Jedálniček ročného dieťatka

lelinka611
7. jún 2021

Žienky ktoré máte ročne detičky, prosím vás o zaujímavé tipy na raňajky a večeru pre drobca. Mám pocit, že ma na večeru a raňajky dookola to iste 😊 ďakujem 💛
(Niekedy človeka nenapadne primitivna vec)

mamamasama
7. jún 2021

My mame skoro kazdy den to iste, teda okrem obeda a vecere. Rano kasa, desiata ovocie, obed, to co je navarene, vecera to iste, olovrant jogurt 😂 Obedy a vecere su kazdy den ine. Vzdy vela zeleniny. Karfiol s ryzou, cviklove rizoto s kozim syrom, spenatove halusky, kremove polievky, ovsene palacinky, brokolicove muffiny, tekvicove, batatove, avokadove pyre s maskom, quiche ...

hennyinnsbruck
7. jún 2021

Tak ročne môže jesť viacmenej co dospeláci... Možnosti je neúrekom.. Pomazanky, vajíčka, chleba, kvalitné šunky, zelenina, chleba vo vajíčku... Atď atď..

felicita027
7. jún 2021

moje deti milovali okolo toho 1r rôzne kaše najmä ovsenú a pohánkovú, ochutila som vanilkou, kakaom, škoricou niekedy bez príchute, navrch akékoľvek ovocie, ktoré sa doma našlo, potom klasika vajíčka (omeleta, praženica, na tvrdo) s pečivom a zeleninou, pečivo so šunkou, maslom, syrom, zeleninou, cereálie s mliekom (nekupujem nestlé ale snažím sa nejakú zdravšiu alternatívu najčastejšie od mixit)... viac menej jedia to čo my ako bolo vyššie spomenuté. Večere sú u nás na 99% varené takže to majú klasiku, čo sa zvykne robiť na obed alebo niekedy sladké rezance, buchty na pare, dukátové buchtičky...

krisbar
7. jún 2021

Ja uz planujem rocnemu davat vsetko co my jeme. Samozrejme nie klobasy, parky, rezne. Take nejedavame, ale napr cestoviny so zeleninku, palacinky, chlieb, halusky, masko...polievky. len uberiem sol a korenie.

lelinka611
autor
7. jún 2021

Ďakujem za vaše správy 😇 maly mal rok len par dni dozadu tak sa mu ešte bojím dávať to čo jeme aj my

juliet86
7. jún 2021

@lelinka611 no my mavame na ranajky ovsene vlocky s drobnym ovocim na striedacku maliny jahody cucoriedky bananom a bielym jogurtom. ako snack mava casto biele ryzove burizony s mliekom alebo biele acidko. klasika ovocne tasticky. a ako hlavne jedla mixnute sacharid: zemiak ryza kus kus ina cestovina a k tomu maso telacie kuracie morcacie a ktomu zelenina karfiol brokolica tekvica hrasok fazulka. a olej olivovy alebo repkovy alebo lanovy alebo maslo. musim sa pokusit zaradit vajicka lebo to som jej dala parkrat ochutnat ale ani za svet to nechcela..

zuvelyn
7. jún 2021

aj moj ma skoro to iste kazdy den. ranajky chlieb/rozok vacinou len taky suchy lebo viac nechce, alebo s lucinou a sunkou plus zelenina, prazenicu ma rad ale to mu nedavam casto. Kase a podobne veci mi nezje. Olovrant ovocie/jogurt podla toho kolko zjedol na ranajky, okolo pol 11 pred spanim polievka, po zobudeni druhe jedelo (maso, ryza, zemiaky, sem tam separatne mu urobim cestoviny s vajickom to ma rad)- od 11mes jedava z 90% to co aj my, olovrant ovocie/zelenina nakrajane, alebo suchy rohlik - zase podla toho kolko toho zjedol na obed, vecera sem tam krupica, ale to mu tiez velmi nesmakuje, ale zvycajne to co mal aj na obed, alebo to co bolo prdchadzajuci den na obed. Pred spani UM. najradsej ma ale suche rozky a mna z toho ide niekedy porazit, no ale co uz😕

tosomja
7. jún 2021

Môj vypije mlieko a potom je to čo my. Či už vajíčko, praženicu, šunku, parky, nátierky, zelenina stále. Na večeru zase mlieko a buď niečo z obedu, alebo krupicu, chlebík, nátierky...

katus226
7. jún 2021

nasa ma 15 mesiacov a od zaciatku je problem do nej dostat normalnu stravu, stale by mi len na prse visela 🙈 ked uz, tak mixovane alebo jogurty. ale zaujimave, ze rozok ci keksiky nema problem odhryznut si, takisto z bananu. varene do nej nemozem dostat. ani sama nechce, ani ked ju ja krmim, ani ked ju zabavam, nepomaha ani dat jej tiez lyzicku do ruky, uz som zufala

lelinka611
autor
7. jún 2021

@katus226 juj moje zlate 😀🙁 ja mám zasa taký problém, že si odhryzne z rožka , keksiky nemá problém ale ako náhle by mal odhryznúť z banana je problém. Chce len pučené. Aj obed, nemá rad väčšie kúsky , musím úplne pucit keďže už nechcem mixovat. Tak isto polievky, vypluva 😀
Takze mne maly zje všetko ale musí to mať takú hustotu ako vyhovuje jemu.
Napr keby mal mat na raňajky chlebík s nátierkou, jedol by to 3 hodiny. Žuje si pomalicky , nie tak aby sa najedol.

katus226
7. jún 2021

@lelinka611 ozaj, chlebik s natierkou... To u nas nehrozi. Hodi na zem. Ani na kocky nakrajany nezje. Starsi kedysi jedol vsetko, aj chlebik, dnes ma dg. DA a dostanem do neho len zopar veci. Tak sa bojim, aby to tak nebolo aj pri dcerke 😔

lelinka611
autor
7. jún 2021

@katus226 držím palce aby nebolo 🙏🏻