Fabriky vo Švajčiarsku, Rakúsku a v Nemecku

cristina7171
12. dec 2022

Ahojte vedeli by ste nejaké fabriky (poľské,slovenské,české) vo Švajčiarsku,Rakúsku či v Nemecku? Ďakujem vopred za odpovede 😊

vevesh
13. dec 2022

@valeria_h ja byvam v nemecku uz cez 20 rokov, preto hovorim, ze pred par rokmi to bolo v pohode, teraz je to takmer nemozne takto na blind bez jazyka- nemci sa ohladom ubytka ani bavit nebudu. Kedysi boli robene timy podla narodnosti, cize si robila sk-cz kolektiv. Teraz nehrozi. A v praci, ako som pisala, si mozu vyberat z ludi, ktori vedia a uz su tu a nemusia si robit starosti s ubytkom. Samozrejme, ze nic nie je na 100%, ale momentalne sa situacia, ze by isla bez jazyka velmi velmi zhorsila vo vsetkom.

valeria_h
13. dec 2022

@vevesh Ja netvrdím, že nemáš pravdu. Ja píšem zo svojich skúseností a zo skúseností ľudí z môjho okolia. Nikto problém nemal. Jednoducho treba skúsiť, je veľa agentúr, ktoré ponúkajú prácu v Nemecku v sk-cz kolektíve bez jazykových znalostí.

tanikka
13. dec 2022

heh tak toto je taká strohá otázka, ako neviem, či hľadáš prácu alebo čo. bolo by fajn to trocha rozviesť, lebo takto vieš, v každej krajine sú fabriky, kde berú aj zahraničných zamestnancov

cristina7171
autor
13. dec 2022

@martinmmartin chcela by som pracovať vo Švajčiarsku alebo v Nemecku vo fabrikách kde sa nachádzajú najlepšie češi,slovaci,poliaky,Chorváti kde nepotrebujem až takú znalosť Nemeckého jazyka

cristina7171
autor
13. dec 2022

@valeria_h a ak môžem poprosiť ako sa volá tá fabrika 🙏?

cristina7171
autor
13. dec 2022

@valeria_h vlastne názov agentúry prepáč nie fabriky 🙏 tiež neviem nemecky len niečo sa dorozumiem

cristina7171
autor
13. dec 2022

@valeria_h a môžem poprosiť meno agentúri 🙏🙏🙏🙏

valeria_h
13. dec 2022

@cristina7171 Moja kamoška išla cez Universal Consulting

valeria_h
13. dec 2022

@cristina7171 A je spokojná, žiaden problém s agentúrou, je tam od leta.

cristina7171
autor
13. dec 2022

@valeria_h a dá s nimi nejako dohovoriť český poľský či slovenský?

valeria_h
13. dec 2022

@cristina7171 Samozrejme slovensky ☺️

cristina7171
autor
13. dec 2022

@valeria_h dobre ďakujem a vo Švajčiarsku náhodou bez znalostí jazyka nejaké agentúry?😊

valeria_h
13. dec 2022

@cristina7171 Vo Švajčiarsku vôbec neviem, pozri na stránku tej agentúry, majú tam ponuky. Kľudne tam zavolaj a spýtaj sa. Veľa šťastia 🙂

cristina7171
autor
13. dec 2022

@valeria_h dobre ďakujem zavolám 😇