Tehotenstvo - Švajčiarsko

mey8
10. júl 2021

Tehotenstvo: ahojte. Viete mi niekto prosim poradit? 1.) na konci prveho trimestra sa robia tripple testy ( ci tak nejak sa to vola) dr. Spominal ze tu su dve moznosti ta co,, preplaca poistovna'' a ta kde sa doplaca 600chf... Viete mi poradit aky je v nich rozdiel v tych testoch a co ste si davali vy??
2.) spominal tiez ze porod sa berie pausalne, a teda ja akosi stale nechepem, ako je to myslene (mozno je to tym, ze tu zijem 8 rokov a viem, ze tu nic nie je zadarmo) ale teda vysvetlite mi, plati sa za porod ci nie?? Ja pojdem cisarskym...a ak mi pride po porode sek v hodnote 7000 tak ma asi vyruti😂
A po cisarskom ako dlho ostava zena v nemocnici? Tak ako na SK? 4 dni?
3.) uz davnejsie mi znama spomenula, ze tu sa plati za poistenie dietata, a aj novorodenca este kym je v maternici.. Od ktoreho mesiaca tehotenstva sa plati za babo, a kolko to cca. Vychadza?? Vopred dakujem♥️🙏

cawes
11. júl 2021

@mey8 ahoj ten trippel test co preplaca poistovna je normalny ako sa robi na sk ten druhy je tusim uz detailnejsi alebo s pupocnej snury. Uz si nepamätam. Daj si ueobit normalny a ak yb boli neake zle vysledky tak si das spravit ten podrobnejsi. Porod preplaca poistovna. Neplatila som nic a ani sek som nikdy nevidela. Po cisaraku musis 24hodin ostat a potom mozes ist domov vo Svajci ta nebudu nutit ostat dlhsie. Zalezi ako sa budes ty sama citit. Ano poistku pre nivorodenca mozes uzatvorit resp mala by si uz teraz ak by sa pri porode nieco stalo tak dieta je hned poistene. Poistka zacne pltit narodenim doetata cize dopredu nebudes pltit nic. Detske poistky nie su drahe okolo 80-100 sfr mesacne franchise je 0.

mey8
autor
11. júl 2021

@cawes dakujem velmi pekne🙂 k tym testom.. Ja som sa tiez rozhodla pre ten preplacany... Ale dr. Spominal, ze ten druhy detailnejsi sa robi v 11tt a ten preplacany v 13tt🤦‍♀️ tak ja neviem... 🤷‍♀️ Ale uz som sa rozhodla ze si dam ten preplacany a pokial by boli horsie vysledky tak pre pokoj duse pojdem aj do toho detailnejsieho🙏🙏 dakujem♥️♥️

catita
23. aug 2021

@mey8 ahoj, tie testy uz mas zrejme za sebou 😊 a co si zistila o tom poisteni? Nikdy som to nepocula a zatial som ani tie poplatky neriesila. U mna to vyzera na prirodzeny porod. Kde planujes rodit?

mey8
autor
23. aug 2021

@catita veru mám za sebou tie testy (,, preplácané'') a na šeky od dr. Este čakám.. Lebo mám frenč. 2500🤦‍♀️ takže to mam kde lúpať (ja som totiž v 1. Trimestri bola na kontrole kazdy týžden) našťastie od 13tt. Na tie detailnejšie asi nepojdem lebo tie predošlé vyšli 👍🏻👍🏻👍🏻 žiadna mozaika nám nehrozí. Od 13 tt To hradi uz poistovna👍🏻 poistenie pre dieťa musíš vybaviť už v tehu, aby malo starostlivosť preplácanú.. Činí to do 100 chf mesacne a platíš asi po narodení-keď príde šek😂👍🏻 ty už máš tie testy za sebou?? A termin mas aky? 🙂

catita
23. aug 2021

@mey8 ja mam termin 20/1/22 a mala som ten zdarma test a vyslo mierne zvysene riziko kvoli veku, tak som si dala urobit aj ten druhy plateny test.. ale kedze som mala to zvysene riziko, tak to preplaca KK.. ja som si dala len za poplatok cca 300chf urobit este navyse aj rozsirene testy a vsetko uz vyslo ok 🙏❤ a aj pohlavie rovno zistili 🥰