Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Režim štvormesačnej dcérky pri dvojročnom synčekovi

nevenka
14. jan 2016

Zienky, potrebujem radu. Doma mame 2 rocneho chlapceka a 4 mesacnu dcerku. Ta mala od narodenia priserne koliky, teda zacalo to, ked mala mesiac. Dovtedy az na vynimky papala a spinkala a bola spokojna. Zrazu prestala kakat a prdkat, nakoniec mala nejaku bakteriu a pomohli az antibiotika. Prave ich dobrala a idu jej aj zuby, nespi, ked je hore, place, zlosti sa. Starsiemu pustam rozpravky, ona sa krmi na etapy - naraz sa nenacucne (kojim), grga na milionkrat, v nosici mi byt nechce, strhava sa, ked starsiemu komentujem rozpravku, nehovoriac, ked ho musim napomenut hlasnejsie, ked konim napr., odpoji sa, uz sa naspat nechce prisat, alebo ked on skrikne, no hotova som. Dcerka nema skrz to brusko ziadny rezim, nikdy neviem, kedy ist von, je to pre mna stres, lebo hoci papa, o pol hodinu pyta zase. A ja viem, ze ked aj ja som nervozna a kricim, tak sa to prenasa aj na nu a pri najmensom zvuku sa strhava, zlakne sa. Snazim sa, ale uz niekedy ani ja neviem, co s nervami. A potom mi je to luto a placem...poradte, no to viem, ze na sa musim ukludnit najprv, a to dalsie, skuste navrhnut, ako ten rezim dosiahnut, aspon orientacne. Ako ju naucit naraz sa najest. Ved ako novorodenec mi po nakojeni vydrzala. 3-4 hodinky, teraz len v noci, ked uz totalne unavena zaspi. So starsim sme mali ine problemy, ale reim sme aky taky dosiahli, no len zladit dve deti je uz tazsie. Dakujem krasne..

nevenka
autor
14. jan 2016

Ospravedlnujem sa za preklepy, pisem z mobilu 🙂

terezka1947
14. jan 2016

myslim,ze mas dost perne obdobie,aby si uz teraz zacala riesit nejaky rezim....skus este par mesiacov pockat a sledovat deti...a ver,ze sama prides na ten SVOJ rezim...ja som chaosila preb mesiace....potom syn bol v skolke a bolo to uplne o inom,ale prve mesiace som bohuzial uprednostnovala potreby mensieho....nedalo sa inak
bude to ok.... 😒 ...teraz "prezij" 😀 ...o par mesiacov to bude pooodstatne lepsie

nell77
14. jan 2016

Chapem je rozdiel mat 1 a 2 deti...nabehnete na rezim len musite prtrpiet koliky ,zuby ale to prejde a bude lepsie..kazdy den vecer by som si povedala ze sme blizsie k rezimu a zlepseniu..urcite je to narocne ale odmenou ti raz bude dobry vztah medzi nimi,kedze maly rozdiel a aj to ze sa budu spolu hrat a ty si das v klude kavu...drzim palce.n.

siska53
14. jan 2016

@nevenka poznam..mam presne 2r.rozdiel (a 3 tyzdne k tomu) a tiez som si to uzila. Mala kolikova,stale na rukach alebo v nosici(nastastie ona tam vydrzala,ale.revavala vela az do 3,5m.,ked to ustupilo..
Prve dva mesiace,kedze ja som bola po sekcii chodila pomahat mama,ale.dlllho sme to mali tiez,ju vsetko vyrusilo. Strasne bola zvedava. No naucila som sa dojcit decentne na verejnosti,tak sa to dalo. A bolo leto na rozdiel od tohto pocasia.
Rezim som nevytvarala malej,no maleho rezim som dodrziavala. Jedine.som.ju smerovala do toho,aby jeden.popoludnajsi spanok bol v case spanku maleho. No aj to bolo malokedy,lebo maly uz spanok aj vynechaval a bud nezaspal on alebo mala. No.preslo to,vydrzala som..rezim prisiel po zavedeni prikrmov,ustup kolik pomohol a bolo coraz lepsie.

nevenka
autor
14. jan 2016

dakujem baby, dodali ste mi sily...dnes ne akurat krizovy den...no s maloj sme boli uz aj na druhom konci republiky kvoli kolikam, kazdy den to bolo peklo...snad sa to uz zlepsi, ze vyjdu prve zubky a chvilku bude klud...a akurat som pisala znamej, co sme si davno nepisali a ona ze jej mala v priblizne rovnakom veku je bez plienky, sama sa naje, bez cumla...no ja ani silu nemam riesit, posadim ho na nocnik a sedi, kuka mi rozpravky, an tomu som rada a cumel? Ked aspon on prespi vacsinu noci, tak je to dobra noc...baby, nech je uz jar a teplucko, vonku vybehne s nim aj manzel, ja nakojim aj na lavicke snad, ak teda sa bude chciet tak kojit, lebo synator bol ten typ, ze nikde inde, aj keby hladom mal umriet, vonku a na navsteve bolo vsetko zaujimavejsie ako prsnik 😀...dakujem Vam...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli