Spanie v dvojizbovom byte

kvetinkaaknitevk
11. jún 2022

Ahojte.. prosím vás som z toho už teraz na prášky 🤯

Dcera bude mat 2 roky keď sa jej narodí súrodenec .. ona je od mala zlý spac ale odkedy nekojim tak sa hudbou v noci max 2x stačí ju potapkať po dupe a spi ďalej .. spíme spolu ona má prirazenu postielku vedľa mna.. no ak sa vaic hýbem preberie ju to a je citlivá na zvuky atd čiže ak príde súrodenec neviem ako vyriešiť spanie v našom 2izbaku .. kazdooadne z obývačky bude aj spálňa to je iste .. no ide o to že či nechať dcéru spat samu v izbe a učiť ju na to už teraz aj keď je zvyknutá na kontaktný spánok a s babom byt v obývačke čo nie je šťastne riešenie asi .. alebo dať babo aj dcérku do izby spolu a ja sa budem musieť presúvať na nočné kojenie k ním a uspavat obe deti naraz lebo sa urocte zobudia obe 😅 .. alebo s nimi spat oboma v tej spálni 🤷🏼‍♀️ Som z toho jeleň už teraz 🤯

syslik81
11. jún 2022

bud ju ucit spat samu v jednej izbe .. alebo hold budes spat v jednej izbe s oboma .. zvykne si aj na zvuky bude unavena zaspi.. ak bude nove babo prilis uplakane v noci budes aj tak nutena s nim spat v inej izbe

selest
11. jún 2022

Tiez som sa bala ako to bude, aj spanok aj uspavanie a prekvapivo ziadny problem. Starsi spi a ak sa aj zobudil v noci tak sa prosto otocil a spal. Ak msly reval zapchal si usi alebk sa zakryl vankusom.A to dovtedy ak ho nieco zobudilo tak vrieskal aj hodinu, ma pas.. strasne ma tym prekvapil akoby to pochopil ze treba byt tisko a spat. A tiez maly bol super zlate babatko.. A zaspavanie to iste pekne zacal zaspavat starsi. My mame spalnu a obyvacku a muz ho uspi v obyvacke a potom ho prenesiem. V noci spim ja s detmi v spalni muz v obyvke aked sa starsi zobudi bezi k muzovi.. u nas by detska nemala zmysel aj tak by deti skoncili v nasej posteli..

bajka16
11. jún 2022

My síce nemáme dvojizbak, ale tiež som mala obavy. Prvé dni veru aj boli o zlom krk. Ale po čase, sa tie deti krásne zladia, zvyknú si na seba. My doteraz spime s obidvomi v jednej izbe. Náhodou ak sa zobudí jeden z nich, a je hlučný, druhý si z toho už nič nerobí. 🤷🏻‍♀️
Keď mi mladší vstával každé 3 hod na kojenie, jednoducho som ho zobrala zo spální do obývačky, tam som ho nakojila a uspala v hojdačke, preložila do spálni a spali sme ďalej. Ale zvládli sme to úspešne 👍😀

emilka_1
11. jún 2022

@kvetinkaaknitevk určite ju neuc spať samú, veď si predstav, že tvoj muž si privedie domov druhú ženu a teba hodí do druhej izby 😆
Podľa mňa bude mať ako starší súrodenec dosť čo robiť so zvykanim si na ďalšieho člena domácnosti, spite všetci spolu. Prečo by si sa mala stále presúvať, veď maj obe deti pri sebe, to je najpraktickejsie v každom ohlade. Môj starší mal vtedy 1.5 roka, on z jednej strany, a z druhej som mala novorodenca. 3x v noci sa zobudil, ja som nakojila a spali sme krásne ďalej. Nemusela som behať do žiadnej izby, nechápem na čo. Ako ležím, tak vyberem prso a je vybavene.
Vôbec sa dopredu neboj, hlavne sa daj do kludu a nič nerieš, nemaj žiadne očakávania, akceptuj veci, aké sú a budú, lebo pri dvoch sa zblaznis, keby takto všetko riešiš 🙂

ninusa221
12. jún 2022

Ja by som ju učila už spať samu a maleho maj pri sebe v spalni. Ona ti zo zo zaciatku bude chodit aj tak v noci do spalne😀.nak si zvyká

ailiba
12. jún 2022

@kvetinkaaknitevk my sme v tej iste sotuacie, az na to, ze maly spi v svojej postielke, ktora nie je pritlacena k nasej. Ale tiez sa bojim, ze ho bude babatko budiť. Napriek tomu skusime spat vsetci spolu... A uvidi sa. Asi zalezi aj na detoch... Ked to nepojde, tak sa manzel so synom presunu do druhej izby, aby si maly zvykol a potom bude postupne spavat aj sam (syn).

