016

Ja som toto ako si nezazila.cele tehu som deti pripravovala na surodenca a vzdy sa tesili.u nas to bolo tak ze male som nakrmila prebalila a ulozila do postielky a starsi sa mohol kukat.teraz mame 8 mesacnu a chalani ju proste zboznuju najstarsi mi pomaha postrazi zabavi stredny sa vsade chvali ze ma sestricku a namladsi ked vidi babo povie to je betka.vsetci ju pusinkuju lubia.cele tehu hladkali brusko rozpravali sa s nou tesili sa kedy pride.a ked som uz isla tak som im povedala ze uz idem po betku.

0ria0
11. nov 2016

@klobucik1 presne hlavne treba trpezlivosť, pretože staršia dcérka bola naučená že veškerá pozornosť bola iba na nej a teraz keď prišiel ďaľší človiečik do rodiny tak skúša aby bola stredobodom pozornosti ona. Ale ona to pochopí časom, len treba na ňu milo a nezanedbávať ju