beata_k
12. jún 2022

@kvetinkaaknitevk muz s dcerou v jednej izbe a ty s babom v druhej

kvetinkaaknitevk
autor
12. jún 2022

@ninusa221 no ale my mame 2 izbak čiže spálňa je obývačka tým pádom by sme spali v obyčaje kde pôjde aj telka večer atd a to sa mi moc nepaci

kvetinkaaknitevk
autor
12. jún 2022

@beata_k hej als my nemáme 2 izby .. my mame len jednu izbu a jednu obyvacko spálňu … a dcera je zvyknutá na úplnú tmu čiže ona v obývačke nehrozí a babo spat v obývačke keď my večer budeme chcieť aj tv kuk tak asi nič moc

zuzanka.zuzu
12. jún 2022

ty si trufas pri 2 deťoch pričom prvý je novorodenec ešte večer s mužom pozerať telku? tak potom buď waaaw alebo dcérka reálne nemá problém so spánkom... sorry 😀

beata_k
12. jún 2022

@kvetinkaaknitevk Dcera v izbe a ty s muzom kuk TV cez bezdrotove sluchatka.

frantisska
12. jún 2022

My mame dvojizbak. Deti 2 a 5r. Asi mesiac je tomu čo majú detskú izbu a my sme v obývačke. Doteraz bola obývačka obývačkou a všetci sme spali spolu v izbe. Každý syn vo svojej posteli/postieľke. Ale naši sú super spachtoši, nerušili sa v noci. Až teraz keď sú tam sami a jeden sa zobudí 5:30 tak zobudí aj druhého a mame take skore budíčky ako nikdy. Ja by som to skúsila najprv takto ak je v izbe na to miesto. Nech sú večer už deti zavreté v jednej izbe a vy máte tu druhu voľnú pre seba. Až potom by som sa skúsila rozdeliť 1 rodič 1 dieťa. Ja som bola proti tomu u nás aby starší syn mal akože sám izbu a my traja by sme boli v obývačke.. ale aj takto to niekto robí, každé dieťa je iné, držím palce

kvetinkaaknitevk
autor
12. jún 2022

@zuzanka.zuzu Haha no dcerka vždy zaspala na nočný soanok o 7 teraz zaspava o 8 🙂 ale potom sa budila každú hdoinu na kojenie .. ale kým je sama v izbe a nič ju neruší tak spi a my sme vždy večer pozerali tv 🙂 verím že aj tento krpec vždy zaspí skoro 😂

kvetinkaaknitevk
autor
12. jún 2022

@frantisska áno urobíme to takto skúsime to Najorv spolu 🙂 tiež to nechcem takto rieist halvne preto že je dcerka zvyknutá spat somnou a zrazu ju nechať samu by bol pre ňu sok urocte aj keby som ju prirpravocala na to od dnes napr .. ďakujem

ruzovakrava
12. jún 2022

@kvetinkaaknitevk nerieš popredu čo bude, ak bude. Určite by som ju nedávala preč z izby, staršiu som mala tiež takúto, hrozne ľahký spánok, v 2.5r som k nej ešte občas musela vstať. Keď sa narodila druhá, spali sme všetci spolu v spálni, s 2 postieľkami. Dojčiť som chodila vedľa do obývačky asi 3-4x za noc ale po čase som toto prestala dávať a staršia si zvykla aj na mrnčanie mladšej, aj na tlmené, slabučké svetlo v izbe. Odvtedy má tvrdší spánok aj počas dňa. Naozaj som neverila že si zvykne, tiež som to takto riešila a neverila som keď mi mama povedala že si zvykne 😆 ona sa pred zobudila aj na to keď si v spánku prdla 😁

evkamotka
13. jún 2022

My sme to vyriesili, ze manzel spal so starsim 2r a ja s babatkom, kazdy v separatnej izbe. Telku si dajte do kuchyne 🙂

riamia91
13. jún 2022

Mrkla som na Vas profil, a teda mate taky vekovy rozdiel ako my 😊, len u nas je to maj 2020 a marec 2022.
No spime spolu v 1 izbe, nejak mi bolo luto dvojrocnu oddelit do vlastnej izby, stale sa mi zda malicka na to. 2m pred porodom sme jej kupili novu postel, zo dna na den sme jej vzali postielku. Bola s tym uplne ok.
Marcovka samozrejme dostala jej postielku, uz si na nu starsia ani nespomenula. Spime spolu v jednej izbe starsia sa nebudi na mladsiu a naopak. Nie je s tym problem, tie deti si nejak na seba zvyknu a proste ich to nebudi. Vecer tiez pozerame telku, od narodenia mladsej a ona zaspava pri nas, aspon ju mam pod kontrolou a nepostrehla som, zeby jej televizor vadil. Proste zaspi a odnesieme ju do spalne.

diamond007
22. jún 2022

@kvetinkaaknitevk
Podľa mňa to riešiš veľmi skoro.
Okolo tých dvoch rokov sa našej zlepšil spánok, tiež ju budilo všetko. Možno by jej ovšem bolo lepšie keby spala sama a nebudili ju iné zvuky.
U nás sa to samé vyriešilo. Spi staršia ako chce. Niekedy sama v izbe, niekedy s babom aj so mnou na veľkej posteli spala.
Ja som si myslela že bábo bude budiť staršiu ale opak je pravdou